TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Mošner Petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.12.2012 13:37

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Mošner Petr »

koupím bufík nemá někdo d5w

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Bazar už zase nefunguje?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Lukas0777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.07.2013 15:30
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Lukas0777 »

Ahoj kluci jsem tu nový přečetl jsem vše a možná jsem to přehlédl. Mám Sharana 1.9 Tdi 85kW. Mám tam přihříváček a funguje až na jednu drobnost i když jedu s autem tak 2 hodiny venku je - 2 tak zastavím a přihříváček pořád běží celé dvě hodiny jízdy. Neměl by se po ohřátí auta vypnout??
Co by to mohlo být?? Děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od trepifajxl »

Velký odběr tepla topeními, nebo špatný termostat a teplo utíká chladičem. Otázka je zda skutečně běží celé dvě hodiny.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od kubenec »

Mel jsem to same, ale po vymene termostatu je klid. Puvodne jsem ho menil kvuli necemu jinemu, ale na toto mel taky pozitivni vliv. Puvodni termostat otviral uz nekde u 78st.C a to je brzo, protoze buf az nekde u 85st.C. Nevim to presne.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od ajo »

Možem potvrdit, tiež som riešil všetko možne, lebo prihrev nevypinal, nakoniec vymena termostatu a všetko OK.
Obrázek

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

TOPENÍ, BUFÍK: monitorovanie práce bufíka cez VAG

Příspěvek od johnyM128 »

technická otázka, má tesnosť výfuku na bufíku vplyv na jeho činnosť /ako je to napr pri motore/?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

TOPENÍ, BUFÍK: monitorovanie práce bufíka cez VAG

Příspěvek od michall »

Má i nemá. Pokud bufík běží, tak splodiny foukají každou skulinkou a max. je v těch místech zasviněný. Pokud neběží, netěstnostmi se dovnitř dostává všechno možné, což alespoň vnitřku tlumiče moc neprospívá. Ale jinak je to asi jedno, bufíku neprospívá spousta jiných věcí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od smolda »

Hlavně ho nechat běžet když máš natankovanou naftu od českých benzínek :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od johnyM128 »

smolda píše:Hlavně ho nechat běžet když máš natankovanou naftu od českých benzínek :laugh:
som zo slovenska :D ale ani to nieje výhra :D

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od lubos1947 »

Ahoj, mám bufíka 3w-bez sítka před 2roky jsem jej opravoval a celou dobu běžel perfektně. Před měsícem jsem dojel nádrž do rezervy a od té doby mě bufík nejde, respektive nažhaví a asi za 1 minutu místo aby naskočil na výkon tak asi 2-3 minuty vrčí (dochlazovací proces) a z výfuku jde bílý kouř. Na co se mám zaměřit?
Ještě podotýkám nekomunikuje mě vůbec bufík s počítačem. Předem děkuji
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Profoukni hadičku od bufíku k nádrži, resp. od bufíku k čerpadlu a od čerpadla k nádrži. Nějaký svinčík může být i v čerpadle. D3W nemluví s VAGem, jen s EDiTHem, jedničkové SAGy nemají ani propojený kabel na diag do bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od lubos1947 »

Tak jsem prvně podle Tvé rady profoukl hadičky, (byli průchozí) Vyndal jsem i naftové čerpadýlko a venku šlo dobře, ale pak jsem zjistil že jak jsou napojené el.dráty na toto čerpadlo tak z jednoho nejde kostra a z druhého
(za chodu motoru a zaplého bufíka) jde proud, ale nepřerušovaný -měřeno žárovkovou zkoušečkou. I když jsem připojil na čerpadlo drát který dával proud a další jsem napojil z mínus baterie tak čerpadlo nešlo. nešlo ani když jsem je napojil na oba dráty co vedly k čerpadýlku. Který drát přerušuje jak bych to nazval přerušování ten + nebo
mínus.? A kde je tedy chyba? Děkuji. A jak to že když nešlo čerpadlo tak v hadičkách byla nafta a bufík když vypnul tak z výfuku šla spálená nafta
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Místo čerpadla dej 5W sufitku a nech spustit bufík, žárovka by měla poblikávat. "Přerušovaný" tipuju +12V (Je to tak u D5W, D3W nevím). U D3W je čerpadlo mezi piny 3 a 4 konektoru bufíku, tak zkus měřit i tam.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od johnxx »

Vysvetli mi nekdo, co mam vlastne v aute? Dole u podvozku je prihrev, ale jeho funkci si nejsem jist, protoze v zimnim obdobi se z vyduku nekourilo, predpokladam ze se zapina automatisky, kdyz je okolni teplota pod 5 stupnu a motor studeny. Dalsi vec, pod sedadlem spolujezdce je baterie v kastliku, tak je k bufiku ktery mam mit jeste nekde v interieru? Na strope mam digitalni casovas s tlacitkem nejakeho ohrevu, prihrevu, ale opet nechapu jeho funkci. Poradi nekdo? Mam Sharan II, r.v. 2005
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“