Pomalé propadávání brzdového pedálu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Měnil jsem v úterý kotoruče i desky na predku, původní byly totál KO, auto při brždění vibrovalo.
Teď pokud stojím na brzdovém pedálu,tak při nastartovaném motoru se pedál propadá pomalu dolů, skoro až k podlaze. Brzdovka je měněná.
Nejsem si jistý jestli se to takto chovalo už před výměnou kotoučů a destiček, auto mám měsíc a nezkoušel jsem to....
I při intenzivním brždění nejsem schopen auto zahamovat tak, aby zapískaly kola a seplo ABS.... V tu chvíli mám pocit že je pedál snad až pod podlahou :D

Někdo tu psal, že je normální, že na stojícím autě se to takto pomalu propadá, tak já nevím.... Auto má ESP.

Jak se to chová vám ? Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

už se to tu hodně krat řešilo pohledej :wink: pokud se ti propada pedal tak budeš mit v systemu vzduch

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Právě že jsem hledal, ale kloudné odpovědi jsem se nedobral :( Našel jsem jen spoustu nešťastných lidiček co to nevyřešili a pak jednu zmíňku o tom, že pokud je auto s ESP je to prý normální.....
Když pedál prošlapuju se zdechlým motorem, tak je jak skála, nic nepropadá ani nepruží, takže vzduch nebo únik vylučuji, jednině že by byl opravdu malý přes válec a projevoval se jen při větší síle přes posilovač... 8O

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

tak ještě kukni na brzdovy valeček

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Myslíš hlavní válec ?
Z toho teda usuzuji že to není normální chování pedálu :lol: Dnes jsem mluvil s kámošem co má Audi S4 a prý se mu to chová stejně :? Asi máme oba stejnej průser, pokud se to tak nechová normálně safra :baseball:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

to neni normalni jev nemuže ti pedal klesnout až na podlahu,musi byl neřikam tvrdy jak šutr ale dolu jit nesmi

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Brzd. kapalina ti neubyva? Mohla by byt nekde netesnost. Nebo hl. brzd. valec v haji. To by ani kapalina neubyvala.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Právě že neubývá. Ještě se starými kotouči jsem byl před 14ti dny na měření tlumičů a s tím měřili i brzdy a podle výsledků měly účinek v pořádku. Takže buď se to podělalo během 14ti dnů, nebo výměnou těch kotoučů a desek vepředu, nebo to tam bylo už předtím :roll: Taky mi to nepřipadá normální, jen podotýkám, že musím tlačit poměrně silou a pedál se propadá relativně pomalu, úplně na podlahu nejde...

V tomto vlákně:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... v%C3%A1lce" onclick="window.open(this.href);return false;

jsem našel tohle:
majkl1 píše:Pokud máš ESP, tak je to normální (dělá to jen na místě a až úplně dolů pedál nedojde), pokud nemáš ESP, tak je v háji hlavní brzdový válec (propouští gumičky). Stačí ti to takhle? :P
O kousek níž někdo psal, že udělal přes VAG odvzdušnění ABS a je pokoj, tak to asi půjdu udělat.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Podle toho stareho vlakna jsem pochopil, ze staci aktivovat ABS. Takze pokud ti to nepujde za pomoci Vaginy, tak ted na snehu je to sranda spustit.

U sebe jsem to nikdy resit nemusel. Ale je pravda ze si na me ABS obcas zavrci...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Takže mi to asi nejde, skupina jedna je nepřístupná, mimo jiné jsem si to pojebal, dal jsem skupinu 3 a aktivoval se funkční test systému, teď mi svítí na palubce ABS a ESP a v chybách to píše Aktivní funkční test systému :sorry:

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Pche, tak dobrý, ještě že maj na rosstechu na to popis, byl jsem to projet a je to. Kolik vám komu hlásí čidlo tlaku ABS mě při hodně silném stisku pedálu 125Bar, v klidu tam bylo kolem 1Bar. Když jsem to byl teď projet, několikrát jsem zahamoval, auto asi brzdí dobře (seplo ABS) , jen ten pedál se chová holt jinak než jsem zvyklej, těžko říct jestli to je teda chyba..... :baseball:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

jetě otazka neprohodil jsi nahodou někdy hadičky co vedou od ABSka?

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

No, to jedině že by to proved už někdo předemnou, já mám to auto 2 měsíce a do toho jsem vůbec nešahal... Předchozí majitel mi dával krabici od repráků a v ní nějaké drobnosti, dal mi tam i sadu na přetěsnění hlavního válce, ale co si vybavuji tak to prý nakonec nedělal, že mu nic nebylo.....

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

jednou se mi stalo že jem si to nepoznačil a nechtic přehodil hadičky pak to dělalo tenhle bordel bylo to ale na Golfu IV což je skoro stejne

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od ktmartin »

Dělá mi to to samé. Už 5 let co pašíka mám a prej je to normální. Mám 96Kw s ESP. Nějak mi to nevadí, že se na místě postupně propadá pedál. Horší to je když jedu a prudce zabrzdim, pustim pedál a zabrzdim znovu a pedal je tvrdej. vyfouká se podtlak a posilovač neposiluje. Prej je to taky asi normální. Třeba například na dálnici velice nepříjemný, ale počítám s tím a beru to jako vlastnost se kterou nic neudělám.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“