Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Venca1061 »

Ahoj Klubáci,
před několika dny mi začala svítit kontrolka motorů, když jsem připojil diagnostiku tak mi nahlásila následující chybu.....

008213 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1)
P2015 - 000 - Implausible Signal - MIL ON

Po krátkém hledaní jsem usoudil, že je to klapka sání, a tak jsem ji vyndal, abych ji omrknul, jestli jsou v háji plastová kolečka, popř. v čem je problém. Když jsem sundal plastový kryt který zakrývá ty plastový kolečka a motorek, tak se na mě vylilo něco, co bylo dřív asi motorový olej a bylo toho docela dost. Předpokládám že tento olej tam asi nemá co dělat, a je to příčina problému. Problém s klapkou se poprvé objevil krátce po dolití motorového oleje. Vyčištění a zpětná montáž nepomohla. A teď moje dotazy......

1) Jak se tam ten olej dostal? Bojím se, že když pořídím novou klapku tak se tam ten olej dostane zas.
2) Po výměně nebo vyčištění klapky by se mělo udělat nastavení klapky přes VCDS. Mám verzi VCDS 11.11, ale když zkusím základní nastavení tak mi VCDS hlásí, že skupina 060 - Not Available. Je to tím že mi klapka aktuálně hlásí tu chybu a nebo moje verze VCDS tohle neumí?

Předem díky

V.

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Lukas.cc »

Kolego já ji nerozebíral raději. Prosakuje ti i olej kolem klapky a stéka pohadici?
Já když je jen mrknul na klapku tak někde prosakuje olej.
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Venca1061 »

No ta hadice co je pod klapkou byla zvenku taky špinavá od oleje, ale přijde mi, že i kdyby to netěsnilo někde jinde tak do té klapky to nemůže natéct, ale asi může no. :sorry:

kubinna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.12.2009 00:08
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od kubinna »

Ten olej se tam dostava kolem hridele te klapky. U me nastesti pomohlo vycisteni a stale funguje

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Venca1061 »

Díky, tak moje klapka bude asi původní(245tkm), protože tam toho oleje bylo fakt hodně. Přemýšlím, že do té nové pro jistotu vyvrtám malou díru aby měl olej případně kam unikat. U mě vyčistění už nepomohlo, motorek byl utopenej v oleji. :(

mooflon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.09.2011 15:45

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od mooflon »

Ahoj, mel jsem stejnou zavadu a tak jsem radej pro jistotu vymenil klapku sani za novou(docela zasrana po 230tis km),original dil za vic nez 3tis. Po nainstalovani to porad hlasi podobnou zavadu. EGR vypada podle VAG v poradku a tak ted fakt nevim na co se zamerit.Diky za kazdy TIP:-)

1 Fault Found:
008213 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1)
P2015 - 000 - Implausible Signal
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 232865 km
Time Indication: 0
Date: 2013.12.05
Time: 18:15:27

Freeze Frame:
RPM: 782 /min
Speed: 0.0 km/h
Load: 0.0 %
Lambda: 11.0 %
Lambda: 0.0 %
Voltage: 0.380 V
Bin. Bits: 00000000

Uživatelský avatar
Dohy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 14.11.2010 01:01
Bydliště: (Karlovy Vary)

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Dohy »

mas nejakou fotku prosím te klapky.. saní..
Vento Tdi,Passat 3C B6 2.0 Tdi variant, Blackbeast

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Venca1061 »

to mooflon:
Tak to jsme na to úplně stejně. Výměna klapky taky nepomohla, ale aspoň už funguje jak má. Někde jsem četl že by to mohl být ještě senzor nasávání někde v potrubí až za EGR. Zkusím ještě asi sprej na čištění EGR a jinak už to asi svěřím nějakému servisu. Nechce se mi měnit půlka motoru než na to přijdu.:-) Jezdím s tím už asi 2 měsíce.

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Venca1061 »

to Dohy:

tady je pár fotek....
Přílohy
IMG_0124.JPG
IMG_0126.JPG
IMG_0128.JPG
IMG_0129.JPG
IMG_0130.JPG

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Lukas.cc »

No já zítra jedu s elektrikářem k jeho známemu prý borec do vw :) tak uvidíme. Já mám vůz 9měsícu, takže po záruce, světe div se, ale vůz vyreklamovaný :D
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

mooflon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.09.2011 15:45

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od mooflon »

Venca1061 píše:to mooflon:
Tak to jsme na to úplně stejně. Výměna klapky taky nepomohla, ale aspoň už funguje jak má. Někde jsem četl že by to mohl být ještě senzor nasávání někde v potrubí až za EGR. Zkusím ještě asi sprej na čištění EGR a jinak už to asi svěřím nějakému servisu. Nechce se mi měnit půlka motoru než na to přijdu.:-) Jezdím s tím už asi 2 měsíce.

No ja jsem to jeste neporesil a tak to skoro kazdy den mazu na VAG. Mam totiz obavy, jestli mi pri te chybove hlasce funguje regenerace PDF. Zkoumal jsem a zkusim se kouknout jeste na ovladani klapek primo na sacim potrubi. Mely by tam byt jeste 4 klapy ovladane nejakym tahlem z boku... http://www.youtube.com/watch?v=6McP_FmZ9Lk" onclick="window.open(this.href);return false;
Dej vedet, jak Ti to dopadlo .... podle VAG vypada, ze EGR funguje spravne

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Lukas.cc »

Co tak z měřit podtlak na regulaci turba? Nahoře na turbu je elektronická tlaková nádobka. Já ji mám v háji, žaden podtlak
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

mooflon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.09.2011 15:45

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od mooflon »

Lukas.cc píše:Co tak z měřit podtlak na regulaci turba? Nahoře na turbu je elektronická tlaková nádobka. Já ji mám v háji, žaden podtlak

Tohle nema asi s regulaci turba nic spolecneho. Navic plechovka s regulaci turba vymenena za novou pred 3 mesici. I podle VAG vse OK. Problem je nekde v sacim potrubi ...., cidla, klapy....

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od Lukas.cc »

Je mi to celé divné. Jak se ti to projevuje za jízdy?
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

mooflon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.09.2011 15:45

Re: Vadná klapka sání u 2.0 TDI CBA

Příspěvek od mooflon »

Lukas.cc píše:Je mi to celé divné. Jak se ti to projevuje za jízdy?
Bez znamek nejakych problemu, taha krasne, vse jak mam byt ... jen ta kontrolka motoru sviti. Kdyz to vymazu na VAG, hned se zase chyba objevi. A po druhem nastartovani, se znova kontrolka rozsviti

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“