VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Auto ani majitele neznám, ale parkplac je mi velmi dobře známý..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No takhle z nahrávky se mi zdá že to mám malinko jinak.
Trochu se ta rotačka od PD liší, nahraju a porovnáte..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od machstrechy »

ahojte potřebuju poradit nejde mi sundat katalizátor nevím jestli jsou ve předu tři šrouby nebo co protože to je zarezlý je to vr6 díky

dano.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 16.10.2011 22:29
Bydliště: Třinec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od dano.k »

Odřezej to jako mě to ukradli :-D Sorry :-D Nejde to nahřát?
Seat Alhambra 4x4 1,9tdi AUY rv2001-ex
Seat Alhambra 4x4 1,9tdi BVK rv. 2008 když jí miluješ není co řešit

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Příruba od svodů na 3 šrouby, šrouby odřezat vyklepat , přírubu pobouchat kladivem a půjde to od sebe v pohodě, středový díl je jen nasazený roura na rouře tam to může být problém , to když zaroste tak se to při rozebírání docela dost destruuje..

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Naprach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.07.2011 12:56
Bydliště: Tábor

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Naprach »

Aha. Toho jsem si nevšiml, že středový díl je do katalyzátoru jen nasunutý. Těm šmejdům, co ho ukradli mě jsem tedy zjednodušil práci, protože jsem si krátce před tím nechal střední a zadní díl vyměnit za nové, takže měli jen půlku práce, když nebylo nic zarezlé. Sakra..

Já jsem to také nahlásil na policii, ale nedávám si absolutně žádnou naději. V okolí není žádná kamera.
Seat Alhambra, 2006, 1.9 TDI - BTB, 110 kW, Luxury, sportovní podvozek

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Julinaa »

Tak bez 3 měsíců to bude 15 let a koroze trubky před zadním tlumičem už mě taky potkala,jdu k autu a koukám,že koncový tlumič je jaksi nakřivo,jen se tam volně pohupoval.Tak jsme to zavařili a koukám,že i za středním tlumičem je roura z poloviny obvodu od sazí,ale ten se mi nepodařilo za pomocí heveru v tom malým prostoru pod autem vůbec vysadit z trubky od katu,takže o víkendu jedu na zvedák.
Tlumiče i potrubí je skoro jak nový,ale ty sváry odcházej.Auto jezdí téměř denně,možná na takovou letitou výdrž mělo vliv,že 9 let jezdilo ve vnitrozemí Itálie :) datum výfuku Portugal 01/2000

lukiis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 09.02.2012 20:51
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosneschati

Příspěvek od lukiis »

Nescháněl už tady nekdo středový díl vyfuku-tlumic na VR6 150 kW? Nikde v náhradě není a origo něco okolo 7 tis.... :negative: díky za případné info
Alhambra VR6-LPG-2004
nezavislé topení B5WSC

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zavolal bych sem : http://www.eko-raj.cz/eshop/cs/271-" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsou schopni udělat výfuk i na míru podle starého ( třeba budou umět..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od M@rty74 »

Podle tohoto odkazu tam nedělají rozdíl mezi středním dílem na 2.0 a jakoukoliv 2.8... V tom případě by mohl použít Walker obj.č. 22087, nebo Bosal obj.č.285-515, případně Izawit obj.č.23.054 . Ty jsou k mání např. na Spei.cz podle výrobce za 1460 až 3000 korun.
Ale jestli to tak opravdu je těžko soudit...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od the.max »

To, že nedělají rozdíl je právě chyba. Na AYL mají trubky větší průměr, než na ostatních motorizacích, takže bez úpravy to prohodit nejde. AYL má 64.5mm, ostatní mají 59.5mm. Když jsem sháněl zadní díl na AYL, volal jsem do http://www.vyfuky-tyll.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam mi řekli, že by byli schopni vzít zadní díl z ropáka a převařit trubku. Pak jsem ale zjistil, že polmostrow začal pro AYL zadní díl vyrábět. Nakonec jsem ho koupil okolo litru. Každopádně bych zkusil zavolat tam, firma vyrábí i kvalitní výfuky pro škodovky, tak by možná věděli i jak na střední díl.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hele Tyll není špatný ale jako druhovýroba je to na stejné úrovni jako všechny ostatní.
Krom škodovek jsou cenou malinko výš.
Já montoval asi tak 5 značek (od Bosalu, Walkeru, Asso, Novak, Polmostow, Izawit, atd. ) všechny vydržely stejně.

Asso je co se tvaru a zpracování týče velice na úrovni.
Vzhledem k tomu že to bude jezdit na benzínu bych neřešil jestli to bude Tyll nebo Izawit..

V Eko Raji ten tlumič použijou jako základ a rouru naohýbají podle menšího průměru z velké, to pro ně není problém..

Teď sem montoval komplet od katu dozadu na Polo Classic a pasovalo to luxusně, sváry ošetřené se zárukou.



Záleží na vkusu soudruha..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vasutak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.02.2016 19:28

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od vasutak »

Ahoj kluci mam rozsypany kat na saharanu 2.8 150 kw
Nevite zda se da nekde sehnat druhoviroba popripade nejaky odkaz?
Diky moc za pomoc
Jarda

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od prikryl »

Zdarec pánové, v březnu mi v Brně na parkáču odlehčili auto od katecu :-(. Protože to samozřejmě uřízli i s přírubou, tak zničili díly výfuku před i za katecem. O příběhu, jak sehnat ten první díl (turbo - katec) na 4motion, bych mohl psát knihu (až minulý týden jsem auto převzal !). Dotaz je však jiný - přemýšleli jste o reálných způsobech, jak zabezpečit KAT proti ukradení? (nebo aspoň to hodně ztížit). (Vynechejte scifi jako VN, slz.plyn a pod.. ;-) )

- mříž k podlaže pod KATEM ?
- snímač pohybu výfuku připojen k alarmu ?
- Tustostěnný nerez nákružek na rouru před KAT ?

Úplně se mi to nechce zase postavit před barák jen tak...

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Mira077 »

Zdravím pánové , nemáte někdo zkušenost s výfukama izawit, jde mě o to jak sedí natvarování trubek. Cena je lákavá, ale nerad bych se spálil. Kamoš mě strašil tím, že už montoval neznačkový výfuk a musel řezat a znovu vařit, nebo že můžou být hlučnější, že nemají v sobě vatu
http://www.eko-raj.cz/eshop/41-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo mi nějaký doporučte za rozumnou cenu, potřebuji oba díly. Na corse jsem měnil Bosal oba díly a vydržela asi 3 roky a postupně uhnily ve svárech, tak do Bosalu už jít nechci. Navíc sharda už bude mít 20 ☺ tak nevím kolikrát ještě projde technickou. Po technické stránce je ok, a!e emise jsem poctivě ještě nedělal ani jednou ☺

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od misoR »

Ahojte, kedze ma este tento rok neminie STK a EK a moj vyfuk - zadny diel - sa celkom rozpadava, najma vrchny plast, potrebujem bud zohnat novy, alebo dat vyfuk niekomu sikovnemu prevarit. Novy zadny diel som zhanal v niekolkych autodieloch, no neuspesne. Mam Alhambru 2.8 V6, kod motora AYL, rok 2006. Neviete nahodou o nejakej nahrade, resp. nepasuje zadny diel aj z inej motorizacie? Vdaka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“