Pomoc s topením B5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Pomoc s topením B5

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím, mám passat r.v.2000 a poslední dobou mám problém seštelovat topení, auto topí bez problému, ale potíž je v tom, že na climatroniku nastavím 18 stupňu a jednou je v autě teplo jak v sauně že ho musím vypnout a podruhé zas pŕi té samé teplotě je zima a musím přidat stupně na climatr, např na 20 stupnu a po chvíli je zase vedro, tak musím teplotu snížit a vedro je i na např 18 a musím topení vypnout a pořád dokola.Nevíte někdo čím to muže být? Termostat je nový, čidlo chl.kap taky.
Nevím si rady, děkuji

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomoc s topením B5

Příspěvek od M@ty »

Napadá mě kouknout zda nemáš v paměti závad chyby okolo klapek climatroniku a pak ještě vyčistit otvory s teplot. čidlu na ovl. panelu. Možná bude na chvíli stačit udělat zákl. nastavení těch klapek.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Pomoc s topením B5

Příspěvek od Rostakub »

M@ty píše:Napadá mě kouknout zda nemáš v paměti závad chyby okolo klapek climatroniku a pak ještě vyčistit otvory s teplot. čidlu na ovl. panelu. Možná bude na chvíli stačit udělat zákl. nastavení těch klapek.
Mužeš mi prosí poradit jak myslíš to s tím čištěním otvoru na panelu, jak to udělat a jak provést základní nastavení :oops:
Díky moc

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomoc s topením B5

Příspěvek od M@ty »

Na ovl. panelu climatroniku mas dve mrizky a pod nimi by melo byt cidlo teploty interieru. Nevim na ktere je strane nebo jestli jsou tam dve. Nejspis to tim nebude, ale kolikrat jsem ty mrizky videl tak zahnojene, ze jsem se divil co to nameri.

Zakladni nastaveni klapek je nejjednodusi pres Vaginu. Spojis se s climatronikem, das zakl. nastaveni a koukas jak se projedou klapky v celem rozsahu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“