Hučení (rezonance) vepredu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Dobry den,

jsem tu novy. Je mozne ze stejny problem uz nekdo na foru resil, ale nenasel jsem to:)
Dnes jsem si koupil Passata B6 2.0TDI, r. 2008, motor Common Rail, najeto 115tisic km. Pri rychlosti nad 20 km/h vepredu auto trosku huci nebo rezonuje - neco jako v..v...v...v...Neni to nijak hrozne, ale dela to jen kdyz jedu rovne, pri zataceni je to uplne v klidu. Nejvic je to slyset pri vyrazeni a postupnemu zpomalovani, to se pak mezipauza v..v..v... zkracuje...:) Je to mozne, ze to dela i pri vyssich rychlostech, ale to uz pak neslysim. Muze to byt zimnimi pneu? V tak malo najetych km bych neocekaval, ze se neco pokazi na naprave. Me nekdo podobne zkusenosti?? Prvni den auto, tak jsem z tho trochu vyjukanej...:(. Dekuji...

danidani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 30.09.2013 16:55
Bydliště: Cerhovice

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od danidani »

Nezůstal povolený šroub na kole, když jsi (nebo někdo, když máš auto první den) přehazoval na zimní gumy? Zkusil bych je dotáhnout.

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Tak jsem to ted poraadne projel - a huci to, kdyz zabocim na pravou stranu, takze to tipuji na lozisko. Je normalni, aby autu po 115ti tisich km uz blblo lozisko? Jeste jak jsem dojel, tak auto nejak dost divne smrdelo, je mozny, ze auto stalo treba mesic v bazaru. Ale odkud ten smrad je jsem neprisel - z kol rozhodne nesel. Z vyfuku taky ne, motor taky v klidu:( prvni den a takoveee problemy...

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Ten sroub zkusim, diky!:) dam auto v tydnu na kompletni prohlidku radeji...

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Tak jsem zajel tady v Nemecku na technickou borec mi cely auto projel a pry vse v naprostem poraadku. Projizdel to, ukazoval mi vzorky pneumatik a jsou nesoumerne sjete-prodavajici tam dal nejaky shit z jinyho auta. Rikal mi ze to tipuje na gumy, pry mel na BMW taky nejaky shity a delalo mu to samy. Udelal jsem si vyjizdku po okoli - kdyz jedu rovne huci to minimalne, ale kdyz zacnu zatacet doprava huceni je o dost silnejsi, pak pri dobrzdovani to docela huci. Kdyz odbocim nalevo, skoro vuubec to nehuci. Ma nekdo podobne zkusenosti? Je mozne, kdyz je spatne sjety vzorek na pneu, muze to pri zataceni na jednu stranu delat hluk a na druhou stranu ne? Lozisko se snad pri 115tisich km nemuze pokazit, nebo?:) Diiky moc za rady...

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od capo »

Ložisko se může pokazit klidně i za pár tisíc km, zejména pokud bylo špatně nalisováno. S přibývající rychlostí by se to ale muselo při projevu stupňovat.
Nejjednoduší budeš mít půjčit si jiná kola s jinými pneu a projet to s nima..
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Diky moc! Zkusim to a dam pak vedet:)

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od MartyB5 »

Na starzm Passatu B5 mě něco podobnýho dělal brzdič, šoupě bylo zaseklé a jak se při jízdě zahřívalo hučení bylo čím dál větší. Ale i nasazení špatných pneu se to taky pěkně hučí.

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

No ja mel prave fabku - a trosku mi ten zvuk pripomina to samy, jak rikas - byly sjety a trochu zadreny brzdy. Zkusim to dat do servisu at na to mrknou. To jsou nervy - clovek hned mysli na nejhorsi, neni divu - moje prvni auto bylo svareny ze dvou dilu a kazdy rok se neco kazilo na naprave, tak uz jen huci predek a ja myslim na nejhorsi:) diky za rady!

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od capo »

Mě spíš není jasný, proč sis takový auto koupil, když to muselo dělat hned při zkušební jízdě? Ale na takový otázky už je teď stejně pozdě ;)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od MartyB5 »

capo píše:Mě spíš není jasný, proč sis takový auto koupil, když to muselo dělat hned při zkušební jízdě? Ale na takový otázky už je teď stejně pozdě ;)
Tak tohle bych neřešíl. To každýho věc.

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Protoze to asi nedelalo...:p Projizdel to i kolega co se v autech dost vyzna a nenasel vubec nic...opravdu odpoved k teematu:)

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od hmyzak »

Cryxus píše:Protoze to asi nedelalo...:p Projizdel to i kolega co se v autech dost vyzna a nenasel vubec nic...opravdu odpoved k teematu:)
Mohu vědět, na co jste nakonec přišli? V čem byl problém?

Uživatelský avatar
Cryxus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.12.2013 22:17

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od Cryxus »

Nakonec byl problém ve špatné pneumatice, nevím co mi tam dávali za zmetka v bazáči, po výměně už bylo vše úpa ok a bez problému. Takže pozor, nakonec to může být jen maličkost....:)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení (rezonance) vepredu

Příspěvek od KJirka »

tak hlavně, žes na to rychle přišel :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“