Auto netopí Pomoc...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Spider jak to myslíš? Jakože bycho ho dal obracene? :O Nebo nak mi to popiš dcla mě to zajima... at neměním celej radiator.. Díky :)

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Spider44 »

Na originál termostatu je na tom obvodovem plechu v jednom místě dirka co má tak milimetr nebo dva na průměru....touhle dirkou to musí přijít nahoru....podotýkám že termostaty z druhovyroby tuhle dirku nemají....
Další věc která může způsobit to že auto spatne topí je problém na pretlakove nadobce-buď špatně tesni vicko a nebo je nadobka někde v tom sváru praskla - řešil jsem to u svého auta potom co jsem ho koupil...

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Aha, takže jakože když se mi auto normalně ohřeje, tak to snad není špatně nebo že by bylo? :O PS: Víčko těsní, vždy když ho rozdělám odfoukne...


Maty: A toto maju aj Manual topení? Ale kontroloval jsem tu klapku a normalně otevře a aj zavře, a jakože ten motorek uzavře přivod vody do radiatoru jo? :O

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

jak u blbecku ... sorry , ale uz mi to neda :)

maty psal klapka pro mychani vzduchu , ne motorek co uzavre privod vody . je tam klapka ktera prevadi vzduch bud pres radiator nebo mimo nej . tim padem pokud vzdchuch nejde pres radiator , jasne ze nebude foukat teply , proto smesovaco klapka topeni , coz uz jsem psal na zacatku , ze radiator je horky neustale , jen klapka resi jestlu do auta jde teply pres radiator , nebo studeny mimo radiator . dalsi vec je , pokud tam nekdo lije sracky , tak se spodek radiatoru ucpe a jde tepla vode jen pres vrch . takze kdyz se do nej pusti studeny vzduch pres klapku , nema se jak ohrat , prtoze pulka radiatoru je studena ... dalsi vec muze byt termostat , jak pise spider pozor jak se dava , kvalitnejsi maji v sobe dirku s kulickou pro odvzdusneni ... nekvalitni ho nemaji , dalsi vec proc to netopi muze byt jeble tesneni pod palici , vadna vodni pumpa atd ...

RIKAM TO PORAD DOKOLA . NEJHOSRI PRO AUTO JE SAM MAJITEL AMATER CO SE V TOM NEVYZNA .

Alespon se prvni ptas , nez se do neceho poustis :wink:

uz se mi treba stalo , ze si borec chtel na mondeu vymenit vzadu desky , ale nevedel jak se povoluje trmen , tak urezal ramena , vzal si celou teh,ici do sveraku , vymenil desky a pak mi volal at mu to prijdu opravi , ze uz ma nove desky ale asi neco zdupal ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

No a ja jen doplnim, ze vymenikem topeni u Prasete proudi chlad. kapalina stale. At tedy topis nebo ne. Neni tam zadna uzaviraci armatura. Ale to uz je moc a moc opakovani...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Takže když ten motorek nebude fungovat , tak bude foukat stale studený? Btw: ted jsem ohral auto na 90°C a radiator je též studený, ale voda normalně přez nej jde... Kde je problém! :(

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

jak muze pres nej voda jit , kdyz je studeny ? kde je asi problem :-)

fak , nejhorsi pro auto je sam majitel . dej to nekomu , kdo se v tom vyzna , nebo do servisu . pokud mas maualni klimu , jediny motorek je tam ktery ridi cirkulaci vnitrniho a cerstveho vzduchu ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Ty stím majtelem furt, ja jsem na tom dělal prostě už tolik věcí ohledně topení, když rozdělám tu hadici která jde do vyměníku tepla, tak voda jde, rozdělá tu druhou voda jde, tak mi řekni kde , co mam hledat? A radiator je studený ted jsem na něj šahal -.-" Bože ja z toho topení jsem totalní magor už.... zima je za dveřma a auto si netopí...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

Ještě jednou se tě zeptám: Drží ti víčko expanzky přetlak? Když ti tedy ze zmíněných hadic jde voda jak ze vstupní tak i z výstupní hadice, tak to mluvíš o výstupu z topení? Z vratné hadice ti voda poteče, ale ještě aby to šlo i z topení. Zkoušíš to když je systém na tlaku?

Pokud ti šel z výměníku topení bordel, jak jsi psal, a vše ostatní jsi zkontroloval a je to v pořádku, jak jsi také psal, tak už zbývá jen výměna výměníku topení.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od amavet »

protoze ten je umysten na stojaka, cili pruchozy muze byt , ale radiator spodek az po vrch je proste ucpany ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od M@ty »

Musel by zjistit zda je celý rovnoměrně teplý. Měnit bych ho tedy nechtěl. No dobré téma na výměnu radiátoru je toto: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=278921

Snad mě nikdy nepotká netěsnost na výměníku topení. Zanášení předcházím pravidelnou výměnou chlad. kapaliny.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Passat98 »

Tak vyměnit topení :/ .... Tak díky kluci vymění se to a pak dam vedet jak jsem dopadl a zda to začlo topit, díky. ;) :pleasantry:

Kero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.04.2010 14:39

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Kero »

Tak co, jak to dopadlo? Mám podobný problém. Minulý rok v únoru jsem měnil komplet celé topení s radiátorem a krásně to topilo. Letos v listopadu jsem nechal vyměnit těsnění pod palicí páč mi mizela voda přes expanzku. Mám podezření že se dostal olej do vody a ucpal radiátor.

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netopí Pomoc...

Příspěvek od Spider44 »

Kluci je to pořád dokola,tím že máte trimesice starý termostat se neohanejte...včera jsem dělal jedno AFNko...netopilo to pořádně ani s kartonem před chladičem...

Takže nový termostat...Ale ještě předtím vypustit chladicí kapalinu,nalít 3litry octa + zbytek vodu,projet to zahrát to co to jde...pěkně se to tím octem proplachne a je to levnější než proplachove sajrajty na chladiče...pak se to vše vypustí nejlíp rovnou přes prirubu termostatu...radiator topení odpojit hadice a protlačit to rovnou vodou z hadice...vše složit,nalít čistou vodu,projet-zahřát-vypustit a pak nalít novou chladicí kapalinu...po chvíli pak auto i v mrazech topí jak zamlada ;-) dělal jsem to několikrát a pokaždé se stejným výsledkem....



Btw mojim Passatem AFN jezdím převážně v horských oblastech a pokud toto udělám před každou zimou nemám pak problém s topením...prostě každou sezónu nový termostat a co druhý rok i novou kapalinu....podotýkám že ročně najedu cca 70000-80000 km

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“