Pomalé propadávání brzdového pedálu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

no tohle neni normalni prošlo mi rukama X aut hlavně vw pravda některe jsem nezkuš ale pedal nemuže jit dolu až na podlahu něco je prostě špatně

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Tak pokud tvrdne pedál a ztrácí se podtlak, tak bych šel po klasických bolavých místech kudy si to může přisávat : Viklající se vývod na tandemu, průchodka pož. příčkou, hadice.

To postupné propadávání bez ztráty brzd. kapaliny je horší. Mě se pedál zastaví. Víc už potom prošlápnout nejde. Má nedůvěra by byla k tomu HBV...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Tak mně i při opakovaném brždění auto brzdí pořád dobře, jen když prostě silněji stojím na pedálu, tak se pomalu propadá, až se v určité úrovni zastaví, není to až na podlaze, ale oproti Golfovi 4 co mám taky je to úplně jiné chování. když jsem koukal do VAGíny, tak i když je pedál až "dole", stojím na něm, max tlak v brzdách je někde kolem 125 Bar, ten pokud držím konstantní silou spadne pomalu asi na 100 Bar a drží. V provozu jsem si nikde nevšiml, že by se mi pedál propadal pod nohou, pokud na něm stojím například v kopci na červenou.
Prostě ten pedál nemá takovej ten kamenej doraz jak třeba v Golfovi nebo i jiných autech co jsem měl předtím a má zdá se mi delší chod.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Tak takto to mám také. Brzdy rozhodně nešetřím, spíš naopak a ještě mě nevypekly. Možná je to propadnutí způsobené dvojitým posilovačem, ale to jen tak spekuluji.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Chtělo by to aby tu napsali i ostatní jak se jim to chová, někdo tvrdí že to je OK, někdo že to není OK, už jsem z toho janek :D Mně to taky nepřipadá normální, ale možná to bude jak říkáš chování toho dvojitého posilovače, kdyby unikal HBV tak mám pocit že by se prostě ten tlak strácel dál, jedině že by netěsnil až třeba nad těch cca 80-100 Bar a potom propouštěl, je to přecijen dost velkej tlak na to, aby to mohlo malinko propouštět. Safra, budu muset najít někoho kdo má stejný brzdy jaký jsou v pašíkovi a vyzkoušet to u něj.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Tak ja rano az pojedu z prace zeptam kamose se Sup1 AWX. Ten ma naprosto stejne brzdy i posilovac.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

J já už mluvil s kámošem co má Audi S4 2003, prý mu to dělá taky, musím se za ním stavit si to vyzkoušet sám, jestli se mu to chová stejně. Každopádně dej vědět :good:

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od ktmartin »

Dejte vědět. Taky bych to chtěl vědět na 100%. To propadávání na místě sem zkoušel u kámoše Supa 2,5 tdi 120kw a dělá to taky. Auto pořád brzdí, ale pedál jede pomalu dolu. Víc mně štve že po opakovaném sešlápnutí posilovač mizerně posiluje - nemá podtlak.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

Tak je to naprosto stejne i u onoho Supa prvni gen. s AWX.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od Spider44 »

Ktmartin:prohlédnout hadice od vyvevy(podtlak.čerpadla) a gumové pruchodky....buď jsou v háji gumové díly a nebo podtlak. čerpadlo...

Zkus třeba jet z mírného kopce a několikrát pribrzdit tak ať máš tuhý pedál...pak vyrad vytoc motor tak na 2500 - 3000 a zkoušej zase opakovaně brzdit -mělo by to být lepší jelikož vyveva jede taky ve vyšších otáčkách a stíhá vyrobit dostatek podtlaku.... Tím pádem bych neváhal s výměnou...jelikož pokud vyplytvas podtlak brzdenim a pak tomu prudce nalozis může zahaprovat i regulace na turbu (teď jsem to řešil na toledu 81kw - kolega přijel s tím že to hůř brzdí a stávkuje turbo)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od M@ty »

V tomto vlaknu si pletes ztratu podtlaku s chovanim brzdoveho pedalu pri dostatecnem podtlaku a vyvynuti vetsi neprerusovane sily na pedal. Ten postupne pomalu klesa az se v urcite urovni zastavi. Pri opakovanem seslapnuti je poloha nejdriv opet vys nez se zacne propadat. Musi to byt velkou silou a nesmi se zcela propadnout. Samozrejme bez ztraty brzd. kapaliny. To je pak nekde netesnost...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

já bych přece jenom kuknul na hlavni brzdovy valeček a vyměnil pro jistotu těsnici gumičky

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

Zatím to neřeším. Podle toho co tu napsali ostatní, to je možná normální chování, auto mi normálně brzdí, tak to minimálně odložím na dobu až bude venku zase únosná teplota na to něco na autě dělat :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od xerxes »

a nebo se to samo spravi :mrgreen:

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Pomalé propadávání brzdového pedálu

Příspěvek od djrix »

No, samooprava je taky zajímavý úkaz :lol:

Já ještě volal předchozímu majiteli a ptal se ho na to. Bádal prý stejně jako já, někdo tvrdil že to je porucha, jiný že to je OK, nakonec se na to vyprdl a v tomto stavu jezdil několik let.

Ještě jsem možná zapoměl hned v úvodu podotknout, že i v tomto stavu jsem byl ještě před výměnou kotoučů na brzdě (hlavně kvůli zjištění stavu tlumičů a taky jsem s nechal zrovna seřídit světla) a auto i s tímto chováním pedálu brzdí dobře a to i na to že byly v hajzlu kotouče. Na brzdě bylo 3450N levý a 3100N pravý kolo, což by mělo být OK. Technik co kontrolu dělal neříkal nic, předpokládám že by mě upozornil na to že se pedál nechová normálně. Mám to ale kousek od práce, mohl bych se tam teď stavit znovu to nechat změřit a zrovna se zeptat jak to s tím je, je to autorizovanej servis Škoda a s tím majitelem se trochu známe, tak by mi to mohl třeba i zjistit jak to vlastně je....

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“