Kde kúpiť pružiny ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

Seruste mám vw passat 4motion 96kw 1.9 TDI variant 5/2003
zaťaženie náprav 1080/1150
mal som HR pružiny ale z 2.8 V6 a zadok stál stašne dole a predok vyššie ( medzeri medzi blatníkom a penu) rozdiel bol aj 3-4cm
Kde a aké kúpiť aby to bolo normálne? dakujem za skoré odpovede lebo zas mam s toho offroad a je mi na grc 8O :mrgreen:
samozrejme že to chcem dať dole...nie hore:) športové...alebo aj komplet pevny alebo nastavovatelny...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Já mám pružiny KW Weitec -30/-30. Předek je trochu níž než zadek. Výška k lemu blatníku vpředu 64cm, vzadu 66cm na kolech R17 225/45. Ale na mé ježdění mimo silnice už je to na hraně a musím to dát zpět na původní pružiny. Hold já ten Off-road potřebuji. Půl roku staré Weitec pružiny pak budou k mání.

Tvůj problém s výškou předních pružin je, že jsi použil pružiny s vyšší hmotnostní třídou. Pro náš motor je zřejmě nejvyšší tř.10, pokud máš i vzadu vyšší váhovou tř.17, nebo 18.
Naposledy upravil(a) M@ty dne 13.12.2013 18:41, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

nemáš foto ako auto vizerá? predáš ich? cena?

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

-30 - 30 zanemá že to sadlo o 30mm?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

No u mého Prasete to šlo dolu tak o 5cm. Měl jsem vyšší pružiny než standart. Z toho to je o 3cm. Cena tak 4500,- Nové 6300,-
Přílohy
04062013124.jpg
Naposledy upravil(a) M@ty dne 13.12.2013 18:51, celkem upraveno 2 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

Pošleš na dobierku?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Na dobírku není problém, ale jsou stále na autě. Se mi moc nechtělo v té zimě mrznout v garáži. Ale pokud máš zájem, tak se hecnu.

Jinak ta pr**l je o 2cm výš a není to vůbec poznat. Na starých byla stejně vysoko a vypadalo to jako kdyby seděla. Takže si dokážu představit jak to asi blbě vypadá když je předek výš.
Přílohy
Prase1.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

tlmiče máš origo?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Zjišťoval jsem o tom nějaké informace a při snížení o 30mm se ještě dají použít originál tlumiče. Při větším snížení se už osazují tlumiče pro snížený podvozek s kratším zdvihem. Pokud si dobře pamatuji, tak jsem chtěl dopředu dávat SACHS 557 837 : http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/t ... s-557-837/
Nechal jsem původní a teď opět přemýšlím že když už to budu mít rozebrané, tak že dám nové tlumiče a nevím zda nedat rovnou na vyšší podvozek SACHS 290 186 : http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/t ... s-290-186/
Dobrý je že na ty nižší pružiny jsou (alespoň ty zn. Sachs) levnější tlumiče.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
harmani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.07.2011 10:05

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od harmani »

no kedy môžem čakať zásílku?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

SZ
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od Tunningkiller »

M@ty píše:Zjišťoval jsem o tom nějaké informace a při snížení o 30mm se ještě dají použít originál tlumiče. Při větším snížení se už osazují tlumiče pro snížený podvozek s kratším zdvihem. Pokud si dobře pamatuji, tak jsem chtěl dopředu dávat SACHS 557 837 : http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/t ... s-557-837/
Nechal jsem původní a teď opět přemýšlím že když už to budu mít rozebrané, tak že dám nové tlumiče a nevím zda nedat rovnou na vyšší podvozek SACHS 290 186 : http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/t ... s-290-186/
Dobrý je že na ty nižší pružiny jsou (alespoň ty zn. Sachs) levnější tlumiče.
jakej je rozdíl mezi sachs 557 837 a sachs 290 186, krom ceny jsem nic nenašel a za litr tlumič to čumim jak puk. Stejně pokud nedáš tužší nebo delší pera auto nezvedneš i když bude tlumič mít třeba delší pístnici ne? já mám origo syncro podvozek ale za ty leta je to vytahany ty pera a i tlumičemaj svý za sebou po 240 000 km tak přemýšlím jestli nejsou nějaký pera delší/tužší než třeba original na sycro aby to šlo ještě trošku vejš:)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Sachs 290 186 je dle OEM kódů a Etky tlumič podvozku pro horší cesty. Přesný rozdíl ti neřeknu. Možná má delší zdvih. Nevím. Včera jsem měnil pružiny a z těch vysokých předních šel strach. Aby jsem je dostal na tlumič, musela se o polovinu ztáhnout. Tlumiče předek i zadek také Sachs, ale vpředu jsem našel jen jedno trojčíslí, takže přesný typ nevím. Pokud by měl tlumič kratší chod, tak bych ty závity pružiny pomalu ztáhnul uprostřed k sobě, abych jí dostal na tlumič. Tím chci říct že auto také nezvedneš jen pružinou. Musí jí pustit výš i tlumič. Samozřejmě dolů to je něco jiného. Tady výšku určuje pružina.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od Tunningkiller »

M@ty píše:Sachs 290 186 je dle OEM kódů a Etky tlumič podvozku pro horší cesty. Přesný rozdíl ti neřeknu. Možná má delší zdvih. Nevím. Včera jsem měnil pružiny a z těch vysokých předních šel strach. Aby jsem je dostal na tlumič, musela se o polovinu ztáhnout. Tlumiče předek i zadek také Sachs, ale vpředu jsem našel jen jedno trojčíslí, takže přesný typ nevím. Pokud by měl tlumič kratší chod, tak bych ty závity pružiny pomalu ztáhnul uprostřed k sobě, abych jí dostal na tlumič. Tím chci říct že auto také nezvedneš jen pružinou. Musí jí pustit výš i tlumič. Samozřejmě dolů to je něco jiného. Tady výšku určuje pružina.
Určitě máš taky pravdu ale pokud-li zatížíš tlumiče s pružinou autem tak ses podle mně na polovině zdvihu tlumiče tudíž si myslím že jen při propérování směrem vzhůru můžeš pocítít ten delší zdvih, nemáš kdyžtak fotku jak jsi to zvedl popřípadě jaké komponenty jsi použil popřípadě cenu:) díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Ted jsem v praci ale zitra ti sem dam fotky. Pouzil jsem puvodni zadni pruziny a dopredu jsem koupil nove, protoze mi jedna praskla a nakonec jsem na jare kupoval a osazoval snizene Weitec. Na zimu jsem se chtel vratit na puvodni vysku, ale objednal jsem pruziny dle OEM cisla a prisly s mensim prumerem dratu nez byly ty puvodni. Je jasny ze by mely jine vlastnosti, tak jsem je poslal zpet a hledal jine. Blby je ze se nikde nedozvis vlastnosti a parametry. Nasel jsem pak jedny Kayaby, ale byl jsem linej to prehazovat. Dokopal jsem se az ted. Tlumice jsou stale puvodni Sachs vpredu i vzadu. Dam ti sem i presny typ pruzin co jsem koupil.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“