Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

Průměr 110 km/h, to je velmi slušné. Maximálka musí být hodně vysoko. I když z mé zkušenosti je dálnice Olomouc - Bělotín nejkvalitnější v ČR. Míchat N85 a N95 to jsem dělal u žigulíka, ale u Passata? A kde tu N85 tankuješ? Já myslím, že není ani na trhu.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

určitě tím myslel bioethanol E85
http://www.etanol-85.cz/cs/vybrane-benzinove-pumpy-e85" onclick="window.open(this.href);return false;
v olomouci třeba u hornbachu (Vena Trade), mají tam dokonce referenční list zákazníků, testují to sami na dvou autech v poměru 1:1 s N95.

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

To je jiná. Byl bych ale opatrný. E 85 potřebuje upravený motor a palivovou soustavu. Pak lepší výkon a menší spotřeba. Auta se speciál motorem vyrábí Škoda, Saab, Ford. Neupravený motor má také vyšší výkon, ale také vyšší spotřebu a motor se rychleji opotřebovává. Trochu pobrouzdej po internetu a zjištíš, že pro normální auto žádná sláva. spíš naopak. Jinak cena zajímavá (téměř o 10 Kč/ 1 l méně) a asi zavádějící.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

Taky jsem to slyšel, jenže z druhé strany jsem zase slyšel, že při míchání 1:1 s N95 je to bez problémů a není potřeba žádná úprava, lidi co to vyzkoušeli mívají někdy maximálně menší problém se zimními starty pokud déle auto stojí v mrazu, prý to akorát zatočí párkrát víc než naskočí (takže auto které chytá na 3.otáčku při startu ti chytne na 5. - v tom bych problém neviděl)....asi otázka do diskuze :-)

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od Radis130 »

Ano, myslel jsem E85, omlouvám se. Jinak jezdím denně, tankuji v Mohelnici u Vena Trade nebo u stejné fa. v Olomouci u Hornbachu. Na zimu tankuji za 600Kč N95ku a za 400Kč E85. Spotřeba mám spočítanou na 2,3 Kč za 1 km. V létě jsem míchal v poměru 500Kč N95 a 500Kč E85, auto jezdí pěkně, žádné cukání, žádné vedlejší vlivy. Jedniný můj poznatek je ten, že auto když je studené (ranní startování) tak při nastartování trochu zakolísají otáčky. Ale to je cca 2 sec. a pak klid.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od sapik88 »

Jen jak tady někdo z vás píše, na E85 není potřeba upravená palivová soustava, co je ptřeba je aby byla čistá, protože to rozežere všechny usazeniny, takže po pár nádržích vyměnit palivák,... a na horší studený starty by měly pomáhat buďto pulsní svíčky nebo do lpg, chystám se na toto téma robit diplomku, a pulsní svíčky už mám doma, a po víkendu se začnou testovat, auto na čistou E85 startuje v zimě na klasický svíce špatně a zdechá, než se zahřeje,.... jinak to že aby člověk ušetřil, potřebuje cca za 8tis. řídící jednotku na to je pravda, bez ní to bude žrát o dost víc, takže člověk vesměs nic neušetří,... cca leden únor to bud mít podložený měřením na brzdě

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

Bohumil: teď mě ještě napadlo - ty máš 75kW a máš asi 2 lambdy ne? Jednu před a jednu za katem, možná to má vliv na takovou pěknou spotřebu u AZL, já mám lambdu jen ve svodech.

Btw ohledně toho bioethanolu - jezdím na to i teď v zimě s Mondeem 95, 1.6i, ředím to 1:2 s N95 a nemám problém, spotřeba je 8,5l/100km 80% dálnice, zbytek město, což je naprosto stejná zimní spotřeba jako na čistý Natural 95, takže za mě rozhodně palec nahoru, na jedné nádrži úspora 200Kč, což pro mě měsíčně nějakých 600Kč a to je znát.

EDIT: navíc auto jede znatelně živěji, rozhodně v tom budu pokračovat,časem až se pročistí nádrž tak vyměním palivák, dám jiný vzduch.filtr a neměl by být problém, asi mám štěstí

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od bohumil »

Ano mám dvě lambda sondy. Jednu před a druhou za katalizátorem. Co teď budu popisovat není Passat latina.
Od prvních km po koupi mně svítila kontrolka "Emise". Vlastně mně v tomto prodejce podvedl. Bez signalizace to vydrželo prakticky jen předváděcí jízdu. Takže se zděšením, hned návštěva VW servisu. Co vše toto auto může signalizovat, byla totiž v té době, pro mně španělská vesnice. Servis měl podezření na vadnou zadní lambdu a vynuloval ŘJ. Několik stovek km klid a pak opět. Další návštěva VW servisu a výměna lambdy, společně se zjištěnou závadou a výměnou prasklé manžety poloosy, celkem 6800.-. Několik tisíc km klid. Pak jednou hodinové popojíždějí v koloně na pražské magistrále a opět rozvícení "Emise". VW servis konstatoval, že je zřejmně špatný katalizátor, ale pokud auto jezdí jako před tím, tak že signalizace zadní lambdy nic neovlivňuje. Od února tedy jezdím vesele s trvalou signalizací "Emise". Na spotřebu to nemá žádný vliv. To, že je asi opavdu možná něco s katalizátorem soudím podle toho, že rozsvícení kontrolky předcházela vždy né hladká jízda. Jsem zvědav co řekne STK, až ji budu nucen navštívit.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od ace_rimmer »

Nový poznatek, velmi příjemné překvapení! Passat B5 Variant r.98, 1.6i AHL, plně naložený kufr, posádka 4 lidi, klima zapnutá, cesta do Itálie a zpět (přes Alpy) po dálnici celkem 2000km, rychlost 140-150km/h, spotřeba 7.8l/100km - s tímhle motorem jsem to nečekal, běžně jezdím prázdnej za 8.5 až 9.5 po dálnici, tady platí čím víc je to naložené, tím větší to má setrvačnost a nižší spotřebu. Ve 4 lidech výlet po Itálii po okreskách celkem cca 150km, rychlost do 100km/h, spotřeba do 7l/100km. Takže pokud je ten motor ok, tak není pravda, že to žere jak kráva. A navíc není ani pravda, že to nejede, i s plně naloženým jsem neměl nikde problém a do alpských kopců (dálničních) to nikdy nešlo pod 120, na plynulou jízdu naprosto vyhovující, nenáročný a jednoduchý motor.

Trinitry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.12.2013 03:30

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od Trinitry »

Mám Passata B5 combi, r.v. 98, 1.6, benzin kdysi jsem po okrskách jezdila do 7l průměrnou - s lehkou nohou, žádný závody.
Po dálnici za 8l. Itálii, total naložení ve 4 lidech a zásobách na 10 dní jsme zvládli dálnice do 7l/100, vnitrozemí, serpentiny do 9l. Dneska si vezme českou dálnici při lehké noze do 110km kolem 9l, Pražský ulice jezdím i za šílených 14l. Je fakt,že dost záleží na stylu jízdy. Když ho šetřim a jedu okrsky šetrně 80tkou, vezme si i o 2l méně, jenže...podle nálady (Někdy žere jak náš dřívější Jeep s obsahem 3.0 - věčně hladovej traktor). Pak se mu uleví nebo má lepší den a stáhnu to na 7-8l/100km, jako dnešní cestou UL-Pha (7,8l/100km).
Měli jsme taky problémy s otáčkama, honil je i na stojáka na křižovatce do 3-4tisících, na semaforech mi kolikrát zdechnul a trvalo mu půl hodiny, než jsem ho znovu nastartovala. V Praze dost prekérní situace. V létě ve vedrech mě nechal ve štychu i na 3 hodiny ve městě. Dojela jsem, zaparkovala, za 10min. chci odjet a ani se nenadechl. V tu dobu žral při nejlehčí noze 12l/100km, město i za nechutných 20l. Na diagnostice zjištěná lambda a váha vzduchu. Váhu jsme vyměnili, beze změny. Nakonec jsme zkusili vyměnit snímač otáček a šlape jako hodinky. Spotřeba mu klesla na to, co jsem psala na začátku. K úplnýmu návratu na dřívějších 6 - 9l to chce určitě novou lambdu. zkuste to taky - stopro mu o 2-3l na 100km uleví.
Vidíte, při té příležitosti - kdyby někdo měl i ojetou, ale plně funkční lambda sondu za slušnou cenu, uvítám s nadšením (kontakt: 776092320 :) ....tak snad moje zkušenost pomohla dotyčnému nešťastníkovi....
Katka

sulcmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.09.2013 07:55

Re: Spotřeba u 1,6 AHL 74kW

Příspěvek od sulcmen »

Mám Passata B5 combi, r.v. 98, 1.6i 74kW a má najeto nějakých 160000km a moje průměrná spotřeba se pohybuje mezi 6,5l až 7,5l/100. Pravda je, že jezdím hlavně na spotřebu :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“