ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od KJirka »

právě čtu na Novinkách článek o tom, jak Česká kancelář pojistitelů rozesílá ročně tisíce neoprávněných upomínek a penalizací za údajně nezaplacená povinná ručení. V mnoha případech jde ale skutečně jen o kolosální bordel v evidenci Registru vozidel a mizernou komunikaci příslušných úřadů. Stalo se už někomu, že by ho ČKP takhle naháněla ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od MartyB5 »

Taky jsem to četl, tak snad všechny smlouvy mám někde pohromadě.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od KJirka »

POZOR ! Pro ty, co o tom neví. Podobně jako u nedoplatků za soc. a zdravotní pojištění, účtuje si i ČKP při neplacení povka nehorázná penále. Stačí neplatit pár dnů nebo týdnů a částka penalizace může převýšit i samotné roční pojistné. Přitom se roky nemusí nic dít a pak s tím na vás vyrukujou. Hrajete "mrtvýho brouka" a pošlou na vás exekutora. Takže když mají v platbách povka mezírku, vždycky to s radostí někomu napálí, padni, komu padni.
A protože to je nádherný zdroj snadných příjmů, živí se na tom s velkou pravděpodobností opět, jak je v tomhle českým bordelu zvykem, nejrůznější šmejdi, co nic jinýho neumí, než nějakou levou. Ovšem mají to v tomhle případě hezky přikryto zákonem.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 16.12.2013 13:45, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ricom »

a hlavně nebýt ovce a pokud jsem v právu dostatečně se bránit..

všem doporučuji při prodeji vozu udělat kopii velkého TP s odhláškou na nového majitele !!+ schovan kupní smlouvu... vyplatí se.. osobní zkušenost též..

http://www.novinky.cz/finance/322193-de ... ekuce.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ppfox »

KJirka píše:...Stačí neplatit pár dnů nebo týdnů a částka penalizace může převýšit i samotné roční pojistné
je to celkově zhovadilost, myšlenka původně snad i dobrá, ale provedení otřesný :!: např.za zde běžný 2litr, je denní sazba 70Kč = měsíc nepojištění 2.100,-Kč, osobně jsem měl "tu čest" to několikrát řešit (ne sobě tedy) a je to fakt neskutečný opruz :!: nejhorší je to množství "omylů" - prostě to neřeší, sypou to ven a spousta lidí zaplatí i když by nemusela - je to hodně blbě provedenej projekt :fool:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od VWshop.cz »

Většinou naháněj jen ty, kteří neplatěj například z důvody výměny smluv. Stačí jim jen doložit smlouvy
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ppfox »

to se kamaráde pleteš - nejčastěji se jedná o to, když něco prodáš - uděláš odhlášku na nového majitele a (správně) si zrušíš povinné ručení, nový majitel si pak pojistku neudělá (nebo ji udělá později) a buď vůbec neukončí převod (přihlášení na sebe), nebo to udělá třeba až za nějakou dobu - tohle je to nejčastější - a bordel je, že TY musíš dokazovat že jsi bez viny a ne naopak - je s tím spousta potíží pak... 8O
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od mirke »

přesně jak píše ppfox a největší paradox je to že je to zase klasickej příklad lobbingu v českém státě...ČKP je soukromí subjekt, kterého šikovně sepsaný zákon opravňuje vymáhat po lidech peníze. A samozřejmě že když už tu možnost má, tak to zkouší ve velkém...

TeraBass
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 13.02.2010 08:00

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od TeraBass »

Je to chytry system pracujici na jednoduchem principu. Pokud vznikne v pojisteni "dira", tj. vozidlo bylo pojisteno napr. 5 let, 6 mesicu nebylo a nekdo ho po 6 mesicich pojisti / prihlasi, tak okamzite nastoupi na scenu CKP. Pokud auto bude pojisteno napr. 5 let, zrusite pojistu / odhlasite auto a jiz ho nikdo neprihlasi / nepojisti tak muzete byt relativne v klidu ... ovsem nahoda je blbec :)

madmarty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 31.03.2013 23:14

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od madmarty »

Taky se mi to stalo a platil jsem tuším 2000 za 14 dní neplacení. Chyba byla na mé straně, ale to ještě nebylo v platnosti to, že při přihlášce musíš mít sjednaný povinný ručení a na to sem dojel. Nejlepší je mít kupní smlouvu s tím, kdy bylo vozidlo prodáno a seš vykrytej. Tehdá si myslím, že po mě konkrétně něco podobnýho chtěli. Když už jsem byl poučen z tohoto nezdaru tak jsem si tam zavolal zhruba za rok a zeptal jsem se jestli nemám nějaké penále a bylo mi řečeno, že neslouží jako informace a danou věc mi neřeknou. Tak to je taky trošku postavený na hlavu. Tuším, že od Nového roku to bude tak, že tě musí, pokud máš nějaký nedoplatek informovat neprodleně a ne až za rok s ohromným penálem.
VW Passat Variant 3C 2.0TDI BKP 4Motion 2008

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od sharik4x4 »

Musím přidat také svoji zkušenost s našimi pojišťovnami.Manželka prodala auto a začla jezdit jiným co jsem ji koupil.Vcelku běžná věc.Vše proběhlo standartně,staré prodáno,odhlášeno,ukončena pojistka a druhé opačně.Jelikož pojištění platila manželka,platila způsobem,přijde složenka a já ji zaplatím.Zhruba po roce a něco po dotazu,že už zase platí pojištění na auto,jsem udělal kontrolu a zjistil,že platí pojistky na obě auta i na to již dávno prodané.
Má nasranost dovršila max.ůrovně a šel jsem si to tam vyříkat osobně.Bohužel jsem narazil.Jelikož jsem neměl papír z pojišťovny o zrušení smlouvy,tak potvrzení z DI o odhlášení vozidla a kupní smlouva ji nezajímá a nehodlala zaplacené peníze,které inkasovala neoprávně vrátit.
Takže závěr je takový:Pokud je pojištění placeno na jedno auto duplicitně,to jest dvakrát,nikoho to nezajímá,ale běda jak není zaplaceno vůbec.
Kdy už si přestaneme nechávat líbit to ,aby nás beztresně okrádal stát a jeho posluhovači.Soupis těchto legálních zlodějů bohužel dnes nemá konce,počínaje gigantem Čez,dále banky,telefoní operátoři,pojišťovny,atd.
Slušnýmu člověku se z toho chce jen zvracet,protože to jediné s tím může asi udělat,pokud nechce přijit i o střechu nad hlavou.
Protože se nejedná o nějaký malý ryby,tak si všechny zlodějiny nechají posvětit zákonem,tak aby to bylo beztresné pro ty co okrádají a snadno vymahatelné pro ty co platí. :baseball:
Omlouvám se ale musel jsem si ulevit. :D

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od KJirka »

kde maj v nějakým zákoně napsaný, že si můžou nechávat peníze za neoprávněně nebo prostě omylem, inkasovaný platby ? Víš, co se ti stane, když dostaneš na svůj účet omylem nějaký prachy a nevrátíš je ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ricom »

sharik4x4 píše:Musím přidat také svoji zkušenost s našimi pojišťovnami.Manželka prodala auto a začla jezdit jiným co jsem ji koupil.Vcelku běžná věc.Vše proběhlo standartně,staré prodáno,odhlášeno,ukončena pojistka a druhé opačně.Jelikož pojištění platila manželka,platila způsobem,přijde složenka a já ji zaplatím.Zhruba po roce a něco po dotazu,že už zase platí pojištění na auto,jsem udělal kontrolu a zjistil,že platí pojistky na obě auta i na to již dávno prodané.
Má nasranost dovršila max.ůrovně a šel jsem si to tam vyříkat osobně.Bohužel jsem narazil.Jelikož jsem neměl papír z pojišťovny o zrušení smlouvy,tak potvrzení z DI o odhlášení vozidla a kupní smlouva ji nezajímá a nehodlala zaplacené peníze,které inkasovala neoprávně vrátit.
Takže závěr je takový:Pokud je pojištění placeno na jedno auto duplicitně,to jest dvakrát,nikoho to nezajímá,ale běda jak není zaplaceno vůbec.
Kdy už si přestaneme nechávat líbit to ,aby nás beztresně okrádal stát a jeho posluhovači.Soupis těchto legálních zlodějů bohužel dnes nemá konce,počínaje gigantem Čez,dále banky,telefoní operátoři,pojišťovny,atd.
Slušnýmu člověku se z toho chce jen zvracet,protože to jediné s tím může asi udělat,pokud nechce přijit i o střechu nad hlavou.
Protože se nejedná o nějaký malý ryby,tak si všechny zlodějiny nechají posvětit zákonem,tak aby to bylo beztresné pro ty co okrádají a snadno vymahatelné pro ty co platí. :baseball:
Omlouvám se ale musel jsem si ulevit. :D
moc hezky napsáno pane.. pěkný :good: :good:

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od pavel1993 »

Mě se stalo ze po mě chtěli cca 100 000kč za to, že původní majitel nevěděl co je PR, nejhorší je to vyřizování ČKP nemá email ani adresu nebo telefon, takže musíš na jejich stránkách vyplnit jejich formulář a do něj naskenovat kupní smlouvu a velký TP pro mě je ČKP jenom banda mafiánů co chtěj z lidí tahat jenom prachy jo a to ti ani neodepíšou že je věc vyřízena
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ppfox »

sharik4x4 píše:...ukončena pojistka...jsem udělal kontrolu a zjistil,že platí pojistky na obě auta i na to již dávno prodané...Jelikož jsem neměl papír z pojišťovny o zrušení smlouvy,tak potvrzení z DI o odhlášení vozidla a kupní smlouva ji nezajímá a nehodlala zaplacené peníze,které inkasovala neoprávně vrátit...
shariku abych to pochopil - ta smlouva asi ukončená nebyla, když chodily složenky ne?
KJirka píše:kde maj v nějakým zákoně napsaný, že si můžou nechávat peníze za neoprávněně nebo prostě omylem, inkasovaný platby ? Víš, co se ti stane, když dostaneš na svůj účet omylem nějaký prachy a nevrátíš je ?
pokud je smlouva zrušená a platíš dál, tak to samozřejmě vrátit musí - je to přeplatek, ale pokud zapomeneš a jdeš zrušit pojistku z důvodu prodeje třeba až po roce, tak je to naprd, protože v zákoně se praví (krom jiného) "...dnem nahlášení...", jako celkem funguje, že pokud nový majitel pojistí vozidlo u téže pojišťovny, tak se dá dohodnout i vratka pojistného za dobu souběhu, ale jen někde - ne každá pojišťovna to je ochotná udělat - není na to zákonný nárok :(
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“