KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Peťa Lula1 »

Kontrolní měřič tlaku klimatizace. Tak to mě řekl ten strejda co tam byl u VAGu. Moc tomu nerozuměl, ani nic nechtěl, v pátek tam pojedu asi znovu, měl by tam být chlápek co to normálně dělá, tenhle pan důchodce byl jen záskok. S touhle informací nevím jak naložit. Uvudím jestli se v pátek dovím víc.
Sharan II 2001 2.0 LPG

Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Peťa Lula1 »

Závada oběvena - Magnetická spojka klimatizace.
To už se tu někde řešilo, takže si to tu zvovu pročtu. Každopádně jsem dostal radu vzít dva dráty a napálít to do ní na tvrdo z baterky, protože proud do ní jde, jen necvakne.
VAG nic neřekne ale technik znal fígl se žárovkou a ta se rozvítila. Takže snad to bude ono.
Sharan II 2001 2.0 LPG

tomi-nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.11.2013 04:08
Bydliště: Nitra

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od tomi-nr »

zdravim. mam problem s tlakovym spinacom. asi bude nutne ho vymenit. ma niekto skusenosti s tym, ze ak ten snimac vymontujem, ci neunikne chladivo? je to nejako zebezpecene nejakym ventilom? alebo sa najskor musi chladivo odobrat a az potom mozem vymenit spominany spinac? dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od smolda »

Počkej, neplaš se, dej si dlouhýho čouda, dejchej pomalu a klidně a řekni nám proč chceš měnit spínač. Napřed popiš problém a pak teprve montuj spínač. Třeba se dostaneme k tomu, že máš jen málo chladiva a proto spínač nefunguje, páč ho nemá co natlakovat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

tomi-nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.11.2013 04:08
Bydliště: Nitra

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od tomi-nr »

smolda: kamos mi to napichol na VAG a podla toho zistil ze je to spinac tlaku. mesiac pred tym bola klima naplnana. bolo to koncom septembra, tak som to odvtedy neriesil, nebolo casu. teraz mam dost casu, tak by som si to chcel opravit, pokial to bude mozne :)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od kubenec »

Ja mel klimu prazdou do druheho dne po plneni. Po opetovnem pripojeni stolice to prdlo uplne. A zavada byla objasnena.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

tomi-nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.11.2013 04:08
Bydliště: Nitra

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od tomi-nr »

takze asi bude najlepsie to dat do servisu? mimochodom unik chladiva by nemal byt, lebo pred naplnanim mi bolo zvarane potrubie, kedze bolo derave. teraz neviem co s tym.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od smolda »

Napíchnout na plničku a zjistit aktuální stav chladiva v klimě. Tlakáče tak často neodcházej.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od vikino1 »

Ak myslíš ten tlakový spínač čo je za pravým svetlom tak s tým som mal problém aj ja . Po naplnení klimy mi z neho začal tiecť olej. Bola prasknutá matica ktorou je prišrobovaný ten spínač. Po výmene všetko OK. Chladivo neutečie je tam spätný ventil. Nie je to nič zložité akurát špatný prístup.

tomi-nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.11.2013 04:08
Bydliště: Nitra

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od tomi-nr »

vikino1: presne ten by som mal vymenit. myslis ze to zvladnem ako amater, alebo bude lepsie riesenie servis?

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od vikino1 »

Výmenu zvladneš nie je to nič zložité. Ale zožeň si novú gumičku pod ten ventil. najlepšie u nejakého chladiara. No ja by som to nechal až na jar teraz je to škoda plniť ved klimu aj tak nepoužívaš. môže tam byť aj iný unik a zbytočne platiť náplne, a v tomto čase sa válať pod vozom nie je bohvie čo.

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Golfik13 »

Ahoj všichni, jak jsem si to tu pročetl, mam stejnou nebo podobnou závadu. Sharan 2001 AUY, po startu bliká dlouho klima, diagnostika napsala A/C switch F129, tak jsem ho vymenil, nechal klimu naplnit, řekli mi že je uplne prazdna, dali tam 700g a pres vikend bez pouziti klimy v pondeli rano opet blikani, nechal jsem zkontrolovat nápln a ejhle trubky uplne prazdny. Nejak tomu nerozumim, protoze pred naplnenim delali vakuový test na 20 min a OK. Tak asi jedine naplnit smesi s UV a zjistit kde to utika....rikali neco o gumickach v prpojeni tribek, ale vizualne se zdaji byt OK......

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od abeljozef »

Daj to spravit niekomu kto aj vie co robi ......

Vakuovemu testu veri len idiot a zial je to takmer kazdy borec ktory sa hra na to ze servisuje klimy.

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od Golfik13 »

:-) jasne do servisu, ale to neni jistota ze vedi co delaji, no nic budu zkouset....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ČIDLO: vadné výstupní čidlo klimatizace

Příspěvek od smolda »

To tě to zkoušení vyjde pěkně draho. Většinou odejde NT trubka do kompresoru - bohužel asi ta nejdražší (cca 3400,-). Dej to někomu, kdo ti foukne trochu chladiva a trubky to "očuchá" detektorem. Dražší varianta je naplnit chladivem s barvivem... Taky už jsem viděl že klimu vyvakuujou, fouknou trochu dusíku a pak očuchávaj detektorem na únik dusíku - asi nejlevnější varianta zjišťování netěsností. Cena dusíku je oproti ceně chladiva zanedbatelná.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“