zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Eva1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.10.2010 08:20

zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od Eva1 »

Dobrý den, prosím o radu: Již několikrát se mi stalo, že u VW Golfa 1,4 16ventil mi auto zhasnulo za jízdy, není rozdíl, jestli jedu
pomalu či rychle, klidně zhasne i při řazení z 5 na 4 ve vyšší rychlosti. Mám z toho strach, protože se okamžitě vypíná servo a
auto se nedá ovládat. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od bear »

motor teplý studený ?
může to dělat relé od palivové nádrže, snímač otáček klikové hřídele. zajeď si s tím na VAG zjistíš víc

Asmodeus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.06.2013 19:01

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od Asmodeus »

Eva1 píše:Dobrý den, prosím o radu: Již několikrát se mi stalo, že u VW Golfa 1,4 16ventil mi auto zhasnulo za jízdy, není rozdíl, jestli jedu
pomalu či rychle, klidně zhasne i při řazení z 5 na 4 ve vyšší rychlosti. Mám z toho strach, protože se okamžitě vypíná servo a
auto se nedá ovládat. Děkuji za radu.

Čus dravci,

mám dost podobný problém, vypozoroval jsem že mi auto začne takhle od 1/4 nádrže a míň, s plnou je vše OK.
Nádrž by měla být na +-55l,naposledy když mi to začalo zhasínat dojel jsem na benzínu a vzal to do plna, nějakých 44l.
Rezerva nějakých 10l ještě.

Věnoval jsem zkoumání jedno odpoledne a vylítal kompletně celou nádrž a zjistil jsem že to začne při jízdě do kopce, nebo na kruháku, ale i když jsem nechal nastartovaný auto na volnoběh po chvíli umřelo taky.

Příjde mi že to dělá náhodně, jenom v závislosti na stavu nádrže.

Po zastavení jde normálně nastartovat a auto jede až do další zvadnutí.

Palivové čerpadlo i filtr mám vyměněné + čistící aditivum, ale problém trvá.
Ptal jsem se už ve dvou dílnách ale nikdo z toho není moudrej.

GIV 1.6 16V 2002

Na pár podobných témat už jsem tu narazil, ale nenašel jsem nikoho kdo to dotáhnul do úspěšného konce.

Takže kdo by měl jakýkoliv nápad sem s ním, nejlíp člověk co tenhle problém měl a podařilo se mu ho úspěšně zbavit.

Protože takhle se dřív nebo později s tím autem někde vysypu:-(

Předem díky za rady:-)
VW Golf 2002 1.6 16v BCB

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od KubassB »

Mám úplně tam samej problém, 2 dílky do prázdně nádrže a auto za jízdy začne vadnout,přestane táhnout. Zatím vždy to byl výpadek tak na 3 vteřiny a poté jsem normálně pokračoval dál. Zpětný palivový ventil mám měněný,už je to nějaký pátek ale myslím si že by to mohlo být tím.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od Vesel »

Mel sem podobnu problem vypinalo se to jak na volnobeh tak za jizdy. Doma sem to napichl a nic pak sem jen pro jistotu mrkl na pojistkovku na baterce a byla tam spalena pojistka a ohlej plisek. Od vymeny musim zaklepat je to v pohode. Nemusi to byt tvuj pripad ale treba je:)
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od Shorty »

Nám todle dělal snímač otáček, chybu na diag to nehlásilo!!! Ale dělalo to jen v létě za tepla (většinou i teplý motor, to se ohřeje hned)
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: zhasínání motoru za jízdy GOLF IV

Příspěvek od KubassB »

Vesel píše:Mel sem podobnu problem vypinalo se to jak na volnobeh tak za jizdy. Doma sem to napichl a nic pak sem jen pro jistotu mrkl na pojistkovku na baterce a byla tam spalena pojistka a ohlej plisek. Od vymeny musim zaklepat je to v pohode. Nemusi to byt tvuj pripad ale treba je:)
Kouknu a uvidím:) Tohle mě nanapadlo.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“