CAMPING CARAVANY: a vše kolem nich, výroba, nákup, používání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: CAMPING CARAVANY: a vše kolem nich, výroba, nákup, používání

Příspěvek od dejdar »

Taháte někdo karavan s celkovou váhou 1600 kg? Zajímalo by mě jestli se s tím dá ještě rozumně jezdit. Mám 85 kW s čipem a doteď jsem tahal nějakých cca 1300 kg. Teď s Ježíškem řeším nový karavan a to co by se mi líbilo má pohotovostní hmotnost 1275 kg a celkovou 1600 kg a tak jsem trochu na vážkách, protože jsem původně nechtěl jít přes 1500 kg.
Díky za Vaše poznatky.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: CAMPING CARAVANY: a vše kolem nich, výroba, nákup, používání

Příspěvek od vhml »

Vůbec bych se nebál. Těch 300kg už nějak dramaticky nepoznáš.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
zyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Českobudějovicko

Re: CAMPING CARAVANY: a vše kolem nich, výroba, nákup, používání

Příspěvek od zyna »

dejdar píše:Taháte někdo karavan s celkovou váhou 1600 kg? Zajímalo by mě jestli se s tím dá ještě rozumně jezdit. Mám 85 kW s čipem a doteď jsem tahal nějakých cca 1300 kg. Teď s Ježíškem řeším nový karavan a to co by se mi líbilo má pohotovostní hmotnost 1275 kg a celkovou 1600 kg a tak jsem trochu na vážkách, protože jsem původně nechtěl jít přes 1500 kg.
Díky za Vaše poznatky.
Ahoj,
stejně se po naložení dostaneš ještě kousek nad 1600 kg. Na dálnicích a rovných silnicích to nepoznáš.
Stejně by si měl jezdit jen 80 km/h, max 100 km/h.
Ve stoupání je každé kilo znát a tady je poznáš určitě. A pokud máš v plánu takovýto karavan, určitě v autě nepojedeš sám a to je taky k tomu.
Ale stále to pojede rozumně, stejně: s přívěsem se nepospíchá.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“