Vybíjí se baterka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
path46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.03.2013 21:28

Vybíjí se baterka

Příspěvek od path46 »

Zdravím mám problém. Mám Golf IV 1.9 TDI 74kw.
Jedu si a najednou se mi rozsvítí ESP a ABS, vzápětí na to se rozsvítí AIRBAG. Světla začnou slábnout a vypne se rádio a uplně CLIMATRONIC že nesvítí ani nápis OFF. Vypne se polodot a seknou se ručičky na budíkách na rychlost a otáčky. Auto jsem před domem chcípnul ale nastartovat se nepodařilo ani ťuk.
Říkám si jasný baterka v hajzlu neboť jsem asi 2-3 hodiny posluchal jen tak radio a za celý týden jsem mnoho nenajel a provedl hodně startů. Druhý den jsem sedl do auta a v pohodě nastarovalo. Najednou to začalo vše na novo tak jsem na jel k příbuzným cca 60 km a postupně se vše vracelo to normálů. Nic nesvítilo a vše fungovalo. Takhle auto fungovalo asi den a půl než nešlo zas nastartovat. Baterku jsem vyndal a nabíjel 17-18 hodin do plnejch. Auto nastartovalo fungovalo v pohodě, proběhlo několik startů a všechno jak má být. Druhý den večer si jedu a zase ten cirkus. Říkám si asi v pr**li baterka asi špatný článek. Sednu do auta a zase zázračne nastartovalo tak jedu k odborníkovi přes baterky at mi ji změří v zatěži při nastartovaném motoru tak mi řekl že tam jsou problémy dva a to že auto nedobíjí a že bude taky špatná baterka.
Nevím co si o tom myslet. K čemu je kontrolka dobíjení když auto nedobíjí a ona nesvití?
Co myslíte vy ? Opravdu auto nedobíjí nebo může být nějaký jiný problém?
Na co se zaměřit? Alternátor nebo Regulátor napětí?
Děkuji za Váš názor.

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

Kontrolka může být prasklá, proto ti třeba nesvítí.. No a co se týče nedobíjení, prostě vyhodit alternátor a dát ho někomu, kdo se tím zabývá, aby ho proměřil a dal do kupy.. Kolik je napětí při nastartovaným motoru?

path46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.03.2013 21:28

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od path46 »

DOLLYm píše:Kontrolka může být prasklá, proto ti třeba nesvítí.. No a co se týče nedobíjení, prostě vyhodit alternátor a dát ho někomu, kdo se tím zabývá, aby ho proměřil a dal do kupy.. Kolik je napětí při nastartovaným motoru?
Kontrolka po otočení klíčku svítí. Ukazovalo to cca 7 V

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

Za běhu motoru?

path46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.03.2013 21:28

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od path46 »

Ano za běhu motoru na volnoběh.

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

To že je vybitý akumulátor je důsledek toho, že je alternátor v pytli.. Prostě první co udělej, nech repasovat alternátor..

path46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.03.2013 21:28

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od path46 »

Takže dal jsem alternátor jinej funkční a auto dobíjelo ukazovalo to neco přes 14 V na volnoběh. Ale další den už zase ty scény že je prásdná baterka.
Nemůže být baterka v p***li?

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

Tak samozřejmě může být mrtvá, ale nejdřív je potřeba změřil proudový odběr v klidu, to už se tu řešilo mockrát..

path46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.03.2013 21:28

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od path46 »

Prosimtě jak to změřit? Elektrika to je pro me docela španělská vesnice :D zvládnu to multimetrem?

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

Tak nic těžkýho to není, ale pokud si nejsi jistej v elektrice, tak doporučuju to někomu svěřit.. Stačí jen odpojit jeden pól akumulátoru a vložit mezi multimetr připravenej na měření DC proudu.. Pak změř ustálenou hodnotu proudu, po nějakej minutě by se to mělo ustálit..

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od duduh »

A jak velký proud tam poteče?

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od DOLLYm »

Abych pravdu řekl, u svýho auta jsem to nikdy neměřil, ale mělo by se to pohybovat maximálně někde kolem 50mA, spíš ještě méně..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“