Kde kúpiť pružiny ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od Tunningkiller »

M@ty píše:Ted jsem v praci ale zitra ti sem dam fotky. Pouzil jsem puvodni zadni pruziny a dopredu jsem koupil nove, protoze mi jedna praskla a nakonec jsem na jare kupoval a osazoval snizene Weitec. Na zimu jsem se chtel vratit na puvodni vysku, ale objednal jsem pruziny dle OEM cisla a prisly s mensim prumerem dratu nez byly ty puvodni. Je jasny ze by mely jine vlastnosti, tak jsem je poslal zpet a hledal jine. Blby je ze se nikde nedozvis vlastnosti a parametry. Nasel jsem pak jedny Kayaby, ale byl jsem linej to prehazovat. Dokopal jsem se az ted. Tlumice jsou stale puvodni Sachs vpredu i vzadu. Dam ti sem i presny typ pruzin co jsem koupil.

Dikec kdyby jsi mi I zmeril vysku od lemu po kolo byl bych vdecnej.:) ty jezdis v zime na r16 mam za dobry prachy pruziny lesjeforst nebo jak se to pise. Uz sem jich namontoval vagon a nou problem. Asi to dopadne tak ze sezenu pruziny na w8 predni a zadek bud podlozim nebo novy 2, 5 nebo 2, 8

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

Vysku k lemu na R16 205/55 mam 70cm vpredu a 69.5cm vzadu. Pocitam ze se nove pruziny trochu unavi a predek klesne a nebude tudiz vys jak zadek auta.
Lesjöfors pruziny jsou kvalitni a vyjdou levneji jak KYB, ale nikde se k nim nedozvis parametry. Pod jednim OEM cislem maji dva - tri produkty a nevis v cem se lisi. Zkousel jsem i psat o nejake dalsi informace popr. najit nejaky katalog na pruziny (kdysi jsem jeden studoval jeste na byvale priblizovadlo), ale marne. Vedel jsem ze potrebuji pruziny pro hmotnostni tridu 9 nebo 10. Nakonec mam parametrove stejne jako ty puvodni original.
Ale pruziny z V6 a ani z W8 nedavej. To jsou auta s daleko tezsim predkem (hmotn. tr. 14 a vic) a bude to brutalni Off-road. Bys musel podlozit zadek aby mel stejnou vysku.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od Tunningkiller »

M@ty píše:Vysku k lemu na R16 205/55 mam 70cm vpredu a 69.5cm vzadu. Pocitam ze se nove pruziny trochu unavi a predek klesne a nebude tudiz vys jak zadek auta.
Lesjöfors pruziny jsou kvalitni a vyjdou levneji jak KYB, ale nikde se k nim nedozvis parametry. Pod jednim OEM cislem maji dva - tri produkty a nevis v cem se lisi. Zkousel jsem i psat o nejake dalsi informace popr. najit nejaky katalog na pruziny (kdysi jsem jeden studoval jeste na byvale priblizovadlo), ale marne. Vedel jsem ze potrebuji pruziny pro hmotnostni tridu 9 nebo 10. Nakonec mam parametrove stejne jako ty puvodni original.
Ale pruziny z V6 a ani z W8 nedavej. To jsou auta s daleko tezsim predkem (hmotn. tr. 14 a vic) a bude to brutalni Off-road. Bys musel podlozit zadek aby mel stejnou vysku.
Off road mi nevadi skusim ty 2.5ky a zadek podlozim. Ale premyslim o novejch tlumicich. Stary netecou a drzej jeste dobre a bojim se ze vymenou stratim ten komfort Co mam na tomhle podvozku :). Ja v zime jezdim 205/65 r15:)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od M@ty »

No jak myslíš, ale počítej s tím, že to budeš muset celkem dost podložit.

Já dával na předek namísto 8D0 411 105BA (3xhnědý 1xžlutý pruh) KYB RH2892 a zatím mi přijdou že mají podobné parametry i co se týká komfortu. Výška se doufám malinko upraví unavením pružin na nižší. No byly to hodiny porovnávání a jeden špatný pokus než jsem je vybral, tak snad nezklamou.

Přidám nějaké foto z kalkulačky jak teď Prase vypadá. A jedna ze stahování těchto silných pružin. Z toho už šel strach a délka pořád špatná, tak už přišly na řadu další dva stahováky. Raději...
Přílohy
20122013150.jpg
20122013152.jpg
19122013148.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pružiny ?

Příspěvek od Tunningkiller »

Tak sem meril od lemu na zem a vzadu mam 68cm a vepredu 69cm . Takže na to kašlu:)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“