1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

rado7040 píše:napadlo ma. že ti to môže robiť aj relé riadenia motora. Skús ho vybrať a pozrieť či nieje niekde prasknutý spoj, prípadne ho celé prepájkuj mikropájkou. prípadne ak máš možnosť tak vyskúšaj druhé. benzín ti je cítiť preto, lebo keď ti motor nenaskočí tak sa motor presaje a benzín sa začne odparovať, to je len dôsledok nie príčina. Čo ti vypisuje za poruchu?
chybu nevypisuje bohužel žádnou ... jaké relé přesně myslíš ??? vyměním ještě čidlo teploty chladící kapaliny, a ještě zkouknu rozvody, jestli si to při tom bejčení neskočilo o zub ...

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

No myslel som na relé riadenia motora, je dole pod volantom. Je ku nemu zlý prístup, treba dať dole asi 5 krytov. Ak sa dobre pamatám tak je to poloha číslo 8, alebo radšej pozri všety nieje ich tam až tak veľa. Tie spoje zvyknú popraskať a potom to robí problémy. To čidlo teploty chlad.kvapaliny určite vymeň má dva obvody a ten ktorý je chybný nemusí práve ukázať ako poruchu. Skús mi ešte raz popísať,že čo ti to presne robí a pri akej teplote motora.

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

Myslíš relé palivového čerpadla ? To relé někdy nespíná, (zejména když to nemůžu nastartovat, tak nezastaví průtok paliva (není slyšet takové to cvaknutí, slyším pak, jak to čerpadlo furt jede) . Jinak to čidlo chladící kapaliny jsem dával před cca 1,5 rokem nové a originální, nicméně chybné být může. Projevy:
1/ samovolné zvyšování otáček na 4000 - obvzláště ve městě hodně nepříjemné ... většinou to trvá tak 2 minuty, pak se stabilizuje do normálu, na dálnici to funguje jako tempomat, jediná možnost jak se toho zbavit je zastavit a vypnout zapalování, pak ovšem to zase nejde tak 5-10krát nastartovat (a přitom cítím benzin, takže je to asi přechlastané)

2/ do cca 2500 otáček tarokuje, velmi neprvidelný chod motoru na 3 válce, výše nad 2500ot. už v pořádku, auto celkově velice líné, nepřekročí na dálnici 120Km/h. Za studena běží naprosto normálně, vždy na 4 válce, až po cca 2 minutách chodu to začne a při 90 st.C to blbne permanentně.

3/ občas střílí do sání/výfuku

Vyměněno už kdeco, všechno originální díly - lambda bosch, čidlo vačky, kliky, škrtící klapka, nové pístní kroužky + hlava + těsnění, takže motor snad ok, nová trubka váha-klapka (byla tam díra 5*10mm), nové kalibrace, a závada furt zůstává.

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Mne vag to rele označil ako relé riadenia motoru, ale je možné, že je to aj to čo si spomenul. tých relé tam nieje veľa skontroluj ich všetky, alebo daj pozrieť nejakému elektrikárovi.Mam taký pocit, že máš viac problémov.to, že nemá auto výkon znamená, že ide stále v núdzovom režime, to, že za studena ide dobre by ukazovalo na snímač teploty chlad.kvapaliny. To, že strieľa do výfuku vy som povedal, že je problém z váhou vzduchu. To, že ti otáčky skáču ku 4000 tipujem jednoznačne na falošný vzduch. Otázka je, že kde to prisáva? 1. pozri výfuk+vyfukové potrubie či niesu vidieť čierne opálené miesta aj tesnenia 2. naštartuj motor, vezmi nejaký spray napr. na čistenie brzd a striekaj ho na sanie a všetky hadice okolo sania, tam kde ti to začne meniť otáčky je netesnosť. Pozor aby si nestriekol na výfuk. Druhá rada odpojiť váhu pojazdiť, zistiť ako sa to chová a pripojiť na vag, musí vypísať chybu váha vzduchu. to isté urob aj s čidlom chlad.kvapaliny. keď vag nič neukáže tak to bude horšie./riadiaca jednotka/ daj vedieť svoje postehy. inač vagom sa dá krásne skontrolovať ako ti funguje váha, lambda, vstrekovanie, či funguje čidlo teploty, vyskúšaj aj to.

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

rado: díky za tipy, napřed začnu tím čidlem, jenomže jsou Vánoce a nejdřív to budu řešit až tak 5.1., protože ho dřív nedostanu :-/ pak půjde asi do servisu, dám vědět, co a jak. Bude to trvat ještě asi tak min. měsíc, pak auto prodávám, už jsem tím akl šrotem natolik otrávený ....

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Máš pravdu, nieje to práve najlepší motor to AKL, ten môj zatiaľ ide, ale mal som už na ňom asi všetky možné závady. Pred nim som mal motor 1,8 ABS, za 7 rokov som doňho okrem oleja neinvestoval ani korunu. Prajem veľa zdaru buď to z opravou, alebo predajom.

KUDO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2011 18:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od KUDO »

Zdravím, objevil se mi podobný problém - auto cuká. Volnoběh v pořádku, ale od 2000 ot. cuká po 3500 ot. se to zlepší 4000 ot. a víc OK. dnes jsem tomu poprvé věnoval nějaký čas a vyměnil okousané kabely od svíček (hladová kuna) za nové. problém trvá, ale co mě překvapilo je, že přeskakují drobné jiskry mezi hlavou a fajfkama na všech válcích. Svíčky jsou měněny cca před půl rokem. Co to způsobuje?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

pokud ti prěskakuji drobne jiskry mezi kabely tak tak ještě kukni na civku každopadně to neni v pořadku

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

Tak mám nové info, týkat by se to mohlo i tebe KUDO:

To že auto saje falešný vzduch asi bude pravda - natočil jsem dneska video, na kterém je vidět, že při prudším přidání plynu (tahám za tu kotvu plynového lanka) "saje" - můžete mi to na základě tohoto videa potvrdit ? Mám pocit, že to syčení ozývá někde ve velké blízkosti škrtící klapky - že by nějaké těsnění ???

Zde je to video - https://vimeo.com/82898560" onclick="window.open(this.href);return false;

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Pozeral som to video čo si nahral a mám pre teba jednu správu. Ten môj motor robí presne to isté a ide dobre. Keď som to pred časom zistil tak som hneď bežal do servisu, ale mechanik ma ubezpečil, že u AKL je to normálne.

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

rado7040 píše:napadlo ma. že ti to môže robiť aj relé riadenia motora. Skús ho vybrať a pozrieť či nieje niekde prasknutý spoj, prípadne ho celé prepájkuj mikropájkou. prípadne ak máš možnosť tak vyskúšaj druhé. benzín ti je cítiť preto, lebo keď ti motor nenaskočí tak sa motor presaje a benzín sa začne odparovať, to je len dôsledok nie príčina. Čo ti vypisuje za poruchu?
jenomže když mu přidávám pomalu tak to nedělá, to je tam zachycené taky. Hlavně během jízdy - čím silněji mu šlápnu na plyn, tím více cuká ! Tak teď už absolutně nevím ... Odpojením váhy vzduchu se též nic neděje, cuká úplně stejně dál...

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

Nebo budu mít ucpaný a rozpadlý katalyzátor. Pak už bych tam dal jedině rezonátor, aby to pořádně jelo :-)

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

ten zvuk viem presne o čom hovoríš, ja som to tiež dlho skúmal a hovorím ten môj robí úplne úplne ten istý zvuk. pri plnom pridaní poriadne pri pomalom skoro vôbec. nevravím, že to má robiť, ale ten môj to robí a ide bez problémov. keď si mal odpojenú vahu žiaden rozdiel na chovani motora, otáčky, štartovanie? teraz to musíš mať v zavadach na pc.

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

a myslíte si někdo, jestli by mohl onen ucpaný katalyzátor způsobovat, že si auto samo zvýší otáčky na 4000 ???

K občas špatnému startování jsem možná přišel na příčinu - když otočím klíčem na kontrolky, tak to relé (zřejmě palivového čepadla) necvakne a čerpadlo bzučí dál a dál ... Je toto možná příčina ???

Díky za jakoukoliv pomoc :-)

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

K tomu katalizátoru. Môžeš mať pravdu, že je upchatý, to by znamenalo, že auto nemá výkon. Motor AKL má dve lambda sondy, jednu pred katalizátorom tá reguluje bohatosť zmesi a druhú za katalizátorom tá kontroluje, že či katalizátor funguje správne. Ak niečo nieje v poriadku tak ta lambda dá pokyn riadiačke a auto sa prepne do nudzového režimu. Zisti že ako si na tom z vyfukovými plynmi, teda ruka na výfuk a či to fúka a ako silno. Keď slabo je upchatý, výfukové plyny sa ti vracajú naspeť do sania. Alebo choď na EK tam ti to zmerajú presne. A ešte k tomu relé, vyber ho a daj ho prepájkovať. Niekde si tu písal, že máš aj nové palivové čerpadlo, máš ho dobre zapojené, či problém nieje práve v ňom.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“