Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
maxik900
Závodník
Závodník
Příspěvky: 675
Registrován: 30.09.2008 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od maxik900 »

Kluci taky mě zlobí climatronic :( Takhle obecně funguje ale je slyšet jako bych zvaíral a otvíral přívod vzduchu do palubky nahoru.A když ji vypnu tak slyším jak tam některá klapka cvaká.Jakoby se otvírala a zavírala a takhle blbla různě.Bude to taky ta 71 nebo nějaká jiná?
ex mk3, nyní mk4
I LOVE VW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Chce to diagnostiku, ale todle jsem měl přesně taky a byl to v71. Klapka jako lítala v proudu toho vzduchu v topení a z výdechů jakoby pulzoval vzduch.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Orientačně:Sundej pylový filtr a podívej se jak ti klapka přívodu čerstvého vzduchu reaguje na koncové polohy.Jde to pěkně vidět. :? Diagnostika tě asi nemine a jestli ti napíše že je vadná V71 tak si připrav tak 1tisíc.Z vrakáče to nemá smysl brát.Většinou je uvnitř klapky prasklé takové umělohmotné kolečko = je to neopravitelné.A opravdu výměna té klapky je pěkná :dog:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Mládenci, nějak se mi to začalo zase mlžit i po výměně v71, tak jsm sundal kastlík a ventilátor a zjistil jsem, že ta klapka vnitřní cirkulace vypadává z toho trnu na motorku. A když to tam pořádně zacvaknu, tak je motorek našikmo a nejde pořádně ukotvit šroubem. A když chci šroub pořádně utáhnout tak ten trn vyklouzne. Základní nastavení proběhlo a zrovna moc s tim cvičit nemůžu, jelikož polohu motorku určuje to rameno, které vede k vnější klapce.

Je tam sakra špatnej příštup, tak si nedovedu představit, že to tam nějak sekundárně ukotvil. Stalo se to taky někomu?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Vesel »

Borci jak mam sundat to kolecko z hridelky?. Je to tam nalisovany? Pac to tam drzi fest. Koupul sem mototek z pasata a chtel sem vymenit to kolecko.

Vyreseno ;-)
Přílohy
1389538217972.jpg
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

pablo1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.10.2009 18:18
Bydliště: stredne slovensko

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od pablo1 »

kde by som vedel obkjednat Servomotor pretlakove klapky (V71) okrem VW servisu.da sa to kupit aj v e-shope?
EX:Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotorsport 109kw,334Nm
Passat variant 2,0tdi CFGC 130kw+soft BHmotorsport 150kw,431nm

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Já bral odsud a byl to valeo/hella, takže origo a za polovic oproti ceně u VW. Ale to tam dřív bylo přímo napsáno, dnes už tam mají magické slovíčko "neměcko". Takže těžko říct. Raději se jich zeptej pokud řešíš kvalitu.

http://www.amd-autodily.cz/chladici-sys ... eni-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud se spokojíš o obyč topran atd, tak to mají třeba ty největší eshopy jako cc-autodíly nebo autorykl.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

:roll: každý tady píšete že chcete originální V71.A nepraskalo to kolečko právě u těch originálů? :pleasantry: Mimochodem,dneska nevěřím na nějaké originální náhradní díly.Ztratil jsem nějak tu důvěru v to slovíčko originální náhradní díl.Jinak řečeno:Slyšel jsem a viděl jsem.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Když jsem měl v ruce rozmontovaný topran a hella tak jsem tam viděl rozdíl co se týče finální úpravy celého motorku. Ten topran byl takový víc lajdácký (někde přečníval plast, celé tělo motorku vypadalo na pohled méně kvalitně), ale je zase pravda, že to slavné kolečko může asi stejně snadno odejít v obou případech.

Ale to nejdůležitější je asi varování, aby si nikdo nekupoval použitý motorek, aniž by ho předtím osobně rozmontoval a poctivě prohlédl to kolečko (včetně potenciometru na spodní straně).
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od marfy8 »

On ten Topran je možná levnější, protože jim dochází, že nějaká blbá přečnívající hranka nemá na funkci vliv a tak vynechali finální kosmetickou úpravu. Nemusíš platit čas člověka co to udělá, energii stroje atd. A hned jde cena dolů ;)
Tam se fakt nemá co pokazit, jen to kolečko je blbě vyřešené, protože je "duté" a praskne. Nedíval jsem se do toho Topranu jestli to má stejně. Když už by někdo chtěl porovnat kvalitu, takn spíš z jak odolného plastu jsou ty kolečka vyrobené.

Kdybych měl tu možnost, nechám si to kolečko udělat z kovu nebo tak něco a přežilo by to i mé děcka, které ještě nemám :D

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

No ale asi bys musel obložit izolantem lůžko toho potenciometru, jinak by ti to házelo nesmyslný signál
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

:? Kupovat V71 z vrakáče jsou prvotně ušetřené prachy,ale za nějaký čas (třeba ihned když kolečko opět praskne) člověk pochopí že peníze nejsou všechno.Opravdu ta výměna V71 je pěkná :dog: a kupovat všechno z vrakáče (starší) se opravdu nevyplatí.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“