zly start za studena PD 96kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od pohodarkajik »

bumpkin píše:
bášek píše:není nad 1,6 td passat 1990, mam ho doma a jezdí bez problémů nemá to žádnou elektroniku a jiné blbosti
A bohužel taky žádnej výkon. :D
mno :-D nwm jak by takovej motor zahejbal s autem ve snehu co ma cca 1800kg, pustenou klimu a stalej pohon vsech kol :-D

bášek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2011 18:07

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od bášek »

žádnej výkon ale jezdí už 22 let, pak mam 1,9 pd 8 let a už nejezdí , myslíš že to budou gumičky , v servisu mi strašili že to může být vyběhaný a pak je to na výbrus tak přemýšlím co s tím.nechci do toho narvat spoustu peněz , už mi vyměnili zadní čerpadlo a nic,tak jsme udělali obchvat termostatu ve filtru , tam totíž vznikal velký tlak který šel z motoru ale nevím odkad unikal ,a tak mi ted jde tlak do nádrže a jezdí to ale klepe se to jako když to jde třeba na 3 válce,díky za radu :sorry:

duccato
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 17.02.2011 22:22

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od duccato »

Jakej obchvat termostatu a jakej tlak do nádrže?

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od bumpkin »

Možná by nejdřív chtělo napsat,co to konkrétně dělá a co to vypisuje za závady. Jako tlak v nádrži a obchvat termostatu slyším poprvé. 8O

bášek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2011 18:07

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od bášek »

ahoj,mam 1,9 pd motor ,motor se nejdřív začal triochu hádat na volnoběh ,po nějaké době třeba 3 měsíce ,začal chcípat na volnoběh pak už jsem to nemoh nastartovat ,otevřel jsem termostat ,nebo spětný ventil v naftovém filtru,vznik tam velký tlak a bud tam nebyla vúbec nafta a nebo mi to pomalo vlítlo do obličeje,mam vyměněne zadní čerpadlo a dělá to pořad ,pak jsme obešli termostat ve filtu, aby tlak šel pryč až do nádrže a ted to jezdí ale dost se to hádá ,termotat ve filtru taky vyměněn jinak když to jede tak jede jako když s ním nic neni, do otáček jede normálě.voda se neztrácí a olej taky ne ani nepribývá.díky za radu
:fool:

gerenimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.12.2011 21:07

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od gerenimo »

je rok 2012 a ja sa budem na pasate 1990 vozit nie. mozno je fakt dobry ale ja potrebujem porazdi s mojim 2001 PD 96kw.

a tie gumicky v strekoch nemozu byt zle. to by tiekla nafta do oleja.

bášek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2011 18:07

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od bášek »

určitě je 1,9 lepší ale do té doby neš se posere jako mě,já totiž nevim co stím

Uživatelský avatar
fred2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 18.03.2009 20:54
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od fred2 »

gerenimo píše:je rok 2012 a ja sa budem na pasate 1990 vozit nie. mozno je fakt dobry ale ja potrebujem porazdi s mojim 2001 PD 96kw.

a tie gumicky v strekoch nemozu byt zle. to by tiekla nafta do oleja.
Není pravda že když jsou gumičky špatné že musí teci nafta do oleje!!!!!!!!!!!!!!!!
Passat 96kw turbo Tse 180

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od shikaree »

Mám taky občas špatné starty na AVF a to po delším stání. Když auto stojí řekněme 8hod ( i v zimě v mrazech ), tak chytá pěkně, motor je klidný, vše OK. ALE! když auto stojí déle, řekněme celý den, tak starty jsou podstatně horší, čím chladněji, tím hůř. Chytá to jakoby se postupně zapojovaly válce, motor je neklidný. Nelíbí se mi to.
Žhaviče mám nové, filtry měněny nedávno, čidlo teploty motoru taktéž nové.
Jediné co mě ještě napadá jsou vstřiky a nějaké čerpadlo. Těmto věcem nerozumím, tak bych potřeboval poradit.
Jo a hodně stojím z kopce motorem dolů, nedělá to taky paseku?

bášek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.11.2011 18:07

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od bášek »

tak co chalpy poradí někdo co s tím ,nebo mam měnít drahý díly jak to chtěj dělat jako v servise jsou to totiž jenom měniči dílú a ne opraváři :sorry:

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od shikaree »

Jsem tu opět s dotazem:
Před cca 1/2 rokem mi byly měněny všechny 4 vstřikovače u AVF. Jelikož bylo teplo tak to teď nebyl žádný problém. Veškerý starty probíhaly na rovinkách nebo čumákem z kopce, ale včera! jsem po krátké asi 500m jízdě odstavil auto u známého a nechal ho čumákem nahoru do kopce, po asi 2-3hod jsem šel zpětk autu a chtěl jsem nastartovat. Délka startu trvala asi 5s, kouře z výfuku jak sviň a o nepravidelnosti chodu motoru ani nemluvě. Poté jízda naprosto standartně bez probémů, motor šel do otáček jako by se nic nedělo.
Dnes jsem stál jako obvykle u svýho baráku čumákem z kopce a start na drc.
Takže jaký je závěr? Je hodně rozdílný studený start z kopce a do kopce? Padá mi někde nafta? Co tandemový čerpadlo? Dá se nějak zjistit, zdali funguje normálně? Nebo v čem by ještě mohl být problém? Vstřiky nedávno nové, palivák tam je taky cca 1/2 roku...

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od d.d.t33 »

tankuj plnou a ne za dve kila :laugh:

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od shikaree »

Děti se pobavily a tak teď bych prosil něco k věci...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od M@ty »

Tandem a paliv. filtr jsou těsný? Když mi prolínala nafta těsněním tandemu, tak některé starty byly také s kouřovými efekty a né úplně na drc. Ty vstřiky byly nové nebo repas?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: zly start za studena PD 96kw

Příspěvek od shikaree »

Vstřiky samozřejmě repas, do nových půjde asi jen blázen u takto starýho auta. Na tandem a filtr bych mohl kouknout, zdali jsou suché. Kde přesně je tandem? Někde pod krytem motoru nebo uplně jinde? Zítra pojedu k našim, tak bych to tam mohl zkouknout...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“