Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mangus32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2012 04:44

Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od Mangus32 »

Zdravím, když jsem nedávno měnil hydroštely a měl oddělaný víko, na jedné z vaček jsem si všiml, že na jednom místě jakoby vydřená. Není to vydřená drážka po celém obvodu, ale na jednom místě. Je možnost to nějak řešit jinak, než výměnou celé hřídele? A pokud je potřeba měnit, je nutné dávat nové i ty domečky? Kde bych je mohl sehnat? Díval jsem se, že hřídel se standardně prodává, ale ty domečky jsem nikde nepotkal.

Je to na motoru AFN, rok 99.

Díky, pěkné Vánoce!

Mangus32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2012 04:44

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od Mangus32 »

Nemáte někdo radu, prosím? ;)

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od termotulen »

Ty si měnil hydroštely? Já teda nevím jestli to je i můj problém, ale mám pocit, že hned po startu jakoby zaslyším takový cvakavý klapavý zvuk ale jen na pár vteřin, nevím jestli to námá spojitost s těma hydrama, v létě kdy je tepleji, tak to nejde ani slyšet. Myslýš, že by to mohlo bejt tím? Třeba jeden chycenej, přidřený hydra mají pak vliv na vačku a může se rychleji ohoblovat?

Mangus32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2012 04:44

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od Mangus32 »

Ahoj, byl to takový typický cvakavý kovový zvuk. U mě už to nebylo na pár vteřin, ale vlastně pořád a za studena samozřejmě horší. Po ohřátí se to trochu zlepšilo. Nejvíc to klape na volnoběhu, když přidám na cca 1100-1200 ot, tak už to neslyšíš. Registroval jsem to od léta, bylo to jen chvíli, pak se to zhoršovalo a teď šly na výměnu. V té otázce ti asi neporadím, možná někdo jiný, ale kecal bych.

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od termotulen »

Aha díky, jasně pomohl by mechoš, no mě se to zdá furt stejný, auto jsem koupil letos na konci ledna a najel asi 30 tisíc km a je to stejný bych řekl, časem by to asi i chtělo jít na výměnu.
Na kolik to tak výjde cenově? Jako vyměnit všechny hydroštely. To se musí sundat i hlava, nebo stačí jen víko motoru, dolů vačka a pod vačkama jsou ty hydra?

Mangus32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2012 04:44

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od Mangus32 »

Najdeš je pod vačkovou hřídelí. Já kupoval v Inter Cars INA, ale když se podíváš třeba i na Kelly, tak to není tak drahý, něco přes tisícovku za všechny.

http://tinyurl.com/oj6m544 (pro AFNko)

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od termotulen »

OK díky, jasně já hlavně myslel kolik si veme mechoš, aby to neměl třeba na celej den, já jako lajk si sám vačku nesundám, nehlede na to, že je třeba spravně dát i těsnění pod víko, atd.
Jinak se na to jeste nechystám, to jeste vydrzí, az se to ozve víc, tezko ríct jestli to vubec budu delat jeste letos, asi bych tam šupl originály, i ty by nemusely být drahý, mozná jen pár korun

Mangus32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2012 04:44

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od Mangus32 »

Tak to nevím, kolik by stála práce. Ale nám to trvalo ve dvou ... no dělaly se ještě rozvody což bylo mnohem víc práce. Podle mě tak dvě hodiny, víc ne. Ale kdyby někdo zkušenější nesouhlasil, protestujte. A co se originálu týče, tam nemám o ceně ponětí. Radši to vyměň za neorigo, než čekat až se ti některej proklepne.

termotulen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.07.2011 13:27

Re: Domečky na vačkové hřídeli - kde sehnat?

Příspěvek od termotulen »

tak jako říkám jeste to nic nedělá, mozná ani z hydrama nic nakonec nemám, asi. kamos rikal ze neco ohl hydrostel, ale ze je to zatím v cajku, nevím co by se mohlo stat kdyby proklepl? Mohl by jako zedírat vačku?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“