Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
DafiBoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 05.02.2012 22:29
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od DafiBoos »

Zdravim VWčáky.Zacpal se mi filtr pevných částic a proto sem se rzhodl jej odstranit.Filtr jsem si odstranil doma bohužel při deinstalaci jedné ze sond konkrétně sonda č.3 se strhnul závit a ještě se vysipal vnitřek sondy.Bohužel jsem nenašel originál od VW (03G 906 088B) ale sehnal jsem na Octávi II (03L 906 088 AL) další označení jsou :
03G 906 088 AN
03G 906 088 AT
03G 906 088 J
03L 906 088 BS
Tet po instalaci sondy mi diagnostika píše stále chybu sondy č.3,bude to špatná sonda nebo to bude tím že neni přeprogramovaná ŘJ?
Jinak co si o tom odstranění a přeprogramování ŘJ myslíte?Jak se pohybujou ceny a má to smysl?STK neřeším.

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Lukas.cc »

Ty jsis doma vykopal dpf a nepřehral jsi soft v řj? No a ted máš asi z přistrojovky vánoční stromek né? Přehráva se to přece s důvodu aby se nepouštěla regenerace a nepadalo do nouzaku.
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
DafiBoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 05.02.2012 22:29
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od DafiBoos »

Tak co já vým tak na to aby se spustila regenerace musí bý všechny podmínky splněny a tech je několik.Napříkald motor zahřátý na nějakou teplotu,motor při nějakých otáčkách nebo rychlosti a ještě něco.Pokud teda nezadáte regeneraci na tvrdo přez VAG.
Ano musel jsem si ho vykuchat doma.Vůz mi nečel nastartovat a zplodiny mi šli sáním nazpět.Bylo mě řečeno že je to tím že je zacpaný DPF filtr(a bylo to opravdu tím).
Na palubovce mi jen bliká žhavení a někdy naskočí diagnostika jinak nic.Ale v nouzáku motor je.
Ano o přehrání vím jen se ptám jak se pohybuje cena(popřípadě jen přehrátí softwaru když už jsem vykuchal filtr osobně) a opravdu se sníží spotřeba a zvíší Výkon?
A ještě mě zajímá proč by mělo auto vyhořet?Do výfukového systému se palivo nevpouští co vým.Nevím jen se ptám.

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od hanisz »

vykon se ti nezvysi jen se zlepsi reakce na odezvu plynoveho pedalu
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Honza 3c2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.04.2011 18:16

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Honza 3c2 »

Dneska jsem zrovna byl na odstranění, zlepšila se spotřeba, jak piše hanisz, tak jako lepe to nejede, jen ta reakce a lepe to jde odspodu, jen to lehce kouri no,nebo neni to videt kdyz koukam do zpetneho, ale kdyz si sahnes do vyfuku, tak prst je černý no...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od pásovec »

si za chvilku všichni sáhnem do plic a prst bude černej taky, pak nezbyde než si jen šáhnout do svědomí..
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od motorpower »

:good: bohužel máš pravdu.........Né každý je však ochoten pro čisté svědomí vytáhnout cca 40 kolíčků.
Ještě horší je že se do prznění pouští i značkové servisy, čištěním chemií, vrtáním děr a podobně.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Benetty »

pásovec píše:si za chvilku všichni sáhnem do plic a prst bude černej taky, pak nezbyde než si jen šáhnout do svědomí..
Pěkně napsáno, bohužel i pravdivě...ale už se to tu řešilo.. Co vím, tak filtr lze opakovaně regenerovat (v případě potřeby i natvrdo přes VAG), tak proč to nechá někdo dojít až sem?

Prostě když přijedu na EMISE, tak jsem rád, že to nehulí...

Uživatelský avatar
aixo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 27.04.2009 14:37
Bydliště: K.Vary

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od aixo »

Bohuzel tema odstraneni PDF je z ceskeho pohledu pouze o penezich.. Prumerny nemec jde a da tech 40tis za novy a radeji bude mit cisty prst z plic.. Bohuzel prumerny cech da radeji par tis za demontaz, protoze na to proste nema nebo ikdyby mel, tak to proste neda.. :!: Jenomze si ale neuvedomuje, ze cim novejsi generace common railu, tim je bez filtrace jedovatejsi.. Ale tak to proste je a nikdo uz to nezmeni :) Je to bohuzel prirozeny dopad nasi zivotni urovne.. :adr: Zlaty rotacky.. :good:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od svanco »

Bude super až se nebudou podvádět emise a pak stačí brát techničaky jednoduše černý výfuk zásah do konstrukce vozidlo nezpůsobilé naschledanou.
Vždy je řešení a filtry už dávno nestojí 40 jen se zeptat.

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Hrasko »

Za chvilku uz kuchanie nebude aktualne :
http://www.topspeed.sk/odstranenie-dpf- ... azit-/6197" onclick="window.open(this.href);return false;
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ppfox »

ještě že mám BKP :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od filip.01 »

ppfox: taky si myslim :-) hlavně že tu každej doporučuje BMP a nehledě na to že bych s takovým autem (bez dpf) nejel ani za hranice...

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ppfox »

jj, osobně bych si asi psychicky výlet do německa/rakouska neužil s odstraněným filtrem...
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ricom »

no nevím no.. já dokážu sehnat na auto zánovní tak kolem 10k max a to snad včetně celého výfucku :smoke: .. na CR..

jako vykuchat to může fakt jenom blázen.. okamžitě bych za to sbíral techničáky + masnou pokutu..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“