MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smooth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 20.01.2013 16:18
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smooth »

Jezdec: .....přesně ten zvuk co popisuješ, mám v autě už 2 roky, je to údajně regulátor na turbu, jezdím s tím v pohodě, bohužel někdy se mi už stalo, že turbo vyplo, to je pak mazec, auto vůbec nereaguje na plyn, výhledově šetřím na nové, repas nechci, nemám dobré recenze, prej jsou teď snad okolo 12tis,- :sorry: navíc pokud na ten plyn budeš dupat, budeš mít v diagnostice načtenou závadu tlaku, jinak nic ..............pokud turbo vypne, zastavíš, znovu nastartuješ a jedeš dál :drinks:
Seat Alhambra 2001 TDI 85kW 4motion

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od vilik »

Tak jsem si myslel, že tuhle rubriku si budu jen číst, maximálně sem tam něco napíšu, ale jinak se mně to nebude týkat. Jak říká klasik. Nikdy neříkej nikdy. Včera jsem se při cestě z Prahy trochu škádlil se dvěma Oktávkami II, ale bohužel jsem prohrál. Na R6, kousek od sjezdu na Stochov, ve 170, mně někdo chytl zezadu za nárazník a držel a držel. Vypadalo to na nouzák, tak přišel na řadu restart. Jenže on se toho nárazníku nepustil. Dívám se dozadu a vidím mírně modré kouřmo, které se v momentě změnilo na kouřovou clonu jak z T72. Chcípl jsem to a doplachtil na sjezd. Ještě jsem zkusil na pár vteřin nastartovat. Motor šel klidně, nic neobvyklého neklepalo, jen zase ta kouřová clona. Další cesta byla potupná, na laně. Dnes jsme navštívili doktora a příští týden nás čeká transplantace turba. Ač zarytý ateista se modlím, aby nebyly další následné škody. Dostal jsem zajímavou nabídku na turbo. Až bude hotovo, poreferuji jak to dopadlo a za kolik to bylo. :sorry:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smolda »

Držím ti palce, pruhovanej hmyzáku :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od vilik »

Tak turbostory je u konce. Auto opět jezdí. V turbu se v maximálním výkonu a otáček rozlomila osa. Obě části se do zastavení mlely ve své prostoru. U výfukové se lopatky zkroutily jak hobliny. Mechanik objednal repasovaný segment s pozdrem a lopatkami, ale ouha, snad bych to ani nebyl já, kdyby to bylo tak jednoduché. ASuto je vyrobeno v měsíci, kdy se přecházelo na jinou verzi turba a ta moje již není s sehnání. Takže se tam ještě posílaly parohy a firma udělala kompletní repas. Nějaké části se odebraly do intercoleru. Protože se nedá odhadnout kolik a jak velké a kdy se uráčí ve své pouti pokračovat dál do sání, dal se také nový intercoler. Do toho padla dovolená mechanika na jihočeských rozvodněných řekách, kdy jsem se v noci hrůzou probouzel s obavami, aby se tam neutopil. :laugh:
Takže: auto jezdí jako předtím, stálo mě to dovolenou u Balatonu a já teď přemýšlím, co udělá olej, který se natlačil do výfuku. Co udělá v katalyzátoru, kde se nejspíš vypálí a nakolik bude kat průchodný. :?
Přílohy
P1000685.jpg
P1000686.jpg
P1000687.jpg
P1000688.jpg
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od smolda »

Taky se mi rozskočilo turbo, ještě u mý jdeničkový Alhy, mechoš vůbec výfuck neřešil. Nějakej čas to čmoudilo, než se vypálil olej, kat byl zřejmě průchozí, páč nebyly problémy s omezením výkonu... Doufám že u dvojkovýho Shardy taky nebudeš mít problémy a pojede jak má...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Michalpankrac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.08.2009 16:35

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od Michalpankrac »

sharan-vag.jpg
zdravim tak mám podobný problém,auto silně hustě bíle kouří,vag chybu nehlásí,voda se neztrácí jen se mi zdá že je na rysce oleje víc,asi nafta v oleji???? vag kanál 13 hodnoty 0,61,-3.01,0.94,1.4 mg. myslíte že by to takhle mohlo kouřit když je ten vstřik na 2 válci vadný??? ten kouř je bílý hustý jak mlha ale po oleji nesmrdí. myslel jsem voda v spal.prostoru ale ta se neztrácí.
dik za info.
Přílohy
sharan-kour.jpg
Touareg V10,Sharan 4X4 1,9PD

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od štefina »

Ahoj kolegové. Tak jsem si od loňského pozdního podzimu, kdy jsem do Alhy narval 30tisic říkal že bude snad na dlouhou dobu pokoj a ouha, v květnu jsem sundal v kilu srnu, takže jsem dával celej čumák a ted mi nakonec odešlo Turbo. :( Nejdříve začalo pískat, pak už to bylo jak stíhačka a konec. Osička v háji! Poraďtě prosím kde koupit dobrej repas, na nové teď bohužel nemám. Zaplatil jsem dovču a za 3 týdny máme odjíždět a auto v garáži kaput!!! :cry: Jsem z K.Varů, ale klíďo si pro něj někam zajedu. Předem díky za tip Tomáš
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

vasko721
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.04.2012 13:50

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od vasko721 »

ahoj no ,jsem dva dny majitelem vw sharan 1.9 tdi85 kw a hned potřebuji poradit? ráno první start a bílý dým z výfuku,nevíte čím to je. Prodejce mi říkal že bude třeba vyměnit turbo,muže to být tím,dík moc za odpovědi

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od Jose1 »

štefina
Já bral tady....http://www.turbosport.cz/sharan-00.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A i víc lidí tady, má dobrou zkušenost..... :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od M@rty74 »

Tak jsem si taky dlouho říkal, stejně jako Vilik, že tohle téma budu jen číst... A už jsem asi přidal do řady postižených... Ráno za světla se ukáže ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od kubenec »

Koukám, že jsi to včera měl nabitý samejma příjemnýma věcma. :(

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od M@rty74 »

JJ, stalo se to cestou z Karláku - ono asi ještě není úplně v čudu - aspoň zatím - Ječnou nahoru k Ípáku to sice jelo, ale hulilo jak Avie poránu a smrdělo jak friťák... Kdo zná lokalitu tak ví, že tam není kde zastavit... Navíc se dvěma dětma v autě a ženou naprosto KO po třech hodinách ve špitále... Vzhledem k tomu, že se nerozsvítil ani dot s hláškou o kontrole hladiny oleje, tak jsem to risknul a jel dál. Hulení se snížilo a od hlaváku zcela vymizelo, jen při přídání plynu se ozývá takový hvízdavý zvuk jaký tam předtím nebyl a nebo jsem paranoidní a slyším teď i to co tam není... Za chvíli se asi odhodlám jít otevřít kapotu a třeba zjistit hladinu oleje na měrce či případné další projevy...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak držím palce aby to byla jen jakási anomálie..

Mě se stalo něco podobného, cuclo to tak do litru oleja, ale od té doby vše OK nechápu co se stalo, turbo hlučné nebylo a olej v sání taky nebyl, trochu byl zbitý motor od oleja zezadu tak sem dotáh všechny možné olejové přípoje a od té doby v pořádku..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od vilik »

Ono je možné, že se časem nahromadil olej v intercooleru a teď nastal čas ho vycucnout. Tak držím palce, aby to bylo OK. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TURBO: v haji ??? (ztráta výkonu, bílý kouř z výfuku)

Příspěvek od M@rty74 »

Vzhledem k možnostem, které byli dnes značně omezené, došlo opravdu jen na kontrolu hladiny oleje v motoru.
22.12 jsem dolíval téměř na horní hranici vybrání v měrce. Najel jsem cca 500km a dnes jsem téměř na spodní části. Smutnou pravdou je, že od opravy hlavy a dalších věcí jsem už dolíval celkem 2x, takže na cca 3000 km si to vzalo do teď odhadem 1,75 lt což mě trošku děsí v poměru obsahu náplně 4,5lt celkem.
Uvidíme co na to zítra řekne doktor přes motory a turba....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“