Demontáž skla světla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Demontáž skla světla

Příspěvek od the_miracle »

Prosím Vás, jde nějak demontovat plexi předního světla? Je přilepené nějakým silikonem či co, tak třeba jestli se to nahřeje a pak to jde... Nebo je to bez rozbití nereálně? Díky
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Zdenal3D
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od Zdenal3D »

Pokud je to lepený tým lepidlem co se nahřívá tak to stačí kolem dokola nahřívat horkovzduškou a pak ho šroubovákem rozloupnout ale nenahřívat dlouho aby se neroztekl i ten plast. Některé světla jsou lepené silikonem, nebo dvousložkovým tmelem a ty nejdou to je peklo

Lukyndelacruz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 28.02.2009 21:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od Lukyndelacruz »

Už se to tady někomu povedlo?

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od hasmen »

Lukyndelacruz píše:Už se to tady někomu povedlo?
Jo,povedlo... nahříval jsem to obyčejným fenem na vlasy a šlo to :mrgreen:

Lukyndelacruz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 28.02.2009 21:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od Lukyndelacruz »

Tak to mne se to nevede, seru se s tim cely den. Je to prilepeny jakousi cernou "gumou"..Kousky, co jsem sroubovakem odskrabal jsem zkusil dost zostra nahrat horkovzduskou a nic, nereaguje to na teplo. Nejaky napady?

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od babajara »

Sklo jsem nezkoušel, ale řek bych že to by jít snad mohlo. Ale každopádně ze zkušenosti s renovací světel bixeno na mé 5,5to asi nepůjde. měl jsem nový pexi a potřeboval zachovat jen černej past, i tak to byl boj. za tepla nic a po rozkouskovaní plexi oboustraný pracný vyřezávání abych nepoškodil zadní část světel. Jo do toho se pěkně motaly 4 packy od "chromové" clonící částí. přeju hodně zdaru, ale za mě u plexisvětel!, u bixenonu, dobrodružství a u H7+H7 nesmysl.
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od gordonfreeman1 »

Já měl rozebraný lampu od Helly. Ta šla s trochou námahy rozloupnout bez použití tepla. Zato Depo jsem musel dát na chvíli do trouby a už to šlo. Ta Hella byla lepená něčím jako "medvědí h***o", Depo bylo podobné silikonu ;-)
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od Stonefield »

nektery jdou, nektery nejdou... mam ted obe nove, vyrobene 2012 a co jsem koukal, nez sly na auto, tak ta cerna sracka kolem byla celkem mekka a asi by to i slo... pak jsem koukal na moje stare, vyndane z auta a tam ta guma byla uz jak beton... slo by to mozna tak kladivem. Mam tu ted zrovna levy na stole pred sebou, vyrobene 2002 a je to tvrdy jak svine.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Tronik-92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2018 19:37

Re: Demontáž skla světla

Příspěvek od Tronik-92 »

Mate s tim nedo zkusenosti na zadni lampe na b5.5 varos? Tu pravou mam nejakou zmatnenou je to zevnitr. Nerad bych to plexi rupnul. Je u b5.5 normalni ze se ty zadni svetla obcas mlzej? Myslim ze to je z toho.. Ale leva je v pohode..

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“