Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od pásovec »

ricom píše:no nevím no.. já dokážu sehnat na auto zánovní tak kolem 10k max a to snad včetně celého výfucku :smoke: .. na CR..

jako vykuchat to může fakt jenom blázen.. okamžitě bych za to sbíral techničáky + masnou pokutu..

no zatim máme akorát mastný chodníky kolem silnic vod těch sazí a sracek :-(
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od hkr »

A taky auta, zvlast ted, jak to hazi ty minikapicky.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ladulel »

Hoši jak to tady tak čtu, nechcete založit new politickou stranu? :good: Bursík by na vás byl hrdej :laugh:

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od filip.01 »

ricom: masnou pokutu? ta se platí vepřovým nebo hovězím masem? :good:

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od sharik4x4 »

Samozřejmě vepřovým bůčkem,ať je to mastný jako prase. :D

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od patrikrs »

Mě by spíš zajímalo kolik máte najeto že to máte ucpané tak že už to nejde ani nastartovat, já mám 7/2010 a 247000km a výfuk je absolutně čistý a regenerace funguje bez sebemenších problémů

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od sharik4x4 »

Bohužel takto bezstarostně to můžou tvrdit pouze majitelé motorů CR.U motorů PD spolupráce s filtrem DPF je velice omezená a tudíž problematická.Takže už jsem několikrát řešil problém kolem 200tkm s totálně zasekaným filtrem,že po 10sekundách motor zdechnul a nešel již nastartovat.
Proto není problém pouze černý a bílý,je tak trochu černobílý a nedivím se,že někdo to řeší po svém. :D

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od sahara »

já bych chtěl vědět jednu věc, jak moc ekologicky náročný je výroba toho filtru, aby to nebylo tak, že ve městě je čistější ovzduší,ale mnohem víc se znečisťuje jinde za městem na jeho výrobu....zatím nemám auto s dpf filtrem, ale časem se tomu asi nikdo nevyhne.....a ještě se domnívám,že tahle ekologie je nastavená vyšší mocí, která se nikdy moc nezajímala o lidi,ale šlo jim jen o zvětšení jejich majetku,i když teď možná přeháním....
a ještě jsem si myslel, že cr a pd motory má dokonalejší spalování oproti starším rotačkám, myšleno tak, že je to ekologičtější....
prostě abych dokončil tu myšlenku,strašně moc mě zajímá jestli se ta ekologičnost vrátí.....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

svanco píše:Bude super až se nebudou podvádět emise a pak stačí brát techničaky jednoduše černý výfuk zásah do konstrukce vozidlo nezpůsobilé naschledanou.
Vždy je řešení a filtry už dávno nestojí 40 jen se zeptat.
Nedavno som bol na technickej kontrole. Hned na uvod po vlozeni snimacov na vyfuk mi povedali, ze mi to velmi dymi a ze urcite neprejdem. Mam motor BKP. Hovorim, je chladno, mal som to iba chvilu nastartovane, co mam spravit pre to, aby som presiel?!? Mam vymenit motor, auto, alebo co ?!?!
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Tak snad je tam nějaká hodnota kouřivosti,kterou to při měření nesmí překročit,ne?
A mimochodem všechno okolo snižování emisí je jenom lobby nadnárodních společností,jak z lidí tahat peníze.Emise,který vyprodukují osobní auta jsou kapka v moři...

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

Samozrejme, maju na to nastavenu urcitu hranicu, ktora sa pocas viacerych merani nesmie prekrocit.
Moja otazka ostava: Co mam spravit pre to, aby som sa pri merani dymivosti dostal pod tu ich nastavenu hranicu?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

pokud nemáš DPF,tak asi jenom doufat.Mám GV 2.0 PD,kde je taky vykuchanej DPF.Po předchozím majiteli mám papíry z STK a emisí a i pro auto s DPF tam je nějaká hranice kouřivosti a ne 0,jak se někde psalo.Moje auto podle měření prošlo

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

DPF nemam, aj preto som sa tu uz raz spytal, co by obnasalo ho dorobit do auta, kde nebolo z vyroby namontovane, zial nikto mi neodpovedal.
Toto neber ako narazku na Teba, ale asi nebude vsetko uplne v poriadku, ked mozem len dufat, ci prejdem. Ak mi povedia, ze neprejdem, mozem skusit inu stanicu technickej kontroly, alebo auto zaparkovat doma a nejazdit (alebo jazdit aj tak a dufat, ze nikto nikdy nebude odo mna pytat potvrdenie z technickej kontroly).
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

A ty jsi tam DPF nikdy fyzicky neměl už z výroby? Pokud ne,neřešit a jezdit.Myslel jsem,že ho máš vykuchanej.Pokud máš EuroIII bez DPF,neřeš to.Měl by jsi projít,pokud to není nějaká extra dýmovnice.A pokud máš možnost jiné stanice měření emisí,asi bych jel jinam když soudí podle prstu ve výfuku.Každý auto bez DPF bude mít saze ve výfuku,od toho tam ten DPF je,aby je zachytával

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

A včera jsem ze zvědavosti hledal nový DPF filtry a prodávají se od 10 do 20 000 neorigo,průměrná cena je 13 000,- Takže to už asi je řešitelný

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“