Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ricom »

skacel99 píše:A včera jsem ze zvědavosti hledal nový DPF filtry a prodávají se od 10 do 20 000 neorigo,průměrná cena je 13 000,- Takže to už asi je řešitelný
a když se člověk trochu posnaží sežene originální zánovní za ty samý šušně :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Celkem by mě ale zajímalo,jestli se na konkrétní motorizaci v konkrétním modelu auta musí sehnat DPF stejného typu,co tam původně byl,nebo se dají různě zaměňovat a podobně.Když pominu tvar,aby tam vůbec pasoval,jak je to se softwarem? Je v každým autě určený pro určitý filtr,nebo se to všechno řeší nějak paušálně?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jirka. »

To že se daji sehnat neoriginální za pár tisíc je hezké, otázka je jak se pak dají na auto nabastlit a jak budou fungovat a hlavně jak dlouho.
Jako třeba jste už to někdo absolvoval, řešit průměr trubek bude asi to nejmenší, ale osobně si nedokážu představit jak do nějakého neorigo filtru budu vevařovat čidla a hledat správnou polohu kam ho nacpat stylem pokus-omyl, navíc ten filtr je v takové poloze za motorem že se tam ani neorigo nevejde, když ho dáte až za vlnovec pod auto tak už zase nebude správná teplota výfukových plynů. Dle mě je to technicky neřešitelné. Jedině koupit origo filtr za 37000 nebo koupit starší jak tady psal Ricom.
Jinak co tu někdo psal s tím že motory bez filtru mají euro 3 je blbost, mají normálně eu4 stejně jako PD s filtrem. Až od nějakých novějších CR je eu5
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ppfox »

Jirka. píše:Jinak co tu někdo psal s tím že motory bez filtru mají euro 3 je blbost, mají normálně eu4 stejně jako PD s filtrem. Až od nějakých novějších CR je eu5
tak to asi bude - mám BKP=bez DPF a euro4
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

A co je toto? http://www.evyfuk.cz/doplnky/filtry-pevnych-castic-dpf/ Nepsal jsem jim,ale podle mě tam čidla budou
Pokud teda PD motory ať už s filtrem,nebo bez mají Euro4,jakej je teda při měření emisí rozdíl,když pominu kouřivost?
maximální hodnoty emisí se určují podle konkrétního auta,nebo podle kategorie Euro?

Uživatelský avatar
ax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ax »

jj polaci zacali delat druhovyrobu DPF na Passaty. jeste pred pul rokem nebylo nic, jen originaly. Jeste asi nebudou reference co to vydrzi. Mel by to nekdo koupit a vyskouset :)
Passat 3C, BMR, 125 kW, r.v. 2008, DSG, Highline

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jirka. »

Při měření emisí se kouřivost neměří, měří se snad jen NOX bo co, auto musí projít limity určenými pro daný typ vozu, dle toho jaké má předepsané hodnoty spadá do jednotlivých eu.

Ty filtry vypadaji docela věrohodně, vůbec jsem nevěděl že někdo takhle rozjel druhošku. Škoda že fotky nejsou ve větším rozlišení aby byla vidět kvalita zpracování. Nicméně osobně bych se toho asi bál, pokud ten vnitřek nebude 100% odpovídat originálu tak to nebude s origo softem chodit, případně časem budou problémy.
Když si vezmu že ty origo použitý filtry tady berou poláci za 5500, s tim že u nich ve výkupu za to dostanou samozřejmě víc počítam cca 8000, tak pokud by do toho nového dali sejné množství drahých kovů, vyrobit to a zaplatit z toho dph tak se mi to moc finančně nerentuje, ale nevím, třeba se pletu a funguje to jak origo. Každopádně to se nedozvíme dokud to někdo nevyzkouší.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Cenu originálního dílu u VW bych nebral jako směrodatnou. RNS 510 taky stávala podle ceníků 60 000,- a výrobní náklady budou do 10 000,-

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jirka. »

No třeba MFD2 snad dokonce asi 90000 :laugh:
ale já tu nemluvím o ceně u vw ale o výkupní ceně ve sběrně, to ovlivnuje pouze množství drahých kovů které ve filtru jsou. Neříkám že to nefunguje, jen to ve mě úplně nebudí důvěru. Až to někdo dá do auta a najezdí s tím alespon 50tkm tak ok, ale do té doby bych do toho osobně nešel, ale samozřejmě záleží na každém soudruhu...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od svanco »

skacel99 píše:A co je toto? http://www.evyfuk.cz/doplnky/filtry-pevnych-castic-dpf/ Nepsal jsem jim,ale podle mě tam čidla budou
Pokud teda PD motory ať už s filtrem,nebo bez mají Euro4,jakej je teda při měření emisí rozdíl,když pominu kouřivost?
maximální hodnoty emisí se určují podle konkrétního auta,nebo podle kategorie Euro?
Do no name bych nešel když za stejnou cenu jde koupit DPF od firmy která děla roky výfuky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Tak sem hoď více informací :wink:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od svanco »

Jak někdo bude potřebovat ať mi napíše není problém pomoct. Nevím co více rozepisovat

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ricom »

skacel99 píše:Cenu originálního dílu u VW bych nebral jako směrodatnou. RNS 510 taky stávala podle ceníků 60 000,- a výrobní náklady budou do 10 000,-
67 bez daně mohu doložit fakturu :blush: :blush: :fool: :fool: :fool:

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

skacel99 píše:A ty jsi tam DPF nikdy fyzicky neměl už z výroby? Pokud ne,neřešit a jezdit.Myslel jsem,že ho máš vykuchanej.Pokud máš EuroIII bez DPF,neřeš to.Měl by jsi projít,pokud to není nějaká extra dýmovnice.A pokud máš možnost jiné stanice měření emisí,asi bych jel jinam když soudí podle prstu ve výfuku.Každý auto bez DPF bude mít saze ve výfuku,od toho tam ten DPF je,aby je zachytával
Preto som pisal, ze mam BKP, co znamena, ze od vyroby nemam DPF filter. Dymovnica to nie je, dymi to uplne normalne ako kazde druhe 3Cko. Tam, kde som bol, maju na to myslim nejake normalne snimace. Lenze menit STKcky a skusat, kde prejdem tiez nie je idealne riesenie. Musis tomu venovat nejaky ten cas, v kazdej chcu nejaky ten poplatok a mozno by som po vyskusani piatich aj tak dostal odpoved: Moc vam to dymi, s tymto neprejdete.
Preto som si dovolil spytat sa, co mozem spravit preto, aby som tolko nedymil.
Ked som ale videl tie hodnoty, o kolko som ich prekracoval, myslim, ze by sa asi nedalo robit nic. Neviem, ci si dobre pamatam. Mal som mat tusim okolo 1 a ja som mal 5. Alebo tak nejak.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Ty tam máš chip,že ti to kouří? Normálně by to kouřit skoro nemělo a měl by jsi projít.Můj GIII TDI i bráchovo TD jsou dýmovnice jako prase a steně je to v normě

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“