Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Bofors »

mám ticho tak to klepu na dřevo :wink:
VW Golf VII 1,4 TSI

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od highendforum »

Já má pocit, že mám taky vše OK, ale znepokojilo mne to. Boforsi nechceš se potkat někde v Ostravě a porovnáme to v obou autech?
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Bofors »

SZ
VW Golf VII 1,4 TSI

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Cize dnes som po vymene stabilizacnych tyciek a absolutne ziadna zmena. Tak ako som si myslel. Zajtra ma caka opat servis a ide sa zistovat co to moze byt.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od sirdo »

drzim palce aj ked samotny VW nema na to riesenie...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Bofors »

vybod bych se na to dokud neni TPI, akorát ti to v servise rozdrbou, strávíš tam spoustu času, který dokážu využít lépe a bůh ví co nakonec vymyslí. podle TPI, které jistě v dohledné době bude, to bude optimálně řešeno.
VW Golf VII 1,4 TSI

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

A tak som aj urobil. Nemam nervy tam stale chodit. Jeden si mysli ze to je spredu druhy zo zadu.. pockam a snad bude na to TPI.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
takze nikdo nema tento problem ako ja a Mikino co som si s nim overil na spolocnej skusobnej jazde.
Nechce sa mi verit, ze prave mi dvaja mame identicky problem a je to nahoda :)
Riesenie zatial ziadne, pozeral mi to aj skamarat servisak a tiez na to nerisiel jednoznacne, ale podla neho a podla roznych jazdnych pokusov
to ide z prednej napravy, robi to hlavne pod plynom v zabere pri prejazde vlnitich nerovnosti ked sa zhupne auto, ak je noha z plynu dolu je
klepanie nevyrazne az ziadne. Bezne veci ako tycky stabilizatora, gumene lozka tyce stabilizatora a silentbloky na ramenach vyzareju udajne
v poriadku.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od photoart »

mal som / asi /" podobny problem ", po vymene letnych kolies na zimne.
skoro ma slak trafil, tyzden som jazdil tak, potom v servise zbadali, ked zdvyhli auto, ze na lavej strane, pri pruzine boli zaseknute kamienka. vyfukali to, a od vtedy mam pokoj.
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Milan Richter »

Tak já mám na zadní nápravě Variantu 1.4 90 kw totéž. Při přejezdech nerovností zvuky, jako by bylo něco uvolněné. Auto bylo tři dny v servisu, závadu potvrdili, zkoušeli vyměnit kde co a nic nepomohlo. Aktuálně jsme domluvení počkat pár týdnů na to, až přijde z VW nějaké tpi.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Milan daj potom prosim ta vediet ako si pochodil, dakujem.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od concorde »

tak pánové - včera jsem se už nasral, zvedl na heveru pravou přední část, zalezl pod auto a WD nastříkal na všechny čepy a spoje, které se na nápravě a uchycení kola hýbou. Tlumič má takový harmonikový kryt, ten jsem zvednul a nastříkal jeho nasouvací část která se zvednutím odhalila a kam ta harmonika dosedá, když je kolo normálně na zemi a tlumič zmáčknutý. To bylo jen pro jistotu, ale někdy mi ten zvuk přijde spíš plastový než kovový.

udělal jsem zkušební jízdu po Liberci a zatím dobrý, ale ještě to nic neznamená. Dneska jdu testovat delší trasu a dám vědět. Pokud to vyjde, vydám podrobný dílenský manuál :tongue:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy - asi řešení

Příspěvek od concorde »

no pánové, teď znovu hodina a půl po Liberci, místa kde vždy vrzalo ani ň, vypnul jsem rádio abych měl jistotu a opravdu to promazání asi pomohlo.
Otázka je, co to dělalo. Samozřejmě jsem mohl promazávat postupně až bych došel k místu, kdyby to ztichlo, ale na to není venku počasí a nejsem takový detailista.

Takže kdo chcete zkusit, vemte to WD s brčkem a nastříkejte všude jak jsem říkal, hlavně zvedněte i ten plastový kryt tlumiče a postříkejte dosedací plochy kde o sebe šuchají ty plasty.

jediné co mě děsí, je fakt, že dneska je oproti včerejšku asi o 4 stupně míň a že to vrzání přestalo tou teplotou. Ale testoval jsem to už včera hned po promazání a už to bylo tiché.

dotazy samozřejmě zodpovím :-)
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od mechy »

Jen ještě jednu věc před promazáním,zkontrolovat dotažení spojů.Někdy tyto zvuky dělá pružné uložení ramen náprav apod.Takže podotahovat a pak prostříknout.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikinesko »

No dneska som bol vo VW a objednali nejaký motorček na dvierka nadrže vraj to vyhodilo na diagnostike. A hned sa majú pozrieť na tu nápravu tak uvidíme či niečo spravia.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“