Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ppfox »

lukasko144 píše:Mal som mat tusim okolo 1 a ja som mal 5. Alebo tak nejak.
no neblázni - to ani není možný, schválně jsem šel teď dohledat svoje emise z 2012 a mám tam :
kouřivost 1/m - dovolené = 1,5 / naměřené = 0,08 , 4 po sobě jdoucí měření jsou 0,13/0,01/0,10/0,08

jako je to diesel, tak když to nakrmíš tak to prostě vždycky musí více či méně zahulit, a ty chlapci na emisích na to šlapou jak blbí, ale tady bych buď tipoval na debila u mašiny (myslím pracovníka STK), nebo debilní mašinu - fakt to zkus asi jinde, mám BKP a koncovky mám taky standardně černý
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jirka. »

Hodně hulej čipovaný auta a nebo pak když je něco v háji nejčasteji-vstřik, nebo turbo žere olej a podobně. Snížit se to dá tím že při měření emisí bude auto dostatečně zahřáté a nejlíp to předtím někde pořádně protáhnout
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Achy28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 02.02.2013 22:18
Bydliště: Chomutov

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Achy28 »

Když se udělá korektní sowt. úorava tak by auto po chipu němo o moc více hulit tím se pozná nekorektní sw(záleží tedy o jakých koních by jsme se bavili) jinak dokáži vypnout DPF/FAP vím že se nejedná o korektní úpravu ale dokáži kdyby jste někdo chtěl tak se ozvěte ns SZ
Jinak po výměně a jestli že auto jezdí stále po městě je nekorektně upraven sw životnost i uplně nového sw velmy klesá!!!!!!!!

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

To som zabudol uviezt. Chip nemam, je to jedna z mala veci, ktore sa riesia na fore, nad ktorou vobec nerozmyslam .. :)
Tie udaje som videl na displeji, mozno som len debilne pozeral, alebo to bolo treba prepocitat. Ale ten protokol, je dobra vec, tam by som to mohol ist pozriet. Vlastne nemohol. Nakoniec ten chlapik (prosil som ho, nech to moc nevytaca, ale vraj ich to tak ucili na skoleni) vytiahol nejaky zazracny papierik (nieco na sposob stareho filmu do fotakov), strcil ho niekde k nejakemu zariadeniu a potom uz vysledky vychadzali relativne dobre. Sice nie vsetky boli pod ciarou, ale este k tomu aj akoze prizmuril oci a bolo vsetko OK. Presiel som predtym asi 13 km, chvilu som to mal aj nastartovane, ked som cakal pred branou, ale ked to zacal merat, tak nepomohlo.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ppfox »

lukasko144 píše:...Nakoniec ten chlapik (prosil som ho, nech to moc nevytaca, ale vraj ich to tak ucili na skoleni) ...
jo - tohle mě neskutečně se.re, jak to vytáčej na místě jak magoři - trochu jsem se poptával a prý záleží na typu té mašiny? teď mám kontakt na chlapíka, který to prý tolik nevytáčí - prý má nějaký novější přístroj, na kterým se to nemusí tolik trápit - pojedu to za cca 2 měsíce zkusit k němu, protože když jsem byl nedávno s oct1 tady u nás, tak na to šlápnul a chytlo to asi olej v turbu-začalo to řvát jako kráva a vytočilo se to do ohromných otáček, ještě že to rychle chcípnul klíčkem - zadek byl černej, jak kdyby se to polilo kýblem oleje - jsem myslel, že ho vytáhnu ven a domlátím ho tou klávesnicí co měl v ruce... :baseball:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ladulel »

ppfox píše:
lukasko144 píše:...Nakoniec ten chlapik (prosil som ho, nech to moc nevytaca, ale vraj ich to tak ucili na skoleni) ...
jo - tohle mě neskutečně se.re, jak to vytáčej na místě jak magoři - trochu jsem se poptával a prý záleží na typu té mašiny? teď mám kontakt na chlapíka, který to prý tolik nevytáčí - prý má nějaký novější přístroj, na kterým se to nemusí tolik trápit - pojedu to za cca 2 měsíce zkusit k němu, protože když jsem byl nedávno s oct1 tady u nás, tak na to šlápnul a chytlo to asi olej v turbu-začalo to řvát jako kráva a vytočilo se to do ohromných otáček, ještě že to rychle chcípnul klíčkem - zadek byl černej, jak kdyby se to polilo kýblem oleje - jsem myslel, že ho vytáhnu ven a domlátím ho tou klávesnicí co měl v ruce... :baseball:
Zajeď si do Česke Třebove na měření vedle STK...Zaplaťiš 600,- a nemusiš ani nastartovat auto :mrgreen: Takhle jsem to absolvoval na podzim a to tam nemam žadny znamy :pleasantry:

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jelko4 »

tak ja ked som bol naposledy na emisnej tak ju ani nerobil, spytal sa ma ze ci chcem aby to nevytacal, ja ze to je jedno. pichol sondu do vyfuku,sadol do auta a tvaril sa na kamery ze robi emisnu, potom len vytlacil protokol z ineho auta a bolo. nic za to ani nechcel. ked mi ju robil pred dvomi rokmi tak maximum na dimovost je 1, ja som mal 0,01

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Tak to tu vy chytráci hlavně hodnš řešte :roll: Moc bych se tím nechlubil,nebo to může přestat fungovat

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ladulel »

skacel99 píše:Tak to tu vy chytráci hlavně hodnš řešte :roll: Moc bych se tím nechlubil,nebo to může přestat fungovat
Mě je to fuk. Na emisich projdu všude i s vykuchanym katem. :smoke:

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jelko4 »

ja tak isto prejdem cize problem nemam... a nepisal som kde to takto robia

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od ladulel »

Jelko4 píše:ja tak isto prejdem cize problem nemam... a nepisal som kde to takto robia

A ja jsem to napisal a vůbec mě to nesere :laugh:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od skacel99 »

Zbytečně můžeš někomu způsobovat problémy.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od lukasko144 »

Ja som si zamerne vybral tu STKcku, kde som bol, aj ked ma viaceri od nej odhovarali. Ze im vela aut neprechadza a pod. Ale chcel som vediet v akom stave je moje auto, tak som bol ochotny tych 50 EUR zaplatit. Brzdy ani nekontroloval. Hned ako vosiel na valce, spytal sa, ci mam 4MOTION a potom radsej utekal s autom prec, ze to on merat nebude. Ziarovky si viem aj sam skontrolovat. V jame pozriet podvozok ani nebol. A s tym vyfukom som uz pisal skor. Uz tam asi nepojdem, lebo viem o aute prd. Len to ze moc dymi a teda by som s nim nemal ani jazdit.
Ale uz sme velmi OT, sorry.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od Jirka. »

Problém je že ty stkčka nesměji vybočovat z průměru, tj. čím víc tam prochází kamarádů a nadstandartně placených aut, tim víc musí těch obyčejných musí vyhodit. Ne proto že by chtěli, ale proto že by jim jinak chodily kontroly. Stejně tak fungujou řidičáky, když projde vietnamec co neumí slovo česky a udělá testy v češtině tak pak musí na jízdách vydrtit někoho jiného aby neprošli všichni...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Odstranění (DPF) fi.ltru pevných částic

Příspěvek od KJirka »

Lukasko, co to tam máte za STK ? Já teda musím říct, že kdykoliv u nás na STK jedu, berou to hodně důkladně. A to je majitelem můj soused, kterej by mi asi neodmítl nějakou menší protekci, kdybych si řek. Ale nikdy mi to ani nenapadlo, protože ho vůbec nechci do takový situace stavět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“