Škubnutí motoru při startování

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Škubnutí motoru při startování

Příspěvek od xstanda02 »

Dneska sem si nechal opravit startér. Po rozdělání bylo zjištěno, že dva uhlíky jsou vypálené a další už taky na tom nejsou nejlépe.
Dále opravda silentbloků.
Pár krát v průběhu dnes jsem zkoušel startovat a v pohodě. Takový krástný start už jsem dlouhou nezažil. Tak doufám, že se to tím vyřešilo.
Dám vědět za 14 dní.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Škubnutí motoru při startování

Příspěvek od xstanda02 »

Dávám vědět sice až za více jak měsíc, ale o to víc startů.

Škubání a bouchání /jako když jde kov na kov/ opravdu po výměně vnitřku /uhlíky a nějaké další součástky/ startéru zmizelo!

PS: Týden po této opravě, začalo blbnou startování za studena. Jednalo se o to, že jsem musel točit cca 40 - 60 s až to pak chytlo na 3 a pak 4 válce. Vyměnil jsem baterii /vcelku zbytečně, když to vlastně točilo jak ďas s tím "novým" startérem/ a žhaviče a nic....

Pak jsem si vzal den volna pročetl fórum /nikdo v okolí si s tím nevěděl rady - resp. chtěli měnit čerpadla a ap./ a nechal si vyměnit gumičky na vstřicích! A už zas startuju!!!!!!!
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Škubnutí motoru při startování

Příspěvek od KJirka »

jak vypadal ten pastorek starteru, když ho vyndali ? Nebyl nějak omletej ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Škubnutí motoru při startování

Příspěvek od xstanda02 »

Pastorek byl OK. Proč se ptáš?

Co vím, tak mechoš říkal, že se občas nevracela ta volnoběžka a proto to snad kopalo.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Škubnutí motoru při startování

Příspěvek od burkos »

Mam podobny problem trhnutim motoru pri startovani.mam dve moznosti bud baterka alebo starter.urobil som pokus: dal som bratovu bateriu do mojho auta a tocilo starterom normalne ani netrhlo motorom.lenze brat ma 85Ah a startovaci prud 800A a ja mam 61Ah a startovaci prud 540A.dokazala by ta 800Ah pretocit bez problemu starter aj kebyze je poskodeny?s mojou baterkou sa tomu starteru moc nechce ked startujem rano.chyti na prve otocenie ale dostane dost velku ranu ked som dal tu bratovu tak nastartoval bez problemu bez trhnutia ale neviem ci to nie je sposobene tym startovacim vykonom.viete niekto poradit?neviem ci mam riesit baterku alebo starter.je moznost dat baterku na test da sa nato spolahnut na tie testy?dakujem za rady a skusenosti.
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“