Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od Funstorm »

zdravim, mam problem s otevrenim dveri u spolujezdce, uz to hvilku blblo pri odemceni se dvere nekdy neodemkly ale pomohlo odemceni bud pomoci tlacitka u ridice popr zatazeni za kliku...ale ted to vubec nejde...pri pouziti vnitrni kliky jen kolik vyleze a zas zapadne...proste zustavaji zamcene...diky za rady protrebuju to idealne ihned vyresit
Fully loaded 3BG Exclusive

Spider44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.11.2009 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od Spider44 »

Použij funkci hledat zde na fóru a zamer se na komfortní jednotku (komfortku) myslím že najdeš víc než bys čekal

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od Funstorm »

funkci hledat jsem samozrejme pouzil, potrebuju otevrit dvere...pak at je to klidne odemcene...jedine tema co je stejne zamereno radi zatlaceni na dvere v oblasti zamku...jinak komfortku jsem kontroloval ta je uplne v suchu...potrebuju ciste jen otevrit dvere...
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od M@ty »

No tak hledáním bys našel odpověď, ale tvůj problém nebude KJ a její kabeláž, ale zámek. Měl jsem to samé. Měnil jsem kus za kus, tak ti nepovím proč měl problém.

Dveře otevřeš po demontáží tapce a plechu stahovačky. Při troše štěstí by se mohl zámek dveří umravnit po pobouchání plechu v jeho rohu, ale nejspíš se nevyhneš sundání tapce na zavřených dveřích.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od Funstorm »

vag pise nesmyslny signal u zamku spolujezdce...v bloku 009 hazi tyto dvere safe mode proto taky nejdou odemknout...takze bud zamek nebo kabelaz mezi dverma a kastli si myslim
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od M@rty »

Kup nový zámek!
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od majkl1 »

Můžeš zkusit odemykat a zároveň bouchat do dveří v oblasti zámku (zvenku dveří). Budeš mít studený spoj na desce plochých spojů v zámku. Stačí málo a pomyslná jiskřička přeskočí a alespoň deaktivuješ safe mod. Pak by to už mělo jít otevřít vnitřní klikou i kdyby byly dveře stále zamknuté. Pevně věřím tomu, že po dostatečné době bouchání to klapne :P
Ta hláška o nesmyslném signálu je, protože komfortka dostane signál od spínače odemknutí, ale od spínače safe modu ne. Pochopitelně mít aktivní safe mod při odemknutém zámku nelze, proto komfortka hlásí nesmyslný signál.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od Funstorm »

konecne diky za radu...jak M@tymu tak Majklovi protoze novy zamek mi dvere neotevre a to byl hlavni duvod zalozeni tohoto dotazu...vcera po vselijakem lomcovani se dvere po 8 hodine otevreli...takze jeste jednou diky a jakmile to rozdelam tak vyfotim co je spatne pokud to teda najdu...jeste jednou diky
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od M@ty »

Tak já na tom svým zámku nic nenašel. Hlavně mě se probral až když už byl sundaný tapec a chystal jsem se mu ublížit. Pak vesele 50x odemkl a zamknul. I tak tam šel nový. Už byl koupený.

Ten zámek se posr*l na přihlašovací STK po dotažení z Reichu. Asi na těch třesadlech...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od majkl1 »

Už je to tu mockrát, zkus pohledat. V zámku najdeš DPS (desku plochých spojů) a když si vezmeš lupu (bez ní to nenajdeš), tak na spojích najdeš mikropraskliny. Stačí všechny přejet pájkou a zámek nemusíš kupovat.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od bumpkin »

Už jsem párkrát viděl i vadný motorek. Pak bohužel samotné propajeni nepomůže. Motorek se samostatně nedá koupit.

riciii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.01.2011 16:58
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od riciii »

jen taky prihodim par zkusenosti se zamky. Vymenil jsem uz temer vsechny a u ridice to dnes bude po druhe. Proste vse v nem funguje az na ten zobacek, ktery se zavira na te kulatine na sloupku. Je potazeny plastem a ten diky vypracovanemu pantu dveri, se opracoval natolik, ze se prestal pohybovat. Zustal v zavrene pozici. Koupil jsem si jak zamek tak vrchni pant dveri.
Zamek zadnich dveri se mi zasekl tak, ze prestal uplne reagovat, cim dal tim min spomaloval, az nakonec nedokazal otevrit. Musel jsem sundat tapec, plech, abych se dostal k mechanismu zamku, potom delsim silnejsim sroubovakem jsem zamek zacal pomalu loupat a rozlamovat, az jsem se dostal k tomu zacvaku zamku. ten jsem sroubovakem odjistil a na dvakrat jsem dvere otevrel. Daval jsem potom novy zamek, ktery jsem si jiz koupil driv. Stary neslucitelny se zivotem. Zadni dvere - take problem. Skorodovana hlinikova lista, ktera odjistuje mikrospinac, tak jen ze zadu sundat tapec po odsroubovani zajistovacich ssroubku, potom se da odsroubovat ten cely mechanismus kliky, rozebrat, vycistit, mirne promazat, nasadit gumicky, ocistit povrch nez se vse vrati zpet, vetsinou tam zateka voda a potom koroze...
Vetsinou jsem nemel problem s eletrickou strankou zamku, ale s mechanickou a to je mym nazorem horsi. Nelze si pomoci elektricky a ani klepani nebo vybrace nepomahaji. Rozebrat, dostat se k nemu, odstranit a dat novy. Bohuzel. Rika se , ze v jednoduchosti je sila, ale nase auti moc jednoduche nejsou :-(

riciii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.01.2011 16:58
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Akutni problem s otevrenim spolujedcovych dveri

Příspěvek od riciii »

V tuhle chvilku jsem uz po oprave dveri, neboli jejich otevreni. Nastesti jsem nemusel rozebirat tapec a tak dal, sundal jsem jen dvere za ridicem, abych se dostal k zamku. Jak jsem napsal driv, kvuli vypracovanemu pantu dvere opadly natolik nizko, ze zamek nemohl otevrit. Tenkym sroubovakem jsem zapacil ve spodni casti zamku a zaroven jsem tahal za kliku a zamek povolil. Hned nato jsem vymenil vrchni pant respektive jeho polovicku tu od dveri. Jako celek vymenit asi nelze, druhy sroub se musi odsroubovat asi nekde za palubkou a tam jsem se nezkousel dostavat, malo casu. tak jen povolit matku prehodit pulku pantu a hned tam neni vule ( pred tim jsem zkousel, tak byla ). Je dobre si pred tim naznacit fixou kam pant byl utazeny, z duvodu stelovani dveri. Ale zlehka doladit lze. potom zkouska zavirani a popripade doladit a trada, opet muzeme vychazet jako z osobnihi vozidla a ne jako z tanku. Nahradni zamek novy ulozen na budoucno :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“