3L - problém s převodovkou

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Je uplně normalni že auto tlakuje když stoj, obzvlašť když tam je N-ko. Zaleži jak často a jak dlouho tlakuje. A nemam poněti kolik stoji to čidlo tlaku. Ještě sem ho na žadnem lupu neměnil.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

McMahon: prosimte auto neni moje ale sestry, proto budu tlumocit co to zase dela. Nechal jsem vymenit ten snimac(3105kc dil) auto jsem vezl domu ze servisu. a bez problemu. druhy den rano. sestra otevrela dvere od vozu a kompresor se netlakoval, sedla do auta rozjela se chvilku to radilo pak zastavila na krizovatce , rozjela se a auto nepreradilo z 1 na 2. kousek stim popojela a zastavila. zaradila Neutral pak zpatecku a blikalo pismeno R. pak preradila pakou dopredu rozsvitilo se D ale uz se neukazalo ze by tam byla zarazena jednicka a auto nejelo. nechala to stat pet minut a pak tam normnalne vedle D skocila 1 a auto se rozjelo a normalne radilo. takze vubec nechapu kde je problem? nenatlakuje se kompresor? je nekde chyba v elektronice? auto najelo 10 000km bez probolemu a kompresor se tlakoval skoro pri kazdem otevreni dveri. zajedu zase na diagnostiku,ale jina zavada nez ten snimac tam predtim nebyla..... nejde mi do hlavy z jakeho duvodu se ten kompresor netlakuje pri otevreni dveri....??, diky

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Maš v pořadku čidlo ve dveřich? A po vyměně čidla bylo nastavena převodovka?

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Jakym zpusobem vyzkousim jestli je plne funkcni? Prevodovku nenastavovali. Rekli mi ze to neumi a ja jsem zatim nesehnal nikoho kdo by to auto nekdy videl jinde nez na obrazku. Nestacilo by jen vypojit baterku na 24hodin aby se nastavilo tovarni?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

V nouzi ano ale nejlepši je to nastavit počitačem.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Prosimte vim, ze hrozne otravuju ale volal jsem do nekolika servisu a nikdo to nikdy nedelal..... proto jsem tady u nas na jihu cech bezradny. zkusim tedy odpojit tu baterku jestli to pomuze.

Pred chvilkou jsem koukal do dveri a to cidlo myslis jakoby cidlo ktere rozsviti i svetlo? svetlo normalne sviti. A zkousel jsem kdy ten kompresor zacne tlakovat a tlakuje pouze kdyz v aute otocim klickem a pohnu pakou bud ze stop na neutral nebo treba z neutralu do polohy dopredu. proste musim pohnout pakou pak to zacne tlakovat. cim to je? myslis ze je to proste tim spatnym nastavenim prevodovky? odkud jsi? nebo se tu najde nekdo ochotny kdo by mi to nastavil abych stim nemusel jet 200km? samozrejme za penize.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Těžko žict takhle na dalku, ale ano muže to byt tim ,že se převodovka nenastavovala. Ja sem z Třince, takže pokud přijedeš neni problem to udělat.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

440km k tobe. to je trosku vic z ruky. zkusim jestli tu neni nekdo bliz kdo by do toho sel. diky

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

McMahon:

me nejde do hlavy ze co to prestalo tlakovat po otevreni dveri tak od ty doby to blbne.......to cidlo je to cidlo co je i na to svetlo?

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Melo by byt. Tam je mikrospinač přimo v zamku. Ale když světlo sviti....

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

McMahon:
a olej v ty prevodovce se meri az po povoleni tlakove nadobky? dneska sem stim jezdil a stane se ze v ty nadobce je uplne podne a kdyz to povolim tak se to zase naplni, to je v poradku? a co me zarazi tak kdyz mam auto vyple klicek neni v zapalovani a povolim tu tlakovou nadobku obcas se stane ze zacne kompresor tlakovat. to je asi spatne ne? jina mam slibeno v autorozovanem servise vw ze mi tu prevodovku prenastavi. ikdyz me vubec nejde dohlavy co dela ten kompresor??? auto jinak radi krasne.aby nebyl problem v tom kompresoru.....

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Tak zaprve, jestli ti to nastavi ve VW tak osobně přijedu a hluboce se jim uklonim:-) Zatim sem nepotkal ani jeden autorizak ktery by to uměl. A to sem opravoval 3L-ka uz i ve Stuttgartu a Kölnu.
A jinak mel si uz otevřenou kapotu a sundany kryt z motoru? Protože nejdřiv se na to podivej jak ten system funguje, než budete do toho dělat:-) Ne fakt to myslim važně, neni to sranda u těchto převodovek:-) Tady chlapci na foru ti potvrdi:-)

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Jelikoz tomu nerozimum a jedinej kdo mi taky odpovida jsi ty, tak rpoto te otravuju otazkama. muzes mi teda odpovede na to co jsem se ptal? jak ten kompresor ma spravne fungovat kdy to tlakuje atd? to co jsem ti psal ja jak mi to tlakuje je spatne? kdyby si nebyl 440 km daleko tak bych prijel. ale nikdo jinej odsud mi neodpovedel.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od McMahon »

Tak za prve je třeba vysvětlit jak ten system funguje. Neni to automaticka převodovka ale kalsicka manualni, jen misto tvoji ruky a nohy za tebe praci děla robot:) Je tam prostě elektrohydraulicky řadič a spojkovy valeček, který za tebe přehazuje rychlosti a mačka spojku. No a ten kompresor musi dodavat tlak pro tu soustavu aby to dokazalo řadit (je tam 39-58 atm). Kompresor by se měl natlakovat vždy před nastartovanim, jinak vlastně ti ani nedovoli startnout, pokud tam nebud min tech 39 atm.
Zaklad ale bude to nastavit, kdyz tam se měnilo něco tak to neni nastavene a ECU to ma domotane a nevi kdy ma tlakovat a kdy ne. Takže nejdřiv nastavit a uvidi se.

HatedRascal2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.12.2013 22:05

Re: Prosim o radu s prevodovkou na lupo 3l

Příspěvek od HatedRascal2 »

Dekuji za vysvetleni. zjistil jsem ze nas vuz byl uz u tebe na oprave. auto mi prodal pan Noga od decina.....Sehnal jsem kluka s vagem co se pokusi pomoci navodu od pana Nogy o prenastaveni. zitra k nemu jedu. Je neco na co si dat pri nastavovani pozor? staci to pomoci vagu a z vozu nebo se musi nekde s necim zespoda hybat?

Odpovědět

Zpět na „Lupo“