chyba 00285-snimač otáček kola vpředu v pravo

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

chyba 00285-snimač otáček kola vpředu v pravo

Příspěvek od Gumoku »

Ahoj,

rozsvítila se mi žlutá kontrolka ABS, wag hodil chybu 00285-snímač otáček práveho kola v předu - nevěrohodný signál. Přerušené vedení nebo zkrat na kostru

Chci si zeptat, kdyby bylo vadné toto čidlo, já ho v podběhu odpojil z konektoru a zapojil na vyzkoušení na levou stranu auta a chybu to nehodilo, zjistím tímto, že je čidlo ok? Já to takto zapojil-čidlo bylo tedy bokem auta a s autem se nejelo, nebylo zastrčené ani do těhlice, prostě jen zapojené na konektoru levé strany, ale chybu mi wag nehodil, něco jako že třeba vadné čidlo na levé straně apod.
Raději jsem proměřil na pravé straně kde to chybu hlásí i multimetrem kabely až po řídící jednotku ABS, kabely jsou v pořádku. Pak už mě napadá jen ta nejhorší varianta, že je v pr řídící jednotka ABS

Díky za případné tipy
VW forever ;-)

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 00285-snimač otáček kola vpředu v pravo

Příspěvek od Gumoku »

Tak nové poznatky, z řídící jednotky ABS jde do čidla na levé straně napětí 4,6V, na pravou stranu která hlásí chybu 7,6V, to je nějaké divné ne? Oboje měřeno na konektorech v podbězích, do kterých jsou napojená samotná čidla. Odpor na obou čidlech naměřen 1,2 kOhm

Neví někdo, jaké napětí z řídící jednotky ABS má na přední čidla jít? Začínám se fakt přiklánět k tomu, že je v čoudu řídící jednotka:-/
VW forever ;-)

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 00285-snimač otáček kola vpředu v pravo

Příspěvek od Gumoku »

Tak to má za sebou řídící jednotka, po demontáži jeden se zlatých mini drátečků přerušen, bohužel tak lehce tavitelný materiál, že se tam jen s obtíží dá něco pod lupou připájet, takže sháním funkční jednotku :-/
VW forever ;-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“