Nestartuje 2-8

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Nestartuje 2-8

Příspěvek od Francinek »

Budu rád za každou radu či nápad k problému, který mne teď trápí. Bavíme se o passatu s motorem amx 2.8. Trochu se rozepíšu co a jak. Večer se vrátím z Brna, po cca 180 km bez jakýchkoli problémů. Dojel jsem sice tak tak, na počítači byl dojezd 30km, ale to není nic zásadního. Ráno sednu do auta, otočím klíčkem a prd, startér točí jak o život, trápil jsem ho pár minut až nakonec chytl. Dával jsem to za vinu nízké hladině benzínu tak jsem hned dotankoval a ten den žádnej problém, jezdilo ok. Další den ale opět prd a už jsem ho nenatočil až do smrti baterie. Odvoz do garáže, výměna palivového filtru na kterej jsem docela dost sázel. Beze změn, trápení přes další baterie až nakonec naskočil. Následně den ježdění bez komplikací, další den opět nenastarováno. Přes diag žádnej problém, na pohled také nic. Zajímavost - nastaruje ihned na brnknutí když zaškrtím vracečku z regulátoru. Tak tedy výměna ventilu za jiný stejný z audiny - bez výsledku, žádná změna. Palivový čerpadlo je ok, dává dost, zkoušeno. Sundal jsem rampu jestli nejsou ucpaný vstřiky, ale něco v nich lezlo - nevím jestli dost. Tak jsem je vyndal, prohnal ultrazvukem, uvidíme jakej to bude mít vliv. V sobotu se na to vrhnu, dám nový svíčky ngk, v nich ale problém nevidím. Zkusím akční členy, ale víc už nevím. Jakejkoli nápad uvítám. Na cívky a kabely bych moc nesázel. Jo a ještě dám nový hadičky k tomu podtlaku na ten ventil na rampě, nejsou už bůhví co. Napadá někoho něco ?
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od Francinek »

Nikdo nic ??
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od xerxes »

Servus projed ještě motor akčnim členem,dalši věc chtělo by na zkoušku vyměnit regulator tlaku paliva jestli neni nahodou vadny,a dalši věc vyndej svičky třeba jen jednu dvě a kukni jestli davaji jiskru

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od Francinek »

ten regulator uz jsem menil za jinej a bez zadneho vysledku, sice nebyl novej ale ten samej typ z jezdici audiny, na ty akcni cleny se dneska odpo podivam
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od Francinek »

jen pro dopleni - problem zrejme vyresen, prohnalo se to jeste nejakou jinou diagnostikou nez vagem a ejhle - vadny snimac teploty chladici kapaliny... vymenen za jiny a ejhle - na brnknuti nastartovano, vubec bych ale netusil jak to spolu muze souviset...pred tim jeste zmeren tlak paliva, vypusten benzin a nality jiny atd no pokusu mrak
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od mastibruch »

Tak to je divné.... Ten musel být uplně totálně hotový. Protože většinou se stane že to nastartuje ale pak šíleně kolísají otáčky až se zdá že motor vyskočí z auta. A doufám že jsi dal origo.... Jinak ti to může dělat taky bordel.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od Francinek »

jojo, origo, sice jetej ale zatim to musi vydrzet nez dojde novej...ono to asi byl soubeh vice pohrom najednou - svicky uz na hrane zivotnosti, regulator taky buhsud v jakym stavu, o kvalite benzinu se asi taky da pochybovat, vstriky mohly byt uz taky zasrany bordelem a tak kdyz se to potkalo se snimacem co byl ko...asi blbej den rekl bych
ale uz to bylo na provaz a myslenky byly vselijaky - jestli to treba neskocilo na rozvodech atd atd
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nestartuje 2-8

Příspěvek od xerxes »

máš na tom celekem hodně prace postupně to řeš a bude to v cajku :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“