Jaký rezervní kolo?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jardis »

Poraďte prosím...
Koupil jsem passata B6 r.v. 2010.
V kufru není žádné rezervní kolo, origo tam asi ani nebylo, bohužel mi chybí i ta výbavička jako hever, klíč a hlavně ta origo sada na opravu pneu s kompresorem.
Mám tam jen ten lisovanej polystiren a na dně kobereček.
Schánim rezervní kolo ale sám pořádně nevim jakou velikost. Nejradši bych asi tu úzkou dojezdovku, protože je lehčí...
Na autě mám origo VW kola 17'' s obutými zimními pneu. Na jaře na ně koupím letní pneu a tyhle 17''zimní ještě 1 zimu vydrží, pak na zimu koupim komplet 16 disky se zimákama a elektrony nechám jen na léto...
Takže nevim jakou velikost tu rezervu jestli 16'' ňákou dojezdovku nebo velký 17''kolo...

Co máte vy v Passatu za rezervy??? neprodá někdo? kde koupit?

Díky za rady

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jelko4 »

do 3C sa nedavala uzka dojazdovka... vacsinou tam byva 16" plechas s gumu 205/55, ja mam napriklad elektron 16", na zimu mam 17" a na leto 18" :D

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od MartyB5 »

No já tam mám celoročně 16" plechač s gumou 205/55,ale asi to dám pryč a půjde tam sada na zalepení při defektu

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jelko4 »

ta sada je podla mna trosku blbost, keby som nemal rezervu ale sadu uz dvakrat by som musel nechat odstavene auto...2x rozseknuta guma na boku

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od MartyB5 »

Jelko4 píše:ta sada je podla mna trosku blbost, keby som nemal rezervu ale sadu uz dvakrat by som musel nechat odstavene auto...2x rozseknuta guma na boku
To je fakt, za posledních pár let jsem rezervu nepotřeboval a zrovna kdybych dal jen sadu jako naschvál se toto může stát. :(

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od filip.01 »

já tam mám plecháč s gumou 215/55 r16, rozhodně bych to nedával pryč,nikdy nevíš co se stane... ale mam rok starou dodávku iveco (od nova) a už i tam serou lepicí sadu,takže mam docela bobky že někde zůstanu... zkus uživatele jirka. ten určitě něco mít bude :D

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od pasat »

Taky když jsme domů přivezli CC, tak jsem zjistil, že tam rezerva a ani nářadí na výměnu kola není. Tak jsem sehnal AL disk + pneu R17 (přesně dle TP) + hever a sadu nářadí = vše nové na Aukro za pár peněz = asi se to vyrábí někde v Rakovníku... Jen u heveru pozor na nosnost = jsou různé!

http://aukro.cz/prodam-original-hever-v ... 84662.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jelko4 »

inak ak by mal niekto original vw disk 1 kus 17" tak kupim, je mi jedno ci s gumou alebo bez

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od pasat »

http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=276" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jardis »

Já právě ve všech autech taky vždycky vozil rezervu a za 10 let ji nikdy nepotřeboval ale teď jí nemám a bojim se bez ní vyjet někam dál...A nevadí, když bych tada při defektu sundal 17'' 235/45 a místo toho nasadil 16'' 205/55 ? Ten rozdíl výšky pneu vyrovná rozdíl velikosti disku? a co šrouby, do ALU jsou taky jiný než do plechů...

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jelko4 »

nevadi to ,tiez som to tak mal. sroby pouzijes len na chvilu cize tiez pohoda

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Lukas.cc »

original šrouby jsou stejné jak na origo plechy tak i na origo alu
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jardis »

OK, a můžete mi ještě někdo napsat jak je tam ta rezerva uchycená? U G4 sem měl uprostřed závit a přez tu rezervu se šrouboval takovej dlouhej šroub a na konci ozubený plastový kolečko. Tady je jenom taková drážka. Asi se tam nasadí nějakej klín a na to se ta rezerva pak položí...
Jinak díky za rady... :o)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od Jelko4 »

ja ju tam mam len hodenu a no problem

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký rezervní kolo?

Příspěvek od milky22 »

Jardis píše:OK, a můžete mi ještě někdo napsat jak je tam ta rezerva uchycená? U G4 sem měl uprostřed závit a přez tu rezervu se šrouboval takovej dlouhej šroub a na konci ozubený plastový kolečko. Tady je jenom taková drážka. Asi se tam nasadí nějakej klín a na to se ta rezerva pak položí...
Jinak díky za rady... :o)

Potrebujes toto:
drziak rezervy.JPG
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“