zámek řidiče

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Dveřní jednotka je el.krabička do které jde hodně drátků a je součástí motorku stahování okna(foto). Ve vložce se může rozbít co už jsem ti psal-unašeč,ložisko,pružinka a ta tyčinka-podle fotek máš vše v pořádku.Pak by ještě mohla být špatná samotná vložka ,do které strkáš klíček-ten stříbrný váleček-to by ale ti nešlo klíčkem otáčet.Já si myslím,že vložku máš v pořádku,aspon podle toho co jsi psal.Tedy,že zastrčeným klíčkem jde ze zákl.polohy normálně otáčet doleva,doprava a současně se otáčí i ta tyčinka.Zkoušel jsi točit klíčkem a zároven přidržovat tu tyčinku,jestli třeba pod zátěží nestojí,neotáčí se.
Přílohy
kryt dveří kopie.jpg
Naposledy upravil(a) srotty dne 11.01.2014 09:54, celkem upraveno 1 x.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

ke kufru-ten nešel taky otevřit.otočit do leva,prava nic.zkoušely se dostat i do kufru.ted se otači o 360 stupnu.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

gars7 píše:ke kufru-ten nešel taky otevřit.otočit do leva,prava nic.zkoušely se dostat i do kufru.ted se otači o 360 stupnu.
Sundat vnitřní obložení kufru a podívat se ,co je tam rozbité.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: zámek řidiče

Příspěvek od gars7 »

ten zamek na kufru nefungoval už když jsem koupil auto.přes dalkovy i na klič central jede. mam problem,že zamknu na druhou polohu na dalkovem centralu(dioda blika).po par dnech samovolně začal alarm houkat,a jede v kuse pořad.baterie tam je 100Ah.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Možná špatný mikrospínač v některých dveřích,komfortka si myslý,že se otevřely a spustí alarm.Já bych nejdřív koukl do toho kufru,pak taky obhlídl kabeláž v gumové průchodce mezi 5.dveřmi a kastlí.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

srotty Děkuji pěkně a jestli se můžu zeptat,tak souvisí s tím nějak ovládání okna ? Protože stahování řidičova okna mi reaguje pouze na zamáčknutí tlačítka,čili okno sjede samo dole,ale pokud chci aby sem ho po kousku stahoval,tak musím najít polohu a trochu víc přitlačit,aby to sjelo dolů do polohy kterou chci. U spolujezdcova okna a ostatních to nedělá ( když ovládám od řidiče ). Kdyby to s tím mělo nějakou souvislost,tak je tím pádem chyba tam. A ten váleček do kterého se strká klíč to není,na to sem se ho ptal ;) A jestli ještě můžu,tak na kolik cca by vyšla ta dveřní jednotka ? Na internetu je toho víc a nevím jakou přesně,ale to už by mi poradil mechanik
Jak si ještě psal jestli jsem zkoušel točit klíčkem a přidržovat tu pacičku,tak ano,neudržel jsem :) Ještě když bych se zeptal,tak je možné že tehdá když odešel ten mikrospínač v zámku,tak jestli opravdu odešel ? Jestli byl třeba zámek a všechno kolem v pořádku a jenom neodešla ta dveřní jednotka ?
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Tlačítko na stahování okna je dvoupolohové-pohud lehce zmáčkneš ,tak jede dolů nebo nahoru jen po dobu ,co ho držíš.Když ho zmáčkneš nadoraz úplně, tak sjede,vyjede samo do krajní polohy.Myslím si,že máš asi v háji už to tlačítko.Zkusil bych ho rozdělat a vyčistit kontakty.Dveřních jednotek je více druhů,musíš se podívat jakou tam přesně máš ty a podle toho případně shánět.Já si ale stejně myslím,že je něco u zámku.Přece není možný ,aby na dálku to zamykalo,pomocí šroubováku to zamykalo,od spolujezdce to zamykalo,ale u samotného řidiče NE.Nezkoušel jsi jinou vložku?Co ten tvůj táta,nepučil by ti ji na 10 minut?Jen ji strčíš do svých dveří,zkusíš zamknout a vrátíš mu ji.Není co pokazit.

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Jo dobře,zkusím to vyčistit,ale nevím jestli to něčemu pomůže,ale tohle není podstatné,víc mě zajímá ten zámek a mechanismus. Ten ovladač myslím není třeba nějak kodovat že né ? že bych ho koupil potom,stojí to pár korun. Jinak otec je ted pryč,on se vrací až večer a máme pouze 1 garáž ve které mám auto já a on venku a večer bývá tma. Leda bych se mohl zeptat kámoše,on má taky G4,tak že bych mu dal vědět,zajel za ním a pak dal tady vědět ;)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Ten vypínač jen vyměníš kus za kus.S problémem zamykání to nemá nic společného.Zkus toho kámoše s golfem a přehod tu vložku.

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: zámek řidiče

Příspěvek od Sglunda »

zahada za zahadou...resim neco podobneho....dalka-k.o. auto pres dvere nezamknu ale tim vnitrnim cudlikem vedle stahovani oken zamknu cele auto....

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: zámek řidiče

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

srotty Jsem s kámošem domluvený na zítřejší odpoledne kdy se na to vrhneme a kdyby ani ten jeho na mém nefungoval,tak co myslíš že by to mohlo být ? Celý ten zámek asi jak tvrdíš.
Sglunda já kdybych věřil tomu že ta dálka neodejde,tak na to kašlu a případně tam hodím záslepku,ale dnešním elektrickým součástkám moc nevěřím,tak chci mít aspon pojistku v té mechanice ;) Dám vědět až to nějak vyřeším,jestli ti to třeba nějak pak pomůže ;)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
houkalek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 11.12.2007 10:33
Bydliště: KarloVWarský kraj

Re: zámek řidiče

Příspěvek od houkalek »

Zdravím všechny.Chtěl bych se zeptat jestli by mi pomohla opravná sada zámku v mém případě.Po vložení klíčku do zámku se klíček otačí v obouch směrech dokola.Nic se neotevře ani nezamkne.Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

houkalek píše:Zdravím všechny.Chtěl bych se zeptat jestli by mi pomohla opravná sada zámku v mém případě.Po vložení klíčku do zámku se klíček otačí v obouch směrech dokola.Nic se neotevře ani nezamkne.Děkuji za rady.
Budeš mít něco prasklé ve vložce zámku,takže jo,opravná sada ti pomůže.Chce to vložku vytáhnout ze dveří a podívat se ,co je tam špatné.

Uživatelský avatar
houkalek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 11.12.2007 10:33
Bydliště: KarloVWarský kraj

Re: zámek řidiče

Příspěvek od houkalek »


Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: zámek řidiče

Příspěvek od srotty »

Jo,to jsou díly ,které nejčastěji praskají.Rozeber to mrkni,jestli tam není rozbyté ještě něco víc.Všechny tyto díly sezeneš i u VW nebo ve škodovce za stejnou cenu.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“