Vrzání palubky!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od ffrufru »

ahoj ,mám dojem že mi něco drnčí pod krytem airbagu spolujezdce. jde ten dekl nějak opatrně bez poškození demontovat? a je vůbec pod ním něco co by mohlo drnčet??

Richie-Rich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.10.2007 11:20
Bydliště: Praha a Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Richie-Rich »

Každýmu někde neco vrže nebo drnčí,nej oprava jezesílení muziky 8)

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od H8me »

nebo jezdit v zime, to mas vsechno ztuhly a nic nedrnci :D
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Toxyz »

ffrufru píše:ahoj ,mám dojem že mi něco drnčí pod krytem airbagu spolujezdce. jde ten dekl nějak opatrně bez poškození demontovat? a je vůbec pod ním něco co by mohlo drnčet??
ten dekl je tam jen nacvaklej, stačí zabrat zezadu od skla nebo si JEMNĚ pomoci šroubovákem nebo něčím takovým

BTW: není to drnčení spíš kastlík? ten je taky "pod" :mrgreen:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Jezek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 16.06.2009 21:30

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Jezek1 »

valec1 píše:takze jsem to udelal po svem ten kdo to delal rekne a co. takze na ten chrom hajzl na ručce aby se neklepa 1. stahne se madlo rucky staci jen vzit a stahnout do predu
Obrázek
Není na stáhnutí toho madla ručky nějaká finta? Zkoušel jsem ho stáhnout dopředu dost velkou silou, ale ani se nehnulo. Madlo mám kožené stejné jako na obrázku.
Díky

Jinak s tím vrzáním interiéru je fakt hrůza :evil: Od doby co jsem golfa koupil, v něm vrže nebo rachotí čím dál víc věcí - něco se třepe v levém sloupku C, podobně něco ve sloupku B nahoře, horní deska palubky mlátí zhruba uprostřed nejspíš asi o rám, na kterém leží, vrže popelník ve středovém tunelu pod ovládáním klimy, pak takové menší vrzání výdechu u čelního skla uprostřed
a kulatého výdechu vpravo.
Nejvíc mě ale sere ten zadní sloupek C a bouchání té palubky, to dělá největší rambajz. Akorát teda rozdělávat celou palubku se mi teda moc nechce.

Podařilo se mi ale jakš takš odstranit vrzání kastlíku mezi držákem na nápoje (nahoře) a rádiem (dole). Vytáhl jsem ho ven a na spodní stranu kastlíku jsem nalepil proužky takového tužšího pěnového molitanu - tím se vymezila vůle mezi kastlíkem a rádiem. Na horní straně kastlíku u držáku napojů vrzal takový malý výstupek, který zapadá do výřezu v držáku nápojů. Mezi ně jsem dal úzký proužek toho molitanu a prakticky už to skoro vůbec nevrže.
Golf IV 1,6 16V AZD

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od vtuni »

finta tam je viz :arrow:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... C3%A1padka" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

V létě jsem kupoval auto a taky jsem měl klid ale ted jak je zima,tak se ozývají 2 místa,ale nejsem si jistý které to je :D Když jedu po pěkné cestě tak nic,ale jak přejedu hrbol tak to místo zadrnčí. Zjistil jsem že to je plato,které poskakuje po tych bočních platových pojezdech nebo né že poskakuje,ale když na ně trochu zatlačím tak to vrže až to pěkné není,takže si vůbec nevím rady.Leda počkat na léto co to udělá ;)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
ReadyHead
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1498
Registrován: 29.06.2011 22:34
Bydliště: Někde v Zlínském kraji :)

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od ReadyHead »

při otevírání kastlíku mi to strašně vrzalo tak jsem ho vyndal a zezadu jak je ozubení toho zavíraní tak to stačí promazat a je klid.. když to dělají plasty mezi dekorem tak dřív tam byli gumičky které časem vypadli takže dat tam zpět další gumičky a je klid... za řidičem mi vrzalo dekl (plato) od kufru nebo jak se tomu říká...

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

ReadyHead Mě dříve povrzávala přihrádka u spolujezdce,tak jak většině lidí zde,ale dělal jsem si dekor středového panelu,takže tím jak jsem to rozebral a při složení víc utáhly šrouby,tak je ticho. Vzadu to jako takto nevrže a ani u toho plata to není tak intenzivní,ale jakmile projedu více hrbolů, tak už to vydává zvuky. Díval jsem se jak by se to dalo po stranách rozebrat,ale nevím kde přesně je co nacvaklé,tak jestli by mi někdo poradil byl bych rád :) Je to pár měsíců co jsem dělal zadní silembloky a od té doby to začalo,tak jestli si to třeba časem nesedne.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od vtuni »

KUBAMIKLAS píše: Díval jsem se jak by se to dalo po stranách rozebrat,ale nevím kde přesně je co nacvaklé,tak jestli by mi někdo poradil byl bych rád :)
co máš konkrétně na mysli..??
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sefxr
Člen klubu
Příspěvky: 51
Registrován: 06.04.2010 20:06

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od sefxr »

Ahoj, měl bych také dotaz ohledně vrzání, drnčení....Na jakýkoliv kvalt mi začíná při 1600 otáčkách a končí 1700-1800 něco příšerně drnčet za budíkama. Alespoň si tedy myslím, že to jde někde z levé části palubky nebo za budíkama. Na volnoběh při zmíněných otáčkách to nedělá. Zdá se to být jako plastový zvuk....už nepomáhá ani rádio nahlas :-D ....prosím poraďte.. :-)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od vtuni »

vytáhnout budíky a kouknout se co tam může drnčet..??
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sefxr
Člen klubu
Příspěvky: 51
Registrován: 06.04.2010 20:06

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od sefxr »

vtuni píše:vytáhnout budíky a kouknout se co tam může drnčet..??
Díky za radu...zapomněl jsem to napsat... budíky už jsem venku měl, není tam snad nic, co by mohlo tohle dělat... :-(

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od martin.marek »

pomohlo WD40 tak jak říká bobush

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

vtuni píše:
KUBAMIKLAS píše: Díval jsem se jak by se to dalo po stranách rozebrat,ale nevím kde přesně je co nacvaklé,tak jestli by mi někdo poradil byl bych rád :)
co máš konkrétně na mysli..??


vtuni Když si představíš kufr hatche,tak po stranách jsou také výplně ( na jedné straně je úložný prostor pro lékárničku a různé další věci + mělo by být i uložení tlumičů a navíjení pásů ) a ty výplně mají na každém boku jak kdyby také úchyty do kterých zasadíš plato které na nich leží a právě na tom mi to celé drnčí. Když jsem se tak díval tak to jide rozebrat u zámku ( když kufr zavřeš ) a vede to až k oběma světlům kde je to taktéž zacvaklé a nedokážu přijít na to,jakým směrem mám zabrat,abych ten plast neutrhl.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“