STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od M@rty74 »

Tak tak Marku - pravdu máš - proto přesunuto.
lada 123 :
Ahoj nový Sharanisto, Alhambristo či Galaxysto,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci se pochlub svým mazlíkem na fotkách.

:arrow: Pokud by jsi měl problém nebo si s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail obrať na mě, nebo na další moderátory této sekce

Zdraví Tě M@rty74 moderátor.

P.S. - doplň si do profilu alespoň přibližné bydliště a do podpisu informace o Tvém autě ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od armanny »

Půjde na vagu nastavit funkce pokud mám zaplé stěrače tak při zařazení zpátečky se automaticky setře i zadní sklo?
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od dolcett »

Protože bylo včera krásně, dal jsem se do elektriky, komplet zadek odstrojil a ejhle: nahoře v průchodce 5.dveří tři kabely zlomené - zaletováno, dole u heveru kabely mrtvé - opraveno. Ale ke stěrači.
Zadní stěrač nefungoval dva roky a minulý týden asi díky těm kabelům při dálkovém zamykání se pohnul zadní stěrač! Po opravě kabelů jsem ale zjistil, že DO zásuvky v 5.dveřích jde jen cca 8V (má jít asi 12), ALE na druhé straně zásuvky směrem k motorku není po zapojení proud žádný. Už těch 8V mi je divných, a jdou tam 3 kabely (dojezd???).
Poraďte není na to nějaké relátko někde vpředu?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od matko001 »

Neviete niekto ako narvat hadicku na zadnom stieraci do toho kolienka, co ide do motorceka? Kolienko sa mi zlomilo, uz mam aj nove, ale do tej hadicky ho neviem ani za nic narvat, uz som to aj teplovzdusnou pistolou skusal, ale stale bez uspechu.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od ajo »

skus ju uvarit vo vode
Obrázek

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od matko001 »

Ona ma ma jednu blbu vlastnost - je namontovana v aute a nechcem ju prilis odmontovavat, lebo potom tie spojky poriadne nedrzia.

Ale prist s poharom vody k autu by som mohol, to je pravda.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od M@rty74 »

BTW: jaký je rozdíl mezi nahřátím horkovzdušnou pistolí s teplotou x stovek stupňů a ponořením do horké vody ??
Chápu, že "uvařením" ve stále vroucí vodě po dobu několika minut se může struktura materiálu upravit a nespálí se, ale pokud si přineseš k autu jen vařící vodu tak moc rozdíl mezi tím a tou horkovzduškou nevidím. Ale třeba se mýlím...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od michall »

Kdo maže, ten jede, takže bych tomu zkusil pomoci "jedovatou slinou", příp. nějakým neagresivním mazadlem (v malém množství vedou třeba sexshopy, ve velkém http://www.fibre.cz/naradi-a-pomucky/na ... anicek-1l/" onclick="window.open(this.href);return false; )
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od matko001 »

Skusil som nahrievat, skusil som pohar, skusil som v ramci zufalstva malu led lampu :-)

Vzdavam sa - budem to riesit uple inac. Tu nechutnu umelohmotnu hadicku vyhodim az po spojku v stlpiku a nahradim normalnou gumenou z inej znacky aut a stiahnem elektrikarskou paskou ako poistenie.

Namazanie je fajn, ale otvor je v tomto pripade az neuveritelne maly.

Edit: k tej pistoli - mam taku s digitalnym nastavenim teploty, ktora je super na lepenie folii a podobne. Ale v tomto pripade som to nastavit poriadne nevedel
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od M@rty74 »

A co použít např. šídlo nebo jinou věc ve tvaru kužele? Špičku dovnitř dostaneš a pak ohřívat hadičku a krouživým pohybem zvětšovat průměr a nasouvat na kužel víc a víc???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od matko001 »

Skusal som, a dalo sa to do nejakeho momentu a dalej to uz neslo. Poobode skocim do autodielov a kupim normalnu hadicku - mozem sa na toto vykaslat
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od M@rty74 »

Taky řešení :rofl:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od matko001 »

Nova hadicka stala 8€ za 5m. Som sa na to mohol rovno vykaslat a hned ju kupit. Uz zase ostrekujem ako mam.

BTW: ked som povedal v autodieloch co chcem, hned a presne vedeli preco na tu VW hadicku nadavam - vraj niesom prvy.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

rizzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.05.2008 17:20

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od rizzo »

Tak jsem taky dostíral.Prasklá průchodka do pátých dveří zlámané kabely.Nová průchodka ,nové kabely ale stěrač nejde.Na konektoru stěrače místo 12V pouze 6v.Černozelený je vpořádku až k centrální
jednotce .žlutočerný jsem nenašel kde končí ,měl by být pro doběh stěrače.Mám podezření že se stalo něco s tou jednotkoy jelikož aani z ní nejde napětí pro stěrač na spínaný černozelený vodič.Vadnou pojistku jsem nenašel. sharan 1 98 AFN 81kW.Bez schematu jsem v p.....i.Jinak budu muset rozloupnout tu jednotku.Poraďte prosím .

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od M@rty74 »

Jestli potřebuješ schéma napiš sz Michallovi.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“