Svist vzduchu u řidičova okna

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od Bofors »

blbost, prostě klasická reklamace.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od jirkaa64 »

Některý závady jsem tipoval na výrobní závod v Zwikau, ale třeba to otevírání víčka nádrže, tam by mohl být problém v té plastové tyčce, která se při vysouvání ještě otáčí a i když mě to zatím funguje, tak to vydává vrzavé zvuky. Já mám teď auto víc černý než bílý a myslím, že se tam dostal nějaký písek. Dal jsem na to trochu vazelíny a védéčka a zdá se to lepší. Už se mě po tomhle stýskalo, naposledy jsem mazal štauferku u vodní pumpy na stotřicítce.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od Sochy007 »

když byl první mráz,tak se mi skurvilo otvirani víčka..tak ted radeji davam vždy plnou... :offtopic: :drinks:
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od Bofors »

já už asi 5 let nedal jinou než plnou.
VW Golf VII 1,4 TSI

MartinK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 22.05.2008 12:03
Bydliště: Trutnov

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od MartinK »

concorde píše:no tak od 140 km/hod a hlavně mi to dělá jen řidičova strana, spolujezdec má relativní klid...
sklopením zrcátka se to moc nezměnilo....

co se týče víčka od nádrže - souhlas, dělá mi to samé, ale místo nehtu používám drobné zatlačení na přední část víčka a ono se to zvedne a pak to jde už odklopit.

no koukám, že tu sedmičku pěkně odflákli. Vždycky jsem si říkal, že ta auta půlroku až rok jezdí aspoň ve 20 exemplářích po světě, najedou tisíce kilometrů než to pustí do seriovky a pak jim z toho padají takové zmetky.

A to jsem fanda do VW, je to můj asi šestý Golf, ale je jednoznačně nejhorší..... :blush:
Měl jsem, dvojkového 1,6 (byl jsem chudý :-), pětkového 1,6 a pak R32, šestkového 1,4 TSI 2x, a nyní sedmičku 1,4 TSI

Tak jsem to dneska skoušel,jel jsem něco přes 140 a žadnej extra zvuk od okýnka nešel,prostě jen celkově aerodynamickej hluk.nic co by mě rušilo nebo bych u toho nevydržel.

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od efreeti »

Ten aerodynamicky hluk nekde z prostoru okna ridice mam taky...jak bylo auto nove, tak sem furt zkousel jestli mam zavrene okno nadoraz...ted uz to neresim...neni to zas tak obtezujici, ale zaroven myslim, ze to uplne normalni neni. Jine novejsi auta, kteryma sem v posledni dobe jel mi pripadaji subjektivne mnohem tissi co se tyka aerodynamickeho hluku.
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

Flekmatik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 28.08.2013 19:42

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od Flekmatik »

aerodynamicky hluk by me celkem mrzel, byl to jeden z duvodu proc se mi zprotivila astra

muzete sem psat kdy bylo vase auto vyrobene? jestli na tom vw nezapracoval a v novejsich autech uz tento problem neni (melo by to znamenat i to ze uz existuje oprava)
VW Golf VII 2.0 TDI Highline
Rest in peace: Škoda Octavia 2 2.0 TDI
Burn in hell: Renault Clio 1.5 dCi
We will not forget: Škoda 105 S

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od hcrevize »

Za celou dobu co auto mám sem ten zvuk od zrcátka pozoroval jednou od té doby nic, patrně taky závisí na směru a rychlosti protivětru. Dnes sem to zkoumal a běžný aerodynamický šum...........
GVII 1,4TSI 90kW Higline

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Zkuste si zahýbat zrcátkem, ale pomocí ovladače, ne celým korpusem.

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od x-t.y.n.a »

tak včera auto předáno do servisu s tím, že mi sviští zvuk u zrcátka a nejde otevřít nádrž. Dnes auto předáno opravené s tím, že opraveno svištění vzduchu (bylo to skříplou těsnící gumou) prý by vše mělo být OK - uvidím, zatím jsem neměla možnost odzkoušet. A na víčko nádrže VW vydal nějaké technické zprávy, že bude problém u prvních kusů Golfíků, tudíž technici už věděli, co s tím a jen odbrousili nějaký plast a vše zase funguje :drinks: . Jako bonus mi auto umyli a vytepovali interiér :wink: , takže spokojenost. Tak kdo máte problémy zajeďte si tam s tím, jde jen o to mít čas a náladu to tam odvézt.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od concorde »

jdu hledat skříplou gumu :-)

těsnící gumy u dveří a na karoserii byly první, co jsem prohlížel a kontroloval a nic nenašel. Tak jsem zvědavý, jestli Ti to pomohlo....
včera jsem na zamrzlém autě otevíral víčko nádrže u pumpy a musel si dojít pro nožík, abych víčko odklopil, to byl děs :negative:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

nomerad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 14.12.2013 21:53

Re: Svist vzduchu u ridicova okenka

Příspěvek od nomerad »

Je možné, že nějaký zaměstnanec montáže VW má špatný grif při "nacvakávání" těsnící gumy, proto se to některým autům kříží a skřípe...
Golf VII 1.2 TSI 63kW

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“