1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
KUDO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2011 18:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od KUDO »

[/attachment]
KUDO píše:Zdravím, objevil se mi podobný problém - auto cuká. Volnoběh v pořádku, ale od 2000 ot. cuká po 3500 ot. se to zlepší 4000 ot. a víc OK. dnes jsem tomu poprvé věnoval nějaký čas a vyměnil okousané kabely od svíček (hladová kuna) za nové. problém trvá, ale co mě překvapilo je, že přeskakují drobné jiskry mezi hlavou a fajfkama na všech válcích. Svíčky jsou měněny cca před půl rokem. Co to způsobuje?
Problém na mém G IV. vyřešen, cukání auta způsoboval diferenciál převodovky DLP. Utržené tři nýty a dva natažené. Vykloněné kolo dřelo o stěnu skříně, štěstí, že hlavy nýtů nezpůsobily větší škody. Nýty nahrazeny za šrouby, nechal jsem vytočit z imbus šroubů pevnosti 8.8. Pro jistotu jsem ještě zalepil průmyslovým lepidlem Aldurit jak šrouby tak i styčné plochy kola a diferenciálu.
Jiskření na fajfkách způsobily svíčky Bosch po půl roce K.O. nahrazeno NGK.
Šroub
Šroub
Naposledy upravil(a) KUDO dne 23.01.2014 14:48, celkem upraveno 1 x.

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Ako si na to prišiel a koľko ťa vyšla oprava?

KUDO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.03.2011 18:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od KUDO »

rado7040 píše:Ako si na to prišiel a koľko ťa vyšla oprava?
Přišel jsem na to tím, že jsem povolil kontrolní šroub hladiny oleje a prstem nabral vzorek oleje, třpytily se v něm hliníkové piliny.
Šrouby my vytočil kamarád, matice M8x1,5 jsem našel v dílně, kupoval jsem jedno ložisko na pastorek diferenciálu 700kč a gufera 3ks cca za 450kč, 2L oleje 75W90-630kč. Tmel, lepidlo a nějaké to čistidlo jsem taky našel dílně. Práce - svépomocí, tu nepočítám.

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Tak to musím tiež vyskúšať, pretože mi to tiež cuká pri určitej rýchlosti. Otáčky mám v pohode, všetko ide ako má, nevypisuje ani žiadnu poruchu, ale pri zrýchľovaní tak do 50km za hodinu to dosť trasie, ako keby sa nevedelo rozhodnúť či pridať, alebo ubrať. Pri vyššej rýchlosti to už ide dobre. Jazdím prevažne krátke trate so studeným motorom a to cukanie som do teraz pripisoval práve studenému motoru. Ten olej sa chystám pozrieť už dlhší čas tak sa k tomu musím už konečne odhodlať.

DOBESEK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.08.2008 16:51
Bydliště: UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od DOBESEK »

Odpoj cidlo na servu a skus to projet vse bude ok ja tak jezdi uz dva roky.mel sem ten samy problem

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Myslíš, že to cukanie môže spôsobovať to čidlo? Určite to vyskúšam, veď to je to najmenej, vďaka za radu.

Dada123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 29.12.2009 18:56
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Dada123 »

Zdravím,taky se mi občas dusí AKL a chystám se na přetěsnění sání,při výměně těsnění pod víkem ventilů jsem sání musel rozpůlit a slyšel jsem,že je lepší vyměnit ty těsnící kroužky(obr.26).Blbý je,že minulý rok stály kroužky 95kč jeden,nyní stojí jeden 235kč... Sháněl jsem origo Vw.Neumí je někdo sehnat levněji nebo jinde než origo?
Vw Lupo
Vw Golf 3 LPG

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

ty těsnici okroužky budeš muset asi obědnat ve vw ale dej poptavku třeba je někdo umi levněji

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Tak som odpojil ten snímač tlaku oleja v serve a auto cukalo podstatne menej, jazdil som tak 4 dni, potom som ho zapojil naspať a necuká. Pre istotu som to napojil na VAG a tu prekvapenie. 2 poruchy, škrtiaca klapka, preveďte základné nastavenie a lambda sonda ohrev. Včera som to vynuloval trochu sa prešiel sa zatiaľ bez poruchy, ale auto zasa cuká. Skúsim ešte to základné nastavenie a uvidím čo to urobí. Ešte som zabudol povedať, že som sa trochu hral s plynovým lankom, malo veľkú volu tak som ho trochu pritiahol, nemôže to mať vplyv na tu škrtiacu klapku?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

lanko od plynoveh pedalu by nemělo mit vliv na klapku každopadně ji nastav do zakladniho nastaveni

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Hej hneď ako sa k tomu dostanem tak urobím to základné nastavenie a dúfam, že to bude OK. Ešte sa chcem opýtať, má tu niekto skúsenosti s diagnostikou cez climatronic? Teraz keď som mal v pamati 2 závady mi climatronic udával 444 teda žiadna závada. Vyvolal som to súčasným stlačením vnútorný obeh a ECON, alebo sa to má robiť nejak inak? Nechápem tomu prečo píše, že žiadna závada, keď v pamati sú určite 2 závady, lambda 00635 a škrtiaca klapka už neviem aký to bol kod. Skúšal som to ešte pred tým ako som ich cez VAG vymazal.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

jak budedeš nastavovat klapku tak ji nastav podle navodu nejprve vyčistiti pak vymazat adaptačni hodnoty a pak teprve nastavit do zakladniho nastaveni

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od srotty »

rado7040 píše:Hej hneď ako sa k tomu dostanem tak urobím to základné nastavenie a dúfam, že to bude OK. Ešte sa chcem opýtať, má tu niekto skúsenosti s diagnostikou cez climatronic? Teraz keď som mal v pamati 2 závady mi climatronic udával 444 teda žiadna závada. Vyvolal som to súčasným stlačením vnútorný obeh a ECON, alebo sa to má robiť nejak inak? Nechápem tomu prečo píše, že žiadna závada, keď v pamati sú určite 2 závady, lambda 00635 a škrtiaca klapka už neviem aký to bol kod. Skúšal som to ešte pred tým ako som ich cez VAG vymazal.
Climatronic ti ukáže jen své chyby,tedy chyby na klimatizaci.Takže nemůže ukázat ,že máš špatnou lambdu nebo cokoliv na motoru či jende na autě. :D

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Tak problém vyriešený. Nevedel som si s tým dať rady pretože mi stále vyhadzovalo lambdu, ale striedavo raz ohrev a raz prekročenie hornej úrovne. Vždy som zmazal závadu a do 5 sekúnd mi tam naskočila nejaká iná. Zaujímavé, že tú škrtiacu mi už nevyhadzovalo. Dal som auto kamarátovy /ináč najlepší mechanik v okolí/ a ten zistil problém. Chybní konektor na lambde, vymenil ho za druhý + druhá závada prisávanie falošného vzduchu cez tú nádobku z aktívnym uhlím, bolo rozpadnuté to tesnenie dole. Auto ide konečne ako má.

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Po dlhšom čase som auto opeť napojil na pc a prekvapenie, kod chyby 516, auto na voľnobeh vynecháva, takže predsa len niečo so škrtiacou klapkou? Dá sa s tým niečo robiť, alebo len výmena?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“