Výměna čoček světel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Výměna čoček světel

Příspěvek od zip-mdproduction »

Zdravím Vás klubáci, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli náhodou někdo nemáte zkušenost, případně nevíte kde by se dali sehnat nové čočky do světel mého 3c . Ať dělám co dělám, stále v noci jezdím jak na parkovačky. Instaloval jsem hid sadu a o něco lepší, ale stále nic nevidím. To přeci není možné ne? Měl jsem B5 se stejnou přestavbovou sadou, angel světla a viditelnost k neporovnání. Světla mám seřízené, plexi je krásně čiré, ale všiml jsem si, že původní majitel tam měl 100w žárovky !!! mohl nějak vnitřně teplem zakalit čočku a ta teď nepropouští dost světla? To je poslední co mi napadá, protože jinak už nevím. pokud bych tam vrátil obyčejné žárovky, tak je to sebevražda :)

Prosím poraďte už nevím. Mám comfortline světlomety bez natáčení.

Díky Zdeněk

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od ricom »

zip-mdproduction píše:Zdravím Vás klubáci, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli náhodou někdo nemáte zkušenost, případně nevíte kde by se dali sehnat nové čočky do světel mého 3c . Ať dělám co dělám, stále v noci jezdím jak na parkovačky. Instaloval jsem hid sadu a o něco lepší, ale stále nic nevidím. To přeci není možné ne? Měl jsem B5 se stejnou přestavbovou sadou, angel světla a viditelnost k neporovnání. Světla mám seřízené, plexi je krásně čiré, ale všiml jsem si, že původní majitel tam měl 100w žárovky !!! mohl nějak vnitřně teplem zakalit čočku a ta teď nepropouští dost světla? To je poslední co mi napadá, protože jinak už nevím. pokud bych tam vrátil obyčejné žárovky, tak je to sebevražda :)

Prosím poraďte už nevím. Mám comfortline světlomety bez natáčení.

Díky Zdeněk
na Hidky se vyprdni.. sežeň xenony světla a budeš mít klid.. Čočky ti to obávám se nevyřeší... co zkusit silnější žárovky.. včera to tu kluci zrovna v nějaký sekci řešili.. něco s lepší svítivostí..

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od capo »

Asi tak jak píše Ricom.
Plus máš samozřejmě ještě možnost stávající světlo rozebrat a vyčistit - předpokládám že pokud je konstrukčně podobné jako xenon, tak vyndat čočku nepůjde nedestruktuvně a nezbude než ji vyčistit tím otvorem pro žárovku....
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od KJirka »

jak bys chtěl tu čočku vyndavat. To jsou věci na jedno použití a nepočítá se s nějakou rozborkou a výměnou dílů. To si fakt kup xenony nebo tam nacpi ty silnější žárovky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od zip-mdproduction »

KJirka píše:jak bys chtěl tu čočku vyndavat. To jsou věci na jedno použití a nepočítá se s nějakou rozborkou a výměnou dílů. To si fakt kup xenony nebo tam nacpi ty silnější žárovky.
Tak xenonové výbojky tam mám a jak píšu je to o ničem. :( a dávat 8 tis za nové nějak teď nemůžu

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od Lukas.cc »

zip-mdproduction píše:
KJirka píše:jak bys chtěl tu čočku vyndavat. To jsou věci na jedno použití a nepočítá se s nějakou rozborkou a výměnou dílů. To si fakt kup xenony nebo tam nacpi ty silnější žárovky.
Tak xenonové výbojky tam mám a jak píšu je to o ničem. :( a dávat 8 tis za nové nějak teď nemůžu
kde máš xenonové výbojky?
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od zip-mdproduction »

kde máš xenonové výbojky?[/quote]

v mých světlech, nevím, kde bych je měl jinde mít :)

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od Lukas.cc »

Nějak tě nechápu, v prvním příspěvku píšeš o žárovkách, pak o výbojkách.
Ty máš exenonové světlomety?
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
Ondra4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 22.04.2010 17:03
Bydliště: Plzeň-Klatovy

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od Ondra4x4 »

Nebylo by lepší i levnější koupit nová světla?
Passat 3AA variant 2.0TDI DSG CFFB
Passat 3C 1.9TDI BXE

Uživatelský avatar
S7rny
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 02.09.2008 13:42
Bydliště: Žatec

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od S7rny »

Lukas.cc píše:Nějak tě nechápu, v prvním příspěvku píšeš o žárovkách, pak o výbojkách.
Ty máš exenonové světlomety?

Psal že má obyč. světlomety osazené HIDkama ... tím myslel ty "výbojky" ... Obávám se že pokud byly v čočce nestandartní silnější žárovky,mohlo je to poškodit ... :?
současnost: VW PASSAT B8 2.0TDI 110kW :-)
minulost: VW PASSAT 3C 2.0TDI CR :-(
minulost: VW GOLF V 1.9TDI PD :-(

Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od zip-mdproduction »

S7rny píše:
Lukas.cc píše:Nějak tě nechápu, v prvním příspěvku píšeš o žárovkách, pak o výbojkách.
Ty máš exenonové světlomety?

Psal že má obyč. světlomety osazené HIDkama ... tím myslel ty "výbojky" ... Obávám se že pokud byly v čočce nestandartní silnější žárovky,mohlo je to poškodit ... :?
Přesně tak, a mám i stejné podezření právě a proto se zde ptám, jestli někdo neřešil podobný problém. Nová světla jsou celkem raketa ,atak jsem myslel, že bych vyměnil třeba jen ty čočky, které údajně měnit nejdou, tak nevím.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od ricom »

S7rny píše:
Lukas.cc píše:Nějak tě nechápu, v prvním příspěvku píšeš o žárovkách, pak o výbojkách.
Ty máš exenonové světlomety?

Psal že má obyč. světlomety osazené HIDkama ... tím myslel ty "výbojky" ... Obávám se že pokud byly v čočce nestandartní silnější žárovky,mohlo je to poškodit ... :?
to že má obyč. světlomety osazené HIDkama neznamená ale že má výbojky !!! má prostě náhradu xenonů, která s xenonem má společnýho tak max. startování výbojky..

čočka asi +- bude stejná jako u orig. xenonových světel možná trochu jinak pořešená na svit to netuším.. tak či tak ji bude mít zevnitř zasranou jako to máme téměř všici, bo tyhle čočky na to trpí..
lze to vyčistit nějakým hadříkem na něčem, osobně jsem nedělal ale pár lidí znám co udělali a svítí lépe..

proč by nemohl dát obyč. žárovky nějaké Osramy s vyšší svítivostí.. samozřejmě homologované.. může a je to doopravdy dost znát..

Couloo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 17.11.2013 17:03

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od Couloo »

Cocku menit proc ??? Je to jen kus skla ktera zustane sklenena a max se da zezadu kusem napr. svedske uterky pripevnene na sroubovaku vytrit. V kazdem pripade, pokud predchozi majitel mel 100W zarovky, tak si myslim, ze temer na 100% budes mit tim teplem opalenou odrazovou plochu paraboly. Ta parabola se da pochromovat ale nevim jestli se da u Passata vytahnout. Passata mam chvili ale delsi dobu jsem byl blazen do BMW a tam to byl casty problem xenonu a i kdyz byly svetla taky nerozebiratelne, tak s trochou citu a trpelivosti, pomalem nahrivani sli rozlepit, vytahnout cocku i s parabolou a nechat nove pochromovat. To jsem se pak nestacil v noci divit, co je to za rozdil. Ve tvem pripade, nez nejakou HID sadu, bych zvolil kvalitni zarovky napr. Osram,Phillips a ty si myslim budou porad lepe svitit nez HID XENON. Pokud je vsak ta parabola vazne v hajzlu, tak ti nepomuze ani svecena voda.

Uživatelský avatar
zip-mdproduction
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 10.03.2008 17:56
Bydliště: Senomaty, okres Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od zip-mdproduction »

Díky za rady, pokusím se tou švédskou utěrkou vyčistit ty čočky z otvoru pro žárovku a uvidím...tedy snad :) Jinak mě čekají nová světla, jelikož jak jsem psal, 100w žárovky tam již byly a viděl jsem prdlajs...

Uživatelský avatar
robinnemecek5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 02.06.2011 21:45

Re: Výměna čoček světel

Příspěvek od robinnemecek5 »

Zkus to vycistit a uvidis,ze zadu se dostanes v poho,,ze predu je to horsi,to sem delal pres otvor na dalkovy asi dve hodiny dratkem a kusem hadru
Volkswagen Passat B8, 2.0 TDI 140kw, Highline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“