Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Drába »

Zdravím pánové,
pořídil jsem pro rodinu pašíka a zajímají mě vaše zkušenosti. Najeto cca 165000 r.v. 2005. Má spojku KO, přítlačák na 4 kousky, ložisko na spojce v poho, dvouhmota taky OK. Samo jde celej set. Má cenu měnit gufero na klice, když už je špajska dole? Co vše byste vyměnily abych to nemusel za 50kkm rozebírat znovu? Další věc je, že mi sáknou ventilová víka, je to zatím jen majinkatý, ale přetěsním to. Zároveň se budou dělat i rozvody. Má cenu dělat gufera na ventilech, nebo v klidu dají ještě jedny rozvody? To samé gufera na vačkách a nějaký ty deklíky vzadu.
Dále jsem se dočetl, o redukcích na lambády, Jelikož půjde hnedle do plynu, mám je tam dát preventivně hned?
A co byste mi doporučili povyměňovat, když už je auto takhle rozebrané?
Tak a teď jsem na vás zvědav jak se shodnete :-)

civn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 15.11.2007 17:16

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od civn »

Drába píše:Zdravím pánové,
pořídil jsem pro rodinu pašíka a zajímají mě vaše zkušenosti. Najeto cca 165000 r.v. 2005. Má spojku KO, přítlačák na 4 kousky, ložisko na spojce v poho, dvouhmota taky OK. Samo jde celej set. Má cenu měnit gufero na klice, když už je špajska dole? Co vše byste vyměnily abych to nemusel za 50kkm rozebírat znovu? Další věc je, že mi sáknou ventilová víka, je to zatím jen majinkatý, ale přetěsním to. Zároveň se budou dělat i rozvody. Má cenu dělat gufera na ventilech, nebo v klidu dají ještě jedny rozvody? To samé gufera na vačkách a nějaký ty deklíky vzadu.
Dále jsem se dočetl, o redukcích na lambády, Jelikož půjde hnedle do plynu, mám je tam dát preventivně hned?
A co byste mi doporučili povyměňovat, když už je auto takhle rozebrané?
Tak a teď jsem na vás zvědav jak se shodnete :-)
Především se tě zeptám, co tě vedlo k nákupu takhle dobitého auta. Cena? To, co do toho finančně narveš , jsi si mohl přidat na zachovalejší kus, který tebou popisované neduhy nenese. Neber to ve zlém.

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Drába »

NO, cena celkem dobrá, spojku není takový problém vyměnit a čeká každého z nás, Rozvody to samé, radši to udělám hned a mám pokoj. Sáknutí ventilových vík mi přijde jako docela častá závada. Zas taková tragédie to není. A co může být na cca 10 let starém autě zachovalejší? Karoserie není nijak moc dobitá a to je pro mě základ, vše ostatní se dá hezky dát do cajku. Každý auto potřebuje servis A když si na autě něco uděláš, víš že se na to dá spolehnout a ne jezdit a čekat kdy se to vys... Nemám s tímto motorem žádnou vlastní zkušenost a kupa lidí tady už něco řešila, tak snad napíše: " já dělal gufera v tolika km" atd. Tak asi tak

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od mastibruch »

No být tebou tak přetěsním ty víka, dám gufera vaček a uvidíš jestli ti to bude žrát olej. Pokud jo tak asi jedině t guvera ventilů ale dělat to takhle preventivně tak na to bych se vyprdnul....
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Francinek »

Osobne bych to nehrotil, mam stejnej aparat patym rokem a je to poctivy zelezo. Jen nechapu lpg, to mi prijde jako nerozum, ale to je tim ze obecne lpg nemam moc v lasce. Vika pretesnit a uvidi se, mam na tom najeto 328 tisic, z toho cca 100 je mych a a ze to zere 0,5 litru oleje na 1000 povazuju za naprosto prijatelny.
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od mastibruch »

LPG a nerozum? Asi nevíš o čem mluvíš.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Drába »

Říkalo mi už víc lidí, že na ventily zatím kašlat.
tak se na to vykašlu.
s tím lpg, je to bohužel nutnost. Dřív jsem to taky nesnášel, ale projet měsíčně 5000 nebo 3000 je docela znát.
vím že už to tu bylo milionkrát, ale kolik oleje a jakej do převodovky a do zadního difera?

Francinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2010 19:24

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Francinek »

mastibruch píše:LPG a nerozum? Asi nevíš o čem mluvíš.
Ale jo, bracha ma oktavku sporakovou :D Proste to neni nic pro mne, protoze to znam zive. Jasne, ekonomicky hledisko chapu, ale jinak nebrat. Muj nazor, nic vic.
Škoda 120 GLS
Moskvič 412
Mitsubishi Galant 2,5 AWD
Mazda 626
Opel Omega Caravan
VW Passat 2,8 142kW 4motion 2002

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od xerxes »

TO Drába pokud teda měniš komplet spojku včetně ložiska tak neni co by se tam posralo pokud teda nepřesakuje olej od skřině motoru nebo převodovky tak by to mělo byt good ještě kukni na spojkovy valeček

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od Drába »

Jo jo, spojka vyměněna včetně gufera pod sertvákem i v převodovce, spojkovej váleček je OK, jen jsme urval šroub, tak se musel dostat zbytek ven z převodovky. Rozvody hotový včetně gufer, jen jsem teď zjistil, že mi nejvíce chcá olej pod napínákem řetězu, ale dostal jsem těsnění ven bez demontáže vaček, tak to snad dostanu i zpět.
Těsnění pod víka dáváte na sucho nebo něčím máznete?

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od mastibruch »

Těsnění určitě nasucho přejet všechny dosedací plochy žiletkou a do rohů vždy na obě strany těsnění teňounká vrstva silikonu viz 3 videa.

VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od xerxes »

jen mi neleze do hlavy proč tak rado zateka z pod těch vik :roll:
Naposledy upravil(a) xerxes dne 31.01.2014 19:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od mastibruch »

:?: Asi špatný materiál na těsnění těžko říct tak z hlavy. :fool:
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od xerxes »

blbost kde jake auta to maji na životnost auta a sucho

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel 2,8- co vše zkontrolovat, vyměnit?

Příspěvek od cernohousmartin »

Podle me za to muze konstrukce motoru do V. Pred trema lety jsem to pretesnoval a ted se me zda ze uz zas trosku sakne,zatim to ale neni moc poznat,na svody to netece a i spotreba oleje je v norme( cca litr na 7tis.km).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“