nove brzdy a nebrzdi

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

zdravim,na aute mam komplet nove brzdy a auto mi nebrzdi, šlapnu na pedal tak auto pribrzduje kdyz chci podruhe tak došlapnu jako by do konce a auto jede furt? ( dělalo to i pred vymenou brzdi ale ne tolik)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od llukass »

Jak to myslíš, že došlápneš podruhé jakoby do konce? Při výměně jste odmastili nový kotouče a zkontrolovali pístky v třmenech zda se hýbou a nejsou zarezlý? Uložení destiček jste vyčistili, plovoucí čepy a pístky namazali? Pokud ne, tak je to práce k ničemu. Brzdovou kapalinu tam máš jak dlouho, co odvzdušnění? Posilovač podtlak funguje? Nové desky a kotouče jaký - značka?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od M@ty »

Chtělo by to upřesnit, ale co jsem z toho pochopil, že pedál se v určité poloze zastaví a auto pořádně nebrzdí. Pak by to mohl být nedostatečný podtlak v posilovači. Chtělo by to ještě napsat, kromě již zmíněného v předchozím příspěvku, o jaký motor se jedná.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

PASSAT b5:5 2000 1.9 96kw sedan, predni brzdy menil někdo jinej ja jsem daval akorat zadek, pistky šli trošku huř zatlačit , očistil jsem tam kde se hejbou desticky.... auto na poprve přibrzduje ale kdyz vymačknu brzdu a znovu ji hned zmačku tak to uz nebrzdi, kdyz zatahnu ručku tak zadek brzdi pravě hned takže asi možná to čerpadlo?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od M@ty »

Pokud máš pedál tvrdý a zabírá normálně, tak bych spíš šel po slabém posil. účinku z důvodu ztráty podtlaku. Nejprve zkontroluj vývod z tandemu a průchodku požár. příčkou. V případě koroze pístků brzdičů se stane to, že kolo přibržďuje kvůli špatně se vracejícímu pístku. Ale auto brzdí (i v případě když už nemá).

Tvůj problém je popsán zde : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... m&start=15
Naposledy upravil(a) M@ty dne 01.02.2014 17:14, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od Munez »

a delalo ti to uz s tema prednima nebo az po vymene tech zadnich brzd?hrabal ses v motorove casti?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od xerxes »

brzdy by si měly trošku sednout ale i tak to je divne kukni ještě na podtlak co jde do brzdoveho valce

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

Munez píše:a delalo ti to uz s tema prednima nebo az po vymene tech zadnich brzd?hrabal ses v motorove casti?

menil jsem předni stenu chladič a klimu,ale ty brzdy už nešli jak maj už minule..... brzdovka neunika je ji tam podlě mě furt stejne, odvzdušnoval jsem to podle hadičky a zadna bublinka tam nebyla( projel jsem all kola )

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od majkl1 »

Dle popisu ti nechodí posilovač. Buď únik podtlaku (vývod tandemu, průchodka motorovou přepážkou nebo někde jinde), ale to by padalo do nouzáku nebo máš zmrzlou vodu v posilovači či celkově posilovač nefunkční. Vymačkej veškerý podtlak (pokud nějaký vůbec bude) při zhaslém motoru našlapáním brzdového pedálu. Pak stoupni na brzdu a nastartuj. Do pár vteřin by měl pedál klesnout.
A nebo ještě lépe sežeň někoho s vakuometrem a změřte podtlak z tandemu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

majkl1 píše:Dle popisu ti nechodí posilovač. Buď únik podtlaku (vývod tandemu, průchodka motorovou přepážkou nebo někde jinde), ale to by padalo do nouzáku nebo máš zmrzlou vodu v posilovači či celkově posilovač nefunkční. Vymačkej veškerý podtlak (pokud nějaký vůbec bude) při zhaslém motoru našlapáním brzdového pedálu. Pak stoupni na brzdu a nastartuj. Do pár vteřin by měl pedál klesnout.
A nebo ještě lépe sežeň někoho s vakuometrem a změřte podtlak z tandemu.


VYMAČKEJ VEŠKERý podtlak??( moc se v aute nehrabu ) me přijde jako kdyby nešel posilovač brzd, nebo při nejhorším nekde uchazel tlak a kapalami brzdovka :/

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od majkl1 »

Normálně na zdechlém motoru tak 5x šlápni na brzdu. Tím vymačkáš z posilovače veškerý podtlak (pokud tam nějaký je). Pak stoupneš na brzdu a nastartuješ. Tak do 4-5 vteřin bys měl cítit, jak ti pedál změkne.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

majkl1 píše:Normálně na zdechlém motoru tak 5x šlápni na brzdu. Tím vymačkáš z posilovače veškerý podtlak (pokud tam nějaký je). Pak stoupneš na brzdu a nastartuješ. Tak do 4-5 vteřin bys měl cítit, jak ti pedál změkne.

no šel jsem do auta, zamačkal jsem na brzdu ( přišlo mi že to bylo furt stejné) pak jsem nastartoval a po mmntu šel pedal trošku dolů no

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od majkl1 »

Tak a když pak motor chcípneš, kolikrát se ti podaří sešlápnout brzdový pedál aniž by ztvrdnul?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od FUGAS1222 »

majkl1 píše:Tak a když pak motor chcípneš, kolikrát se ti podaří sešlápnout brzdový pedál aniž by ztvrdnul?

šlapu 5x nastartuju do 5s pedal spadne dolů, vypnu motor pak šlapu cca18 a pedal je furt stejnej

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nove brzdy a nebrzdi

Příspěvek od majkl1 »

Tak máš buď malý podtlak nebo sníženou objemovou kapacitu posilovače - zmrzlou vodu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“