BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Může to dělat právě to nízké napětí v palubní síti. Píšeš "... dobiju baterku", nabíjí ti to auto vůbec? Jaké je napětí za jízdy? (Měřeno multimetrem, ne budíkem na přístrojovce). Rychlost by měla být všude, každý senzor by měl udávat rychlost.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Skyppy »

Pokud Ti za jízdy ukazuje rychlost jenom jednoho kola a víš, že snímače ABS jsou vpořádku, je potřeba proměřit vedení od jednotlivých snímačů až do konektoru jednotky ABS. Pokud tam bude všechno v pořádku, zkusil bych si půjčit funkční jednotku a s tou se projet.

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

To já myslel dobiju nabíječkou...jestli to auto dobíjí?Snad jo,kontrolka na palubovce nasvítí a baterku nabíjím tak jednou,dvakrát ročně,hlavně v zimě...Napětí za jízdy jak?Natáhnout si dráty od baterky dovnitř a měřit za jízdy nebo to vzít z nějaké pojistky?
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od vikino1 »

Tiez mi v tych nedavnych mrazoch po nastartovani zostala svietit kontrolka ABS. Po kratkom case ale zhasla. Teraz jak sa oteplilo nic. Jazdim teraz len kratke trasy tak si myslim, ze to asi bolo nizsie napatie na baterii.
Vcera som logoval motor pozeral som aj ABS bola tam zavada praveho pred. cidla tak som to zmazol a zatial nic.
Zaujimave bolo ze nesla nacitat RJ abs pocas jazdy akonahle som ostal stat tak nacitanie ok. Ale asi to tak ma byt, vsetky cidla davali +- rovnake hodnoty.'

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

No právě. Že nesvítí kontrolka nic neznamená. Přímo na kontaktech baterky, asi teda stačí měřit, když je motor v otáčkách. Jinak zkus, co píše Skyppy.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

To já jsem nabíjel teď po roce poprvé asi před 14-ti dny,jak byly ty mrazy,tak jsem si to vzal do garáže a zase jsem se v tom vrtal a vesele si při tom hrálo rádio a pak,když jsem chtěl nastartovat,tak nic...,ale venku při startování,teda vždy ráno už měla trochu problémy,ale během dne v poho...a v létě na škrtnutí v poho...
Na VAGu mi to ŘJ ABS načte vždy v poho,ale divný je,že ty tři nový čidla PP,LP a PZ jsem změřil a odpor byl vždy okolo 1000 a to čidlo co se do závad nenačítá LZ,tak na něm není nic a ukazuje jako jediný ve VAGu km/h
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

Teď jsem vyzkoušel tu baterku za chodu motoru a lítá to od 13,98 po 14,03 :?: Je to normal?
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od 11mAjA11 »

Baterka sem nepatří !
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Ano i ne, jeden z důvodů může být nízké napětí. O baterkách a nabíjení je už opravdu jiné vlákno.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

burarad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.01.2014 19:09
Bydliště: Hradec KráloVWé

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od burarad »

Tak uržitě,baterka sem nepatří,jde o to,že by to mohla být jedna z příčin nebo nemusí...každopádně mě teď čeká vyhrnout si rukávy a po hlavě do motoru a dostat se k té ŘJ ABS a měřit...to je mrsk...až něco budu mít,tak se ozvu
VW SHARAN 1,9 TDI ASZ 96kW,r.v.:2003

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od smolda »

Jinak pokud se vrátíme k tématu, to čidlo na kterým nenaměříš odpor by správně mělo být KO
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Šolcik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.02.2014 19:25

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Šolcik »

upraveny_IMG_6520.jpg
Ahoj Lidi. Potřeboval bych radu. Svítí mi na mém sharanu kontrolka ABS. Aby toho nebylo málo, tak se občas od kola (zdá se mi že to je pravé přední) ozívá zvuk, jako když sepne při brždění ABS. Dnes jsem se na to podíval a zjistil, že na PP kole je kroužek na homokynetickém kloubu prasklý. Při otáčení kola se kroužek neotáčel na tomto kole. Myslíte si stejně jako já, že to bude příčina problémů? A dá se tento kroužek koupit nový, nebo se musí měnit celý homokynetický kloub? Děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Lukáš

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od the.max »

Mno, vůbec bych ser tomu nedivil.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od smolda »

Asi by šel stáhnout ze starýho homouše, nevím, nikdy jsem to nedělal, ale zkusit to můžeš.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Skyppy »

Koupit nový LZE.
http://www.autola.cz/25375-snimaci-krou ... vw-sharan/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“