špatný studený start

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
prusvih
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.05.2012 19:50

špatný studený start

Příspěvek od prusvih »

Zdravím všechny. Mám Touarega 2,5 R5 r.v. 2003 a velký problém se studeným startem. Jak stojí auto přes noc, ráno je na 90% problém. svíčky dle servisu ok, navíc teploty okolo 15 nad nulou, takže myslím, že ani nežhaví, baterka nová od bosche a stále stejný problém. startér točí jako blázen a asi tak na podesátý to škitne a chytne... pak už každý start dobrý. Napadlo mě jestli to nemůže být zanesený EGR ventil, jak jsem se dočetl nebo mi někam steče nafta a pak jí trvá než se natlačí zpátky... má někdo radu nad zlato???

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: špatný studený start

Příspěvek od Mára_VR6 »

vypadá to, že ti padá nafta. Budeš mít někde netěsnost.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: špatný studený start

Příspěvek od Koutva »

Divil bych se , kdyby to nebyla ta nafta. Nějaká natěsnost - volná, nebo zteřelá hadička, nebo neco v okruhu.

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: špatný studený start

Příspěvek od Radimurb »

Mel sem asi stejny problém u patrola a závada byla prorezla hadicka na přívodu nafty, ale Touareg uz by mel mit čerpadlo co si dotlakuje, nee?

Uživatelský avatar
ppmajko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 25.12.2007 10:08
Bydliště: SK Poprad

Re: špatný studený start

Příspěvek od ppmajko »

prusvih píše:Zdravím všechny. Mám Touarega 2,5 R5 r.v. 2003 a velký problém se studeným startem. Jak stojí auto přes noc, ráno je na 90% problém. svíčky dle servisu ok, navíc teploty okolo 15 nad nulou, takže myslím, že ani nežhaví, baterka nová od bosche a stále stejný problém. startér točí jako blázen a asi tak na podesátý to škitne a chytne... pak už každý start dobrý. Napadlo mě jestli to nemůže být zanesený EGR ventil, jak jsem se dočetl nebo mi někam steče nafta a pak jí trvá než se natlačí zpátky... má někdo radu nad zlato???

cau vyriesil si problem?mam taky isty problem a neviem si rady

horisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2009 17:51

Re: špatný studený start

Příspěvek od horisek »

no já bych to viděl na čerpadlo, pokud teda neníněkde netěsnost a nepřisává si to třeba vzduch

Uživatelský avatar
Roman V.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2008 15:31
Bydliště: ustecký kraj

Re: špatný studený start

Příspěvek od Roman V. »

Ahoj kluci ,prosím vás :( Mám stejný problém ,auto když je teplé startuje jako ďas a jak stojí přez noc tak nechce chytit,co by to mohlo být aby se na to mohl přímo zaměřit ?? všem moc děkuju za radu :)

Uživatelský avatar
Roman V.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2008 15:31
Bydliště: ustecký kraj

Re: špatný studený start

Příspěvek od Roman V. »

Roman V. píše:Ahoj kluci ,prosím vás :( Mám stejný problém ,auto když je teplé startuje jako ďas a jak stojí přez noc tak nechce chytit,co by to mohlo být aby se na to mohl přímo zaměřit ?? všem moc děkuju za radu :)
Jinak ještě žhavky nové ,test jednotek je Ok bez chyby nic to nenašlo :(

pyrrus78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.10.2013 21:08

Příspěvek od pyrrus78 »

Ja mam bezklickovy startovani a prvni start rano musim nechat chvilku nazhavit. Jinak to startuje snad 20sec. S nazhavenim okamzite.Pak uz cely den v pohode...

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Roman V.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2008 15:31
Bydliště: ustecký kraj

Re: špatný studený start

Příspěvek od Roman V. »

To jsem taky skoušel 3x nažhavit a nic ... Připadá mi to jako kdyby padala nafta... startuje to min. 30 sec. a pakto začně naskakovat až během 2 vteřin přede jako kotě .., po 2 hodinách stání venku a jeho vychladnutí nastartuje normálně ale přez noc prostě ne a ne chytit.pak se kluk uráčí a naskočí.. Jediný což mě zajímá Na mém bývalém Superb 1.9 tdi PD 96kw jsem vždy slyšel před startem čerpadlo jak natlačí .. ale tady je to tichý,ale pokud by bylo včoudu tak by mi to diagnostka ukázala... doufám že to bude jen maličkost.. prosím tedy o rady .moc děkuji. :(

Petr26
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2014 20:10
Bydliště: Brno - venkov

Re: špatný studený start

Příspěvek od Petr26 »

Roman V. píše:To jsem taky skoušel 3x nažhavit a nic ... Připadá mi to jako kdyby padala nafta... startuje to min. 30 sec. a pakto začně naskakovat až během 2 vteřin přede jako kotě .., po 2 hodinách stání venku a jeho vychladnutí nastartuje normálně ale přez noc prostě ne a ne chytit.pak se kluk uráčí a naskočí.. Jediný což mě zajímá Na mém bývalém Superb 1.9 tdi PD 96kw jsem vždy slyšel před startem čerpadlo jak natlačí .. ale tady je to tichý,ale pokud by bylo včoudu tak by mi to diagnostka ukázala... doufám že to bude jen maličkost.. prosím tedy o rady .moc děkuji. :(

Čau, Mám Superba 2.5 tdi a to má vstřikovací čerpadlo VP a to slyšet není.Není ani v nádrži( v nádrži je pouze čerpadlo který zabraňuje pěnění nafty) ale u rozvodů v motoru a myslím že tvůj turek na tom bude taky tak, takže čerpadlo není slyšet.Kdyby ti odešlo, tak nenastartuješ.Mě odešlo nedávno a byla to náhlá smrt.Jedu a najednou jako by jsi vypnul při jízdě klíček.Prostě hotovo, stop a odtah.

Já už mám dieselů plný zuby tak koukám po Touareg 4.2 a už se těším, jak se tady stanu plnohodnotným členem:-)
Passat B6 variant 3.2FSI

Honzík VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 18.12.2013 02:26

Re: špatný studený start

Příspěvek od Honzík VW »

Mam toho samiho turka a bude to pravdepodovne neco skrz cerpadlo znami na tom resisl te stejny problem

casio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.09.2011 09:59
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný studený start

Příspěvek od casio »

Ahoj kluci
Řešil jsem dost podobný problém jak tu popisujete, akorád to postupně bylo čím dál horší ke konci to bylo i nejen přes noc, ale i když jsem přijel ráno (v 02:00) do práce a pak když jsem jel domů kolem 15 - 17 hodiny tak jsem startoval třeba i půl minuty. když se kouknete na příspěvek o kousek výše tak je tam těsnění vstřiky lišta a tam jsou fotky a problém mám vyřešen, padala nafta a bylo to těsněním na vstřikách. Jinak to chce vyměnit to těsnění co nejdřív aby se nezničilo sedlo vstřiku koukněte výše a popřípadě pište dotazy :)
VW Passat B5.5 2.5TDI V6 110Kw 4MOTION prodáno
VW Touareg 2.5 TDi R5 128KW Prodáno
VW Touareg V10 230KW Prodáno
VW Transporter 2.5 TDi 96KW 4MOTION
VW Amarok 120kw Prodáno
VW Touareg 3.0 V6 176kw

Uživatelský avatar
ppmajko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 25.12.2007 10:08
Bydliště: SK Poprad

Re: špatný studený start

Příspěvek od ppmajko »

presne tak vsetky vase problemi sposobuju netesne vstreky,,,,sam som ten problem riesil,,,,

treba podotknut ze nie vzdy to pomoze ak nie tak prevlozkovat hlavu

ps: je vhodne pouzit original pripravok na osadenie vstrekov ak ich osadite sikmejsie ako maju byt tak vam povedia spolu s hlavou PA,PA

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: špatný studený start

Příspěvek od ajakoamper »

ppmajko píše:presne tak vsetky vase problemi sposobuju netesne vstreky,,,,sam som ten problem riesil,,,,

treba podotknut ze nie vzdy to pomoze ak nie tak prevlozkovat hlavu

ps: je vhodne pouzit original pripravok na osadenie vstrekov ak ich osadite sikmejsie ako maju byt tak vam povedia spolu s hlavou PA,PA
ANO taky se přikláním k problému na šachtách vstřikovačů, hlavně R5 na to trpí a to většinou kolem 180 000km.
Myslím, že se to dá zkusit vařící vodou polít hlavu válců, aby se odstranila netěsnost a mělo by to jít nastartovat. Jinak to netěsní a nafta jde do oleje.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“