ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

A zkontroluj i hustotu elektrolytu. Někdo s hustoměrem nebo někde v krámě s aku, někde jsou vstřícní a nenutí hned novou baterku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od kubenec »

abeljozef píše:Magicke oko je komercna blbost ktora o realnom stave baterie vobec nic nevypoveda.
K cemu jsou tedy podle Tebe hustomery elektrolitu? Magicke oko funguje na jeho principu. Jako prevence to staci, protoze kdo ma doma zatezak. Nehlede na to, ze i zatezak nerekne vse. Mel jsem baterku u autorizovaneho prodejce a servisce AKUMA. Po zmereni mi rekl baterka chce nabit. Po nabiti za 50,- do druheho dne, byla do tydne v cudu a neotocila ani 1,4 benzinovym motorem.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

Když ono to magické oko je jen v jednom článku a pokud je elektrolytu málo, byť je hustota OK, stejně "svítí" černě.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od abeljozef »

kubenec píše: K cemu jsou tedy podle Tebe hustomery elektrolitu? Magicke oko funguje na jeho principu. Jako prevence to staci, protoze kdo ma doma zatezak. Nehlede na to, ze i zatezak nerekne vse. Mel jsem baterku u autorizovaneho prodejce a servisce AKUMA. Po zmereni mi rekl baterka chce nabit. Po nabiti za 50,- do druheho dne, byla do tydne v cudu a neotocila ani 1,4 benzinovym motorem.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2
Pre taketo kraviny milujem diskusne fora :laugh:

A mimochodom predstav si ze neni merak ako merak, a treba o tom aj nieco vediet

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od kubenec »

Bud je to tou slovenstinou nebo Tebou, protoze Tve odpovedi vubec nerozumim.
:?:

Protoze uz nevim kdo by mel vedet vic jak autorizovany servisni zastupce vyrobce.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od vilik »

michall píše:Když ono to magické oko je jen v jednom článku a pokud je elektrolytu málo, byť je hustota OK, stejně "svítí" černě.
No jo. Jenže to magické oko se zpravidla montuje do bezúdržbovek, kde nelze jednotlivé články otevřít a zkontrolovat. Má ukazovat hustotu elektrolytu a jeho množství. A jelikož jsou to bezúdržbové, tak mají vyřešen návrat odpařeného elektrolytu (pro hnidopychy vody) zpět. Takže pokud není baterie mechanicky poškozená je pravděpodobnost že ve všech článcích bude stejná hladina stoprocentní. A pokud se ani po nabíjení nedostane do zeleného, má baterka svoje nejlepší léta za sebou. Mechanicky poškozená baterie má nepřehlédnutelné indicie.
.
.
.
Takže bych netvrdil, že je to komerční blbost, protože při tomto úhlu pohledu je ve stejné kategorii třeba palivoměr, protože kontrolu nožství paliva určitě lépe změříme klackem do nádrže. :laugh:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od michall »

Jak jsem byl poučen, není bezúdržbovka jako bezúdržbovka. S magickým okem jsem viděl baterku "klasické" konstrukce, tj. se šroubovacími víčky článků. Pak mám doma jednu, ta sice MO nemá, ale zato je zcela uzavřená (nemá víčka ani špuntíky).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od vilik »

Jistě že mohou existovat různé kombinace. Ale to nic nemění na tom, že na těch zapixlovaných je to v podstatě jediná možnost, jak jednoduše zjistit jak na tom je. Jistě se dají použít i jiné metody, ale ty určo nejsou pro lidi co nemají alespoň elementární znalosti z elektro.
V každém případě bych MO nezatracoval.
Mimochodem taky jsem měl jednu bezúdržbovku bez MO. :D
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od BigBang »

tak ona nemusí ani bejt s klasickym elektrolytem že jo...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Skyppy »

KLÍÍÍÍÍÍÍD :laugh: :laugh:
http://paja-trb.cz/konstrukce/nabijecka ... bijeni.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od smolda »

Mám v dílně 110Ah baterku od Schneidera, má Vámi diskutované "Magické oko", je bezúdržbová. Ejhle, když vezmu do ruky například starý nůž od příboru a asi tak 10 vteřin se snažím, odloupnu víko i se špuntama a k elektrolytu či spíš k jeho kontrole se dostanu. V autě mám jinou beúdržbovku a taky jde otevřít. Rukama mi prošlo několik bezúdržbovek, ale s tím že by nešly otevřít jsem se ještě nesetkal. Netvrdím že se dají otevřít všechny, ale většina asi ano.
A ještě k tomu magickému oku - baterku mám nabitou, zkontrolovanou u "baterkáře", baterka má plnou kapacitu, motorem točí jak šílená - magické oko hlásí že je baterka KO.
Mám dotaz: na co je tam asi to magické oko? Nejspíš na pikaču.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od vilik »

No tak jestli tam máš špunty, podívej se kolik je tam elektrolytu a změř jeho hustotu. Pak sem napiš, kdo lhal. MO, nebo baterkář. :laugh:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od smolda »

BigBang píše:tak ona nemusí ani bejt s klasickym elektrolytem že jo...
Gelovku poznáš podle ceny :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re:

Příspěvek od PajaS »

Níže citovaný příspěvek jsem psal 30.1.2007, ceny se nám od té doby mírně snížily, ale myslím, že jsem tenkrát koupil dobře. Mám možná opačný problém než většina ostatních - bannerka vesele načala 8-mý rok a nezdá se, že by jí docházel dech. Jenže vozím rodinu v zimě na hory v létě k moři a mám trochu obavy, že takto stará baterie neodejde na snížení kapacity, což může být problém v zimě, ale že prostě naráz krachne na destrukci vnitřní struktury a pak neodjedu ani nastartováním přes kabely. Jaké máte zkušenosti? Jak pravděpodobný je totální ERROR? Koupili byste pro jistotu novou v klidu za cenu okolo 2,5 kKč, nebo byste čekali a pak někde v tísni kupovali zbytečně předraženou?
dík PajaS
PajaS píše:Taky jsem před 14 dny měnil. Bez kompromisů. Narval jsem tam Banner Power Bull 100Ah a je klid.
Sehnal jsem ho za 3228,- (což je za full calcium hodně dobrý) tady:
http://www.algebra.cz/inshop/spotrebni- ... 24137.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že v Letňanech okolo jejich prodejny každý den chodím. :P

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od the.max »

Neslyšel jsem že by někde někomu ze dne na den totálně umřela baterka, pokaždé je to tím že ztrácí kapacitu postupně, případně odejde jeden článek, ale že by umřela celá...
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“