Dvouhmoty setrvačník

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Debru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 26.11.2011 12:12
Bydliště: Zlín

Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od Debru »

Dobrý den o výkendu jsem koupil pašíka 2,8 se spálenou spojkou. Z výměnou spojky sem počítal ale dnes jsem se dozvěděl že ze spojkou vytšinou odchází i dvouhmoty setrvačník (ještě není jisté že je mrtvy, mechanik to ještě neotevřel ale puvodni spojka je spalena tak že se ani nerozjede takže s tim viceméně počítám). Chtěl bych se zeptat z jakého auta by se dala použít jednohmota? Vim že existuje nahradni sada od valea kde je jednohmota + spojkova sada, ale nechce se mi kupovat novou jednohmotu když starší poslouží stejně.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od xerxes »

pochybuju že by se rozpadla dvouhmota ale stat se muže všechno bude rozpadla lamela max prasknuty přitlačak,jednohmotu by se dalo použit ze staršiho typu audi

Debru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 26.11.2011 12:12
Bydliště: Zlín

Re: Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od Debru »

No ta dvouhmota se asi nerozpadne ale ty jeji pruzne cleny muzou byt v haji, pry se to pozna ze to cuka pri rozjezdu, ale hlavne mi rikali ze kdyz je vhaji setrvacnik tak dat novou spojku je hovadina protoze ji to muze znicit.

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od alfik666 »

Hlavne ak je lamela spalena,bude mat aj setrvak opalene plochy.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od zanzara2 »

Před pár lety jsem řešil podobnou situaci taky: měnit strvák či ne? V mém případě prokluzovala spojka na 5-ku do kopce. Najeto 280. 000 km. Motor Peugeot 2.0 HDI 80 kW. Nechtěl jsem riskovat a preventivně jsem měnil vše. I když mě v Citroenu v Plzni rozmlouvali měnit dvouhmotu. Prý mají metodu jak ji otestovat a pokud bude v normě, mohla by ještě sloužit. Koupil jsem náhradní 4-dílnou sadu (dvouhmotový setrvačník, lamela přitlačák a ložisko) od Luk za necelých 12 tís. Kč (v roce 2012). Po dvou letech vše v pořádku.
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dvouhmoty setrvačník

Příspěvek od xerxes »

celkem hodně peněz za spojku ale ne každy si to asi nemuže dovolit

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“