nechce se ohrat

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od wacko »

wacko píše:Zdravim,
taky mam problem s ohrevem motoru, asi mensi nez nekteri tady ale prijde mi ze je to horsi nez jsem to kupoval. Pri teplote 0°C trva tak 10km nez se to dostane na 90. Termostat menen zhruba pred 2-ma mesici. Daval jsem original a myslim ze je ok a nepropousti (po tech 10km sahnu na chladic a je studeny, chladici kapalina v expanzce ledova). Stahnuti topeni na min. nema zadny efekt.
Tak premyslim cim by to mohlo byt, dokaze mi nekdo podle VIN zjistit jestli mam v aute ten prihrev chladici kapaliny ?
Podeziram ty zhavicky ze jsou KO, jestli je tam vubec mam...
Zdravim, pisu za me takove male rozreseni:
zjistil jsem, ze prihrev chladici kapaliny tam opravdu mam a 2 zhavicky ze 3 byly KO, predpokladam ze ty co se spinaji nejvice. Prijednom odvzusneno a nyni pri -3°C je po 6km na 90 a po 3km uz mirne topi. Takze si myslim ze se to vratilo do normalu :)
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od styxxy »

ahoj taky mam problem s ohrevem teda co jsem posuzoval oproti superbu se stejnym motorem. superb po 5km ohraty na 90 jajsem rad za 70... vymenil jsem trikrat termostat a nic (wahler) dal jsem zhavice do vody stare byli k.o. ale taky nic... jeste jsme nezkousel zda vubec sepnou ale nevim ktere je to rele... cetl jsme zde na foru ze kdyz je kolem nuly spina jen jedna zhavka a tri kdyz je treba -5 a mam pusteny topeni na plno a vse ostatni vypnute aby to utahnul altik tak nevim..... posledni vec me napada visko spojka na vrtuli... ta se mi toci porad i vlete ale zastavim ji rukou... jenze si rikam at se toci jak chce kdyz termostat nepusti vodu doi chladice ne? minuly rok jsme dal na chladic karton a zadne velke zlepseni se nekonalo...


ps: ma nekdo el schema toho predehrevu?
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od styxxy »

Ahoj, dneska jsem zkusil odvzdušnit zda se to nezlepsi tak uvidim.... chci se jen zeptat u baterky jak vedou dve hadice k radiatoru je jedna oznacena bilim koleckem pro odvzdusneni ale nevim zda ta hadice ma byt v leve ci prave trubce od radiatoru... mozna se v tom někdo hrabal a hadice jsou otocene... nekde jsme videl foto a tam byla hadice s koleckem na leve trubce (spolujezdec) ale ja ji mam na prave (ridic) jak to mate zapojene vy?
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od Fredy85 »

Zdar, nevíte kde má Passat B5 umístěná relé pro malý a velký okruh predehřevu vody? V motorovém prostoru v boxu počítače?
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od d.d.t33 »

resim neco podobneho termostaty vyzkouseny dva a stale totez pri mrazech max 70 a ted uz pomalu stoupa k 90 ale pri normalni jizde mi fouka teply vzduch uz po temer 500m od baraku a po kilaku mam standartni teplo :roll:.Jen me napada ze pri starym chladici to nedelalo a zaclo to az po vymene chladice kdyz se delali rozvody.Starej chladic uz zacinal linat u dolniho hrany plastu tak sel ven kdyz se vse delalo

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“