Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Hned jsem o něco chytřejší, díky Pane! Každopádně koberečky takhle z interiéru mokrý nejsou. Je voda pouze na podlaze jak u řidiče, tak spolujezdce ale jakoby pod těmi koberci, které jsem nadzvednul. Tak mi teda už nejde do hlavy, jak se tam dostala, když jsou kanálky vpohodě. Leda že by to fakt čistil předchozí majitel a jen to nevysušil.

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Ještě jsem si to přečetl znova a zrovna pravé zadní dveře mi nejdou odemykat a mám je akorát rozebrané, tak to zkusit můžu, ale to by stejně asi teklo na koberec a ne na podlahu, ne?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Koberce jsou zdánlivě suché protože to vždy prosákne až do té hluk. izolace. A jinak těžko říct, ale radši bych vše vyzkoušel zda někudy neteče. Polívat vodou a sledovat kudy vyteče taková hrozná práce navíc už není.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Jojo, udělám to :-), každopádně ta izolace je vždy mokrá vpředu a to směrem od shora dolu, dole je skoro suchá. Co si prosímtě myslel tím přetěsněním kabinovýho filtru? Sundat ten dekl pro něj a znova utěsnit?

Právě na předchozím autě ty koberce byly řešený tak, že když si tam něco vylil, tak to zůstalo jen nahoře a na podlahu to neprosáklo, proto mě to asi mate.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

No plast. box pyl. filtru má také to pěnové těsnění co rádo odchází. Pokud ti tudy voda proteče, tak nadzvednout a utěsnit silikonem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Bude se utěsnovat a bude se utěsnovat :-)....

Nakonec je pro mě aktuální i ta stahovačka, udělal bych rovnou oboje zadní dveře. Předních se to snad netýká?

Akorát to předemnou rozebíral předchozí majitel a ta stahovačka má vcelku velkou vůli. Třeba u repra je téměř centimetrová mezera a na to těsnění to nemůže v životě dolehnout, to samé na druhé straně. Napíšeš mi tedy nějaký postup, jak na přetěsnění? Musí se kromě tapece něco ještě sundavat?

V tom odkazu máš ještě video té stahovačky. Není to tam moc vidět, ale na těch místech kde mačkám to má vcelku vůli.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Tak netěsný plech stahovačky může být i vpředu. Je to úplně stejné. Při utěsnění buď odšroubovat, nadzvednout, nacpat silikon, dotáhnout a co vyleze setřít do hrany plechu. Nebo úplně demontovat. To musíš nejprve vydloubnout gum. průchodku, oknem sjet dolů tak aby se ti v otvoru průchodky objevil šroub držáku skla, sundat a opatrně vyjmout sklo nahoru. U zadních dveří se ještě myslím povoluje vzpěra.

Ta vůle tam může být i proto, že s tím už někdo zápasil a zohýbal ho. Takto to nemá být. Spotřebuješ víc silikonu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Tak jo, zatím díky a ozvu se, až to budu mít za sebou. Teď bude hlavně problém to auto vysušit v tomhle počasí.

Rozvody jsem nenafotil, předchozí majitel volal mechanikovi, co mu to měnil a prý tam je klasická napínací kladka, tak snad má pravdu.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Právě že klasické nap. kladky jsou to obě. Jen na tu jednu tlačí ještě hydronapínák. Mám také 2001 a mám ho. Pokud to u tebe nikdo nepředělával, tak se obávám že máš též hydronapínák.
Přílohy
DSC01911.JPG
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Jo takhle :good: , dám na tebe

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Každopádně si trochu obnovím ten kabelovej svazek, ale abych zbytečně neblbnul, tak většinou odchází ty kabely co jsou úplně nejníž a v tý vodě se topí, ale ty co vedou jakoby u těsnění dveří a pak vpředu kolem palubky nahoru, tam by mohli být vpohodě?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Musíš se soustředit na praskliny v izolaci (bužírce) kabelu. Jakmile je okolo ní zelená měděná oxidace, tak je kabel uvnitř v háji. Musíš ho vždy kus nahradit. Je to sice piplačka, ale nic hroznýho. Stačí ti pár starých licnových kablíků a samosmrskávací bužírka. Napájíš cínem a je to.

S tou kladkou to udělej jak jsem psal dříve. Sundej vrchní dekl rozvodů a vyfoť to. Je to záležitost na pět minut a máš jistotu že nebudeš nic vracet...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Tak napínák tam je https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Ja na te me kalkulacce prd vidim. Se podivam vecir doma...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Tak mám nový poznatek ohledně komfortní jednotky. Vyčistil jsem ji kontaktolem jak to jen šlo, ale nepomohlo to. Když jsem chvíli lomcoval kabelem v ní, tak postupně pohasinalo osvětlení a bzučel asi zámek kufru. V jednu chvíli se odemkly i ty zadní pravé dveře, ale už nezamknuly. Pokud jsem mačkal tlačítko od kufru na klíčku, tak v jednotce relé cvakalo, takže soudím, že komfortka je zdravá, jen ten konektor je totálně vyrezlý a nechám ho vyměnit. Prošel jsem zběžně pohledem kabely co vedou od komfortky k té první "křižovatce" a na první pohled jsou asi vpohodě, zkoušel jsem za ně i tahat, jestli se nepřetrhnou. Tak uvidíme co to udělá po výměně konektoru.

PS:jde bez jednotky jezdit?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“