Vrzání palubky!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od vtuni »

ten plast je vedle světel přišroubovanej jedním šroubkem... a pak už je jenom naraženej takovejma zobáčkama do bočního tapecu "C" sloupku
IMGP2978.JPG
vepředu jakoby za sedačkou to je ještě je zaražený takovou "špičkou" do kastle

takže vytahovat kolmo nahoru... a až to dostaneš z toho tapecu tak opatrně vypáčit tu špičku vepředu
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

vtuni Děkuji pěkně ;) Snad to zvládnu a snad to potom přestane vrzat,ale moc velké šance tomu nedávám :laugh:
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

vtuni Takže jsem se na to díval a problém byl uplně někde jinde a jeden člen už to tu psal ;) Ony nevrzaly ty sedla na kterých leželo plato,ale plato samotné :laugh: Takže sem zkoušel plato podložit kouskem hadry a hle,žádné zvuky se neozývaly ( snad ani za jízdy nebudou ) takže skočím do nejbližšího textilu,koupím suchý zip a na ty schodky ho pomocí oboustranné pásky přilepím. Aspoň se ted můžu v klidu přidat k těm,kteří hledali problém a našli ho někde úplně jinde nebo v nějaké volovině tak jak já :good:
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
sefxr
Člen klubu
Příspěvky: 51
Registrován: 06.04.2010 20:06

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od sefxr »

sefxr píše:Ahoj, měl bych také dotaz ohledně vrzání, drnčení....Na jakýkoliv kvalt mi začíná při 1600 otáčkách a končí 1700-1800 něco příšerně drnčet za budíkama. Alespoň si tedy myslím, že to jde někde z levé části palubky nebo za budíkama. Na volnoběh při zmíněných otáčkách to nedělá. Zdá se to být jako plastový zvuk....už nepomáhá ani rádio nahlas :-D ....prosím poraďte.. :-)
Budíky jsem znovu vydělal, pečlivě vše zkontroloval, ale bez výsledku. Nějaký další tip?

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím,měl bych ještě jeden dotaz. Nějakou dobu se mi stává,že když jedu po hrzbolaté cestě ( tady skoro každý metr ) tak mi z palubky,přesněji z ofuku skla jdou takové hrkavé zvuky,jak kdyby byla uvolnění nějaká část jak kdyby toho plastového vedení,které končí ve všechno výdesích. Shodil jsem veškeré plasty,výdechy,zkontroloval to a všechno drží pevně. Jenom mám takový postřeh,ale od té doby co to začalo mi vržou gumy stabilizátoru a i kosti jsem olejoval,tak myslíte že budou kosti uplně vyrochané ? Jednou jsem zkoušel jet po 2000ot. a jak se motor sbíral s otřesy,tak to vydávalo uplně stejný zvuk,jak co jsem psal výše. Všechno na motoru kontrolováno a vše drží. Někdy to slyším i přes zesílené rádio a už mi to jde na nervy :D
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od Shorty »

Zdar, hele jak přesně jsi podložil to plato v kufru na hatchbacku?

EDIT: u mě bylo to vrzání zadního plata způsobeno třením plata o ty boční plastové výplně kufru, jak na nich plato při zavřeném kufru leží. Je tam taková rovná lišta, na které to plato leží a tam to bylo lehce ošoupané a dřelo to o koncový záhyb toho plata, jak pak přechází do výplně dveří. Oblepil jsem to nějakým filcem a přestalo to. Viz foto
Přílohy
plato kufru.jpg
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím :) objevilo se další vrzání nebo spíš vibrace,které předtím upadly. Veškeré blbosti na palubce jsem pošetřil tím sprejem na palubní desky a ted nevrže nic,ale problém je ten že mi lehce chrastí něco v okolí výdechu na čelní sklo. Takové poklepávání když přejedu nerovnost nebo zrychlím z menších otáček. Přišel jsem na jednu věc,když to vibruje a lehce z vrchu přitlačím palubku,jen lehce,dotknu se,tak veškeré hrkání a vibrace zmizí. Setkal se s tímhle problémem někdo ? Napadlo mě jak moc bude sklu vadit,když mezi sklo a palubku ( ta mezera ) nacpu třeba kus pevnějšího molitanu ? Jde o to aby třeba v zimě při změně teplot neprasklo sklo. Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od vtuni »

zespodu na palubce jsou takový plechový sponky.. směrem k výztuze to budou dělat asy ony..
já je podlepoval dynamatem..nebo samolepícím filcem...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od lujetu »

Ahoj...jak tu tak mluvíte o vrzání či drnčení. Všiml jsem si u svého Golfu, že při jízdě na dálnici (vyšší otáčky) od cca 3500 ot. začne něco drnčit z poza budíků (asi vibrace od motoru). Jediné rozumné řešení je mít zapnuté rádio :D Setkal jste se s tím někdo?

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

vtuni Takže asi jedinné řešení je sundat palubku a podlepit ? Děkuji,ale asi to nechám tak,ono to chrastí jak kdy :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od oneb1t »

kdyz uz se o tom bavite tak expert predchozi majitel mi ulomil 3/4 drzaku u kastliku nemate nejakej zlepsovak z ceho ty drzaky vyrobit? (jedna se mi o plastove vystupky na ktere se nasunuje ta kovova sponka

jak to neni prisroubovany tak si to obcas nepekne drnci

samozrejme jedna varianta je vymena cely palubky ale to je investice kterou nejsem uplne ochoten udelat (a hlavne sundavat celou palubku je docela otrava)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Kluci nebudete mi věřit,ale přišel jsem nejspíš na to co a jak drnčelo na té palubce,přímo tedy ten výdech pod oknem jak jsem si stěžoval. Nijak jsem to neřešil,zvykl jsem si a včera jsem nahazoval podsvícené výdechy z bory,všechno jsem zapojil ( svítí fakt hezky,to se musí uznat ) a dnes jak jsem s tím frčel na praxi tak normálně ani jedna vibrace,tím myslím když tomu trochu podtočím nebot to nechci ráno tahat. Borácké jsou nacvakovací,bez šroubku ( jenom u vypínače světel drží ). Setkal se s tím někdy někdo že by to mohly dělat přímo středové výdechy ? Nemám to uplně proježděné,ale budu to koumat a je to uplně něco jiného,uplně tichučko. Origo výdechy jsem kontroloval a nezdají se že by v nich chrastilo nebo cokoliv,je mi to divné. Snad to někomu pomůže :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
SBK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 27.04.2014 14:22
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Vrzání palubky!!

Příspěvek od SBK »

Ahoj,
Neví někdo jak se dostat na ty plasty pod výdechem na čelní sklo? Pořád mi tam něco drnčí a já nevím jak se tam dostat :? Zkoušel jsem vytáhnout ten výdech plastový a na palubku jsem pobouchával a drnčí to někde uvnitř palubovky pod tím výdechem.
Volkswagen Golf 4 1.9 TDI 66kW ALH

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“