Automatické brzdění

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
armagedon2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.12.2012 14:21
Bydliště: Boskovice

Automatické brzdění

Příspěvek od armagedon2 »

Dnes jsem objevil novou věc. o které jsem se nikde nedočetl a to že parkpilot umí i sám brzdit.
když jsem parkoval příčně k vozovce a auto docouvávalo poslední cm tak jsem podle kamery chtěl dojet úplně na blízko k sloupku na parkovišti a auto samo zabrzdilo ale pěkně agresivně až jsem se lekl a ke sloupku zbývalo asi 15cm. na displeji se objevila obrovský červený nápis asešlápni brzdu nebo tak něco se zvukovým doprovodem. celkem zajímavá věc. prakticky to asi nedovolí auto nabourat i kdyby jste chtěly:-) pro ženský asi ideál :good:

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: automatické brždění

Příspěvek od Sias »

Ahoj, je to tak, poprvé jsem si toho všiml při parkování s Parkassist, když jsem to chtěl zaparkovat až ke křoví a minule jsem jel jen na zpátečku těsně vedle auta a taky to zahamtl. Je to fakt dobré, občas se něco přehlédne, tak to může pomoct.

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: automatické brždění

Příspěvek od komar_ »

Umí to tedy jen parkassist nebo i parkpilot? :idea: Zkoušet se mi to moc nechce :lol:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

spíš bych řek, že je to otázka aktivního tempomatu s fci Front assist a City Break?
píše se:
-automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu s funkcí Front Assist
-zkrácení brzdné dráhy a varování při nebezpečném snížení odstupu
-funkce City Break - nouzové brzdění (do 30 km/h)

na Golfa zatím čekám, taxe jen domnívám..
kazdopádně mě tadle featurka docela zajímá, taxe do budoucna chystám udělat zkoušku automatickýho dobrždění
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od sirdo »

deRek: nechcem ti brat iluzie, ale on CUVAL, takze front assist radar v PREDNOM narazniku asi tazko mohol byt napomocny...

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

sirdo píše:deRek: nechcem ti brat iluzie, ale on CUVAL, takze front assist radar v PREDNOM narazniku asi tazko mohol byt napomocny...
aaha, tak to sem prehlid, leda ze by mel radar i vzadu Rear assist :wink:
jj, uz sem to precet poradne, tak to sem sam zvedavej jaxe to bude v praxi chovat,
pravda ze to vypada jako by te park sensory fakt nenechaly si tuknout, hmmm

docela by me zajimalo gdo s tim ma jaky zkusenosti
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od sirdo »

clovece ty strielas tie pojmy od pasa ako ti pride. Rear Assist je oznacenie pre cuvaciu kameru a nie pre radar v zadnom narazniku, ktory sa do Golfu ani nemontuje, ak za urcitu formu radaru nepovazujes parkovacie senzory, ktore su oznacene ako paket ParkPilot...

nic v zlom, ale skus si najst trochu casu a precitaj si aspon propagacnu brozuru k novemu VW Golf VII a tiez aktualny cennik, aby si sa aspon trochu zorientoval co za "magic gadgets" sa to montuju, respektive daju priplatit do toho auta :wink: ...

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

sirdo píše:clovece ty strielas tie pojmy od pasa ako ti pride. Rear Assist je oznacenie pre cuvaciu kameru a nie pre radar v zadnom narazniku, ktory sa do Golfu ani nemontuje, ak za urcitu formu radaru nepovazujes parkovacie senzory, ktore su oznacene ako paket ParkPilot...

nic v zlom, ale skus si najst trochu casu a precitaj si aspon propagacnu brozuru k novemu VW Golf VII a tiez aktualny cennik, aby si sa aspon trochu zorientoval co za "magic gadgets" sa to montuju, respektive daju priplatit do toho auta :wink: ...
takze poporadku..
radar vepredu to je jasný, ale radar vzadu aka Rear assist :wink: jesli sis nevsim, byla to jako legrace, víš?
jinak je mi jasny, ze zadní kamera v otvirani kufru je Rear assist a cena kolem 5500,- Kč
tak co složil sem zkousku ze znalostí?
objednával sem minulej tejden Golfa, tak ze ti asi nemusim vysvetlovat,
ze umim konfigurator zpameti a proto samozrejme vim co se fsechno a za kolik dodava
tak asi tak..
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

kolega ma Golf 7 Variant Highline 2.0 TDI vč. Park Assist + Parkpilot..
az prijede do firmy, taxi ho pucim a zkusim s nim najet ke zdi, jestli me to necha se o ni oprit, nebo jestli to samo zaslapne
neco mi rika, ze by to mohlo mit spojitost s tim Parkpilotem, aby kdyz to samo manevruje, aby to zastavilo pred naraznikem auta ke kterymu treba zacouvava?
co myslite?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: automatické brždění

Příspěvek od Wolfy11 »

deRek píše:kolega ma Golf 7 Variant Highline 2.0 TDI vč. Park Assist + Parkpilot..
az prijede do firmy, taxi ho pucim a zkusim s nim najet ke zdi, jestli me to necha se o ni oprit, nebo jestli to samo zaslapne
neco mi rika, ze by to mohlo mit spojitost s tim Parkpilotem, aby kdyz to samo manevruje, aby to zastavilo pred naraznikem auta ke kterymu treba zacouvava?
co myslite?
Koukám, konfigurovat umíš teoreticky dobře, ale ta praktická stránka.. :D
Ona totiž funkce Park Assist umožňuje podélné parkování " Č Á S T E Č N Ě " bez zásahu řidiče, což v praxi znamená:
Jedu po silnici a rozhodnu se zaparkovat podélně po pravé straně, takže zmáčknu tlačítko pro aktivaci funkce Park Assist,
dám blinkr na pravou stranu a počítač sám za pomocí ultrazvukových senzorů začne vyhledávat vhodné místo. Celý proces se
dá sledovat na palubním počítači - až je nalezeno vhodné místo, počítač vyzve k zařazení zpátečky a poté už stačí jen přidávat
plyn a dobržďovat, u manuálu se musí pracovat také se spojkou. Po ukončení manévru počítač vyzve k zařazení parkovacího stupně.
Neboli: počítač kroutí volantem a měří místo, řidič ovládá pedály! :wink: :lol:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

Wolfy11 píše:
deRek píše:kolega ma Golf 7 Variant Highline 2.0 TDI vč. Park Assist + Parkpilot..
az prijede do firmy, taxi ho pucim a zkusim s nim najet ke zdi, jestli me to necha se o ni oprit, nebo jestli to samo zaslapne
neco mi rika, ze by to mohlo mit spojitost s tim Parkpilotem, aby kdyz to samo manevruje, aby to zastavilo pred naraznikem auta ke kterymu treba zacouvava?
co myslite?
Koukám, konfigurovat umíš teoreticky dobře, ale ta praktická stránka.. :D
Ona totiž funkce Park Assist umožňuje podélné parkování " Č Á S T E Č N Ě " bez zásahu řidiče, což v praxi znamená:
Jedu po silnici a rozhodnu se zaparkovat podélně po pravé straně, takže zmáčknu tlačítko pro aktivaci funkce Park Assist,
dám blinkr na pravou stranu a počítač sám za pomocí ultrazvukových senzorů začne vyhledávat vhodné místo. Celý proces se
dá sledovat na palubním počítači - až je nalezeno vhodné místo, počítač vyzve k zařazení zpátečky a poté už stačí jen přidávat
plyn a dobržďovat, u manuálu se musí pracovat také se spojkou. Po ukončení manévru počítač vyzve k zařazení parkovacího stupně.
Neboli: počítač kroutí volantem a měří místo, řidič ovládá pedály! :wink: :lol:

koukam, ze sem se do toho chlapi pekne zamotal :D
to fsechno co pises o fci castecneho samocinneho parkovani vim, znam zkousel sem a chapu

jen sem myslel, ze to bude nejakej bezpecnostni prvek v ramci manevru,
aby gdyz to pitoma ridic nezvladne ani s parkovacim asistentem, jako ze treba bude cumet jaxemu sam krouti volant a nebude poslouchat/koukat senzory, pripadne kameru, a vcas nezabrzdi tak aby to zabrzdilo samo..

ale asi to moc resim, zamotavam se do toho a vam se zda ze pisu kraviny a ze vim hvn..
no..
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od sirdo »

BINGO!!! 8) ...

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od deRek »

sirdo píše:BINGO!!! 8) ...
OK
koncim..
ale v tom pripade nebudete mit do koho sit :wink:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické brždění

Příspěvek od sirdo »

deRek píše:ale v tom pripade nebudete mit do koho sit :wink:
to nebolo ani nicim umyslom :wink: ...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“