porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Vladimír Jasenka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.07.2010 19:35

porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Vladimír Jasenka »

Zdravím a prosím o radu,
u mého VW Passatu B7 (rv.2006) 2,0 TDI 125 kW se za jízdy při plném šešlápnutí plynového pedálu rozbliká kontrolka žhavení a motor se přepne do nouzového režimu.Po vypnutí motoru a opětovném nastartování zase jede normálně i 600 km.Měl jsem to na diagnostice VAG COM a načetlo mi to nížeuvedenou závadu.Nevím však o který díl se jedná a kde je umístěn ??? Předpokládám že se jedná o proklepaný kabel k regulačnímu členu,ale nevím kde ho hledat,co vyměnit ??

Adresa 01: Motor Labely: Chyba přesměrování
Řídící jednotka SW: 03G 906 018 ER HW: 03G 906 018 ER
Díl: R4 2.0l PPD1.2 G 4367
Revize: --H02--- Seriové číslo: VWZCZ000000000
Kódování: 0000072
Dílna #: WSC 40711 150 92111

Nalezena 1 chyba:
000665 - regulace plniciho tlaku: regulacniho rozsahu nedosazeno
P0299 - 006 - zkrat na plus - Sporadická
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 5
Frekvence závad: 4
Počítadlo resetů: 27
Kilometry: 170388 km
Indikace času: 0
Datum: 2010.05.14
Čas: 16:19:37

info o závadě:
Otáčky: 2368 /min
Kroutící moment: 304.0 Nm
Rychlost: 106.0 km/h
99.45 %
Napětí: 14.46 V
Tlak: 2492.1 mbar
Tlak: 1725.3 mbar
:cry:

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Pilotek »

Ak vies po anglicky, pozri toto:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 299/000665" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak nie, skusim volne prelozit:
- nespravne zapojene, poskodene, netesne hadicky, trubky podtlaku
- nefunkcna regulacia preplnacieho tlaku

2.0 TDI by malo mat tusim taku krabicku ("rozvadzac podtlaku"), z ktorej sa rozbieha asi 6 podtlakovych hadiciek. Pozri obrazok v tomto linku:
http://briskoda.net/forums/topic/86651- ... de-000665/" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba to poriadne skontrolovat, ci niektora nie je poskodena. Hlavne ta P6 - vedie k regulacnemu ventilu preplnania N75.

Vladimír Jasenka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.07.2010 19:35

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Vladimír Jasenka »

Moc děkuji za skvělou radu.

Vladimír Jasenka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.07.2010 19:35

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Vladimír Jasenka »

Vladimír Jasenka píše:Moc děkuji za skvělou radu.
Problém vyřešen,
příčinou zkratu na + bylo vtlačení kabelového svazku vodičů mezi blok hlavy motoru a EGR ventil. Hrot plechového obalu EGR ventilu pronikal do kabelového svazku a skratoval jeden z vodičů (tento hrot je velice ostrý...). Příčina: plastový kryt motoru svojí zadní hranou zřejmě při nasazování vtlačil svazek vodičů do uvedeného prostoru - pravděpodobně nedbalost mechanika při nasazování uvedeného krytu po výměně rozvodového řemene. Svazek vodičů měl vsunout pod kryt.
:mrgreen: :lol:

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Pilotek »

Vyborne. Text "skrat na plus" (cize skor elektricka chyba ako podtlakova) som opomenul. Inak tento text vypise tusim aj pri rozpojenom obvode.
Keby vsetci prispievatelia takto pekne ukoncili vlakno popisanim ako problem vyriesili a v com bol pes zakopany.

Renie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.07.2010 22:57

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Renie »

Dobrý den,
mám taktéž Passata B6, sice o něco staršího r. 2001, 1.9 TDI 96 kW.
Proč píšu zrovna sem, mé auto občas (nepravidelně okolo 40 km) ztrácí výkon, konkrétně-přestane spínat turbo. Po zhasnutí motoru a opětovném nastartování zase turbo nějakou chvíli reaguje normálně. Nedalo mi to, a zajel jsem si ke známému na hrubou diagnostiku, kde počítač pouze nahlásil chybu: regulace plnícího tlaku, nic víc k tomu napsáno nebylo. Cca před týdnem jsem při vjezdu do prohlubně v silnici škrtl ve zhruba 40 km/h o silnici. Nepřikládal jsem tomu žádnou váhu, s tím, že podvozek je celý zakrytý plastem. Teď mě ale trochu zaskočila diskuze, kterou tu vedete. Je možné, že se mi stalo to samé, jako při výše uvedeném případě s jedinou změnou v tom, že se mi toto nestalo při neopatrné manipulaci? Děkuji za odpověd!

Vladimír Jasenka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.07.2010 19:35

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Vladimír Jasenka »

Pro upřesnění jedná se o horní ozdobní plastový kryt motoru tesně pod kapotou auta. Podívám se do motoru svého staršího Passatu B5 1.9TDI zda se u něj nevyskytuje obdobné kritické místo a dám vědět. S pozdravem

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Pilotek »

Renie píše:Dobrý den,
mám taktéž Passata B6, sice o něco staršího r. 2001, 1.9 TDI 96 kW.
Proč píšu zrovna sem, mé auto občas (nepravidelně okolo 40 km) ztrácí výkon, konkrétně-přestane spínat turbo. Po zhasnutí motoru a opětovném nastartování zase turbo nějakou chvíli reaguje normálně. Nedalo mi to, a zajel jsem si ke známému na hrubou diagnostiku, kde počítač pouze nahlásil chybu: regulace plnícího tlaku, nic víc k tomu napsáno nebylo. Cca před týdnem jsem při vjezdu do prohlubně v silnici škrtl ve zhruba 40 km/h o silnici. Nepřikládal jsem tomu žádnou váhu, s tím, že podvozek je celý zakrytý plastem. Teď mě ale trochu zaskočila diskuze, kterou tu vedete. Je možné, že se mi stalo to samé, jako při výše uvedeném případě s jedinou změnou v tom, že se mi toto nestalo při neopatrné manipulaci? Děkuji za odpověd!
Passat 2001 96kW je zrejme model 3BG (ludovo B5,5 alebo B5 facelift). Motor Ti "pada do nudzoveho rezimu" (angl. "Limp mode" - ak vies anglicky, hod to do googla a dozvies sa vsetko potrebne). Hladaj na webe, tu na fore a na dieselpower.cz slova: TDI, padani do nouzaku a pod. a dozvies sa vsetky mozne priciny - je to snad najcastejsia tema okolo TDI aut.

Turbo sa nespina, toci sa stale energiou prudiacich vyfukovych plynov.
Na jeho turbine su na statore dookola take lopatky, ktore v pripade prilis vysokeho plniaceho tlaku turba (hrozilo by poskodenie motora) zmenia uhol narazania vyfukovych plynov na lopatky rotora a tym sa znizi plniaci tlak.
Ked sa lopatky z nejakeho dovodu nenaklapaju, plniaci tlak vystupi nad limitnu hranicu a RJ motora, aby zabranila poskodeniu motora, vnuti motoru tzv. Nudzovy rezim - obmedzi mnozstvo vstrekovaneho paliva, aby turbo "netlacilo" prilis - auto zrazu prestane tahat (akoby nemalo turbo).

Jasnym priznakom padania do nudzoveho rezimu je to, ze po vypnuti motora a opatovnom nastartovani auto ide opat normalne (az do dalsieho spadnutia do "nouzaku").

26peto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 09.05.2009 12:16
Bydliště: Bratislavsky kraj

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od 26peto »

Zdravím mne dnes zasvietilo zhavenie a Motor do dilny dal som na vag a vypisalo my toto
000564 regulace plniciho tlaku meze regulace prekroceny
P0234 - 006 zkrat na plus

Hodilo má to do nudzoveho režimu vypili turbo ale v jazde som pokračoval až keď som znov naštartoval tak išlo normálne

Je turbo v háji treba s ním niečo urobiť? Dik za info

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

Ahoj kluci, potřebuju poradit...
Mám Golfa 5, 1.9 TDI, 2008, 77kw najeto 195000km.
Jednoho krásného dne se mi rozblikala kontrolka žhavení, motor do nouzáku, ale turbo trošku táhlo.... po opětovném nastartováním to přestalo, ale po ujetí několik km (spíš do kopce) se mi opět kontrolka žhavení rozblikala... motor zase v nouzáku.... Když měl asi Golfík svůj den, tak se mi to nerozblikalo, ale cítil jsem menší výkon, jako kdybych měl za sebou vozejk plnej štěrku. Včera se mi do toho rosvítila i kontrolka check engie... Mám tam nový žhaváky. A taky se mi zvýšila spotřeba... Nemůže to být filtrem pevnejch částic...? Na netu jsem dohledal jednu firmu, co se zabývá odstraněním DPF a všechny závady odpovídají, tak bych si to sám vykuchal a pak to rounou chipnul na 99kw... Nebo snímačem u klapky...? Někdo mi tady radil, že by to mohlo být zanešenou klapkou vzduchu... (to je ta, co vydělám pružinku a vytáhnu tu plastovou trubku, co je do toho nasunutá z boku a je tam vidět ta klapka? Tam je jen trošku od oleje, jinak celkem cisto...)
Prosím, co by to asi tak mohlo být? :cry:

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

Znova zdravím :)
Tak jsem to dal dneska na diagnostiku...

Číslo závady: 00665 P0299 000
Regulace plnícího tlaku
Nedosažená spodní regulační mez

Poradí mi někdo, kde mám začit? :(

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od 11mAjA11 »

Je ten kód chyby 100% správně ?

Ross tech ho nezná..

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 4#mw-pages" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

Jo je a nejsem sám... :(


https://www.google.cz/search?q=google%2 ... ADho+tlaku" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hmm tak to je divný, podívám se doma až budu mít trochu času..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Tlapi_LT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2014 00:59

Re: porucha regulace plnícího tlaku -bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Tlapi_LT »

Dobře, kámoš říká, vyčistit turbo a vše kolem něj, + když to budu mít rozebraný tak rounou vydělat a vykuchat filtr pevnejch částic a pak vymazat DPF a rovnou chip :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“